Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:01 11.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Интернет
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Моля, помогнете на...  
Автор White_rose_in_t (жизнерадостна:))
Публикувано03.01.08 23:25



... един непознат, който ми писа на мейла, като си е помислил, че всички регистрирани потребители на Download.BG са големи специалисти

Написах му какво мисля по въпроса, но не ми се иска да го подведа с неточна или непълна информация...
Моля, отговорете, ако можете:)

Ето писмото:
..........................................................................................................................
>4NG iskam da vi popitam za6to mi se poqvqva tozi prozorec neprekasnato --WINDOWS SECURUTI ALERT
>has detected an internet attack attemt somebody s tryng to infect pc wich spware or harmfulvirues.Run full sistem scan now to protect pc from internet atak hijacking attempts and spyware! Clic here to downalad spyawre remover for total protection pravq kakvoto e napisano svalqm programata i tq gi otkriva no za dade6 remove ti iska 48dolara i licenzi itn a pandata i avg to otkrixa nqkolko no pak mi izliza tozi prozorec
>6te vi bada mnogo blagodaren ako me savetvate ne6to ne mi se preinstalira kompa zaradi tozi prozorec 4ao
>
>-----------------------------------------------------------
>Това съобщение е изпратено от потребител на Download.BG

Винаги вярвай и винаги имай мечти



Тема Re: Моля, помогнете на...нови [re: White_rose_in_t]  
Автор Чo :) (търси Дипл. раб)
Публикувано04.01.08 16:12



Това е SPAM в пощатат ти. Програмата, която си изтеглила е вирус, троянец (отдалечен контрол) или spyware (краде данни ... пароли) и разчита на наивни хора, от които да си вземат по няколко долара.

Намери си някое Live CD с антивирусна да почисти глупостите (примерно

).
Ако не разбираш, повикай някой приятел, който да го направи на място.

И не бъди толкова навина, просто трий подобни писма и не се помисляй да отговаряш, защо обикновено при отговаряне на подобни писма - е-майл адреса ти минава в графа "активни" (има някой, който ги чете), а бази данни с такива активни e-mail адреси се продават на всякакви spam ненормалници, с което нежеланата поща почва да набъбва много бързо ...
В световен мащаб вече над 90% от е-мейлите са spam




Тема Re: Моля, помогнете на...нови [re: Чo :)]  
Автор White_rose_in_t (жизнерадостна:))
Публикувано04.01.08 17:48



Значи все пак правилно съм отговорила на момчето, аз му написах с подобни думи със същият смисъл, но все пак исках да съм сигурна:)
Благодаря Ти Чо:) - от името на един непознат приятел и от мое име:)

Винаги вярвай и винаги имай мечти



Тема Re: Моля, помогнете на...нови [re: Чo :)]  
Автор White_rose_in_t (жизнерадостна:))
Публикувано04.01.08 17:53



Ето какво отговорих на този приятел:

.................................
Здравейте:)
не съм супер ИТ специалист, по скоро потребител като Вас, но имам известна представа, в смисъл, че съм виждала този прозорец, за който говорите.
То е вид спам, който Ви плаши и убеждава да си инсталирате, съответно платите за тяхната програма.Ако го бяхте игнорирали веднага без да влизате там, то щеше да спре да се появява натрапчиво, но като веднъж сте записали участие и програмата Ви е записала мейла, не съм съвсем сигурна, как можете да се "откачите", но ако имате търпение, утре ще попитам по-знаещи по въпроса.
Може да публикувам въпроса и в още един форум, надявам се да ни отговорят:)
.......................................
И наистина имаме отговор:)



Винаги вярвай и винаги имай мечти


Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.