Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:38 01.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Интернет
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Дали лакомията за пари ще направи интернета скучен  
Авторblood (Нерегистриран)
Публикувано30.03.07 20:04



Много е интересна борбата за или против пиратството.

Преди стотици години общопрактикувано било робството.И то в наи-великите
страни USA и Великобритания.

Сега на мода е авторското право.

И с двете се цели да ни накарат да плащаме за свободата си.

Наи-голямото престъпление е укриването на данъци.

Народа винаги е лошият, управляващите винаги са добрите.

Когато учим история се прекланяме пред "Добрите" предводители и изпитваме
злоба към тогавашните прости хора.


Авторското право е само началото на тоталният контрол над обществото.
Много интересно ще е да се издават хиляди филми,хиляди албуми и игри на
година и да нямаш достъп до тях.Да трябва да си плащаш за всяка.

Виртуална информация да се купува с реални пари.



Аз съм за авторското право , а вие.

Защо са ви филми,музика,игри.
Защото когато сте принудени да плащате за
тях ще се замислите не е ли по-добре да взимам дрога отколкото да си пращам за нещо виртуално.
Ще се събирате с приятели и ще се дрогирате с последните си левчета,вместо
да слушате музика или да запишете любимият си филм.



Тема Искаме си торентите !!!нови [re: blood]  
АвторTopeнт тpakep!!! (Нерегистриран)
Публикувано30.03.07 21:34



Защо затворихте

!!!



Тема Re: Дали лакомията за пари ще направи интернета скученнови [re: blood]  
АвторJapon (Нерегистриран)
Публикувано31.03.07 01:33



Всъщност в основата на техническия и икономически напредък на Япония през 80-те и 90-те години стои промишленият шпионаж и кражбата на ноу-хау,колкото и невероятно да звучи.Всъщност това си е чиста проба...пиратство.Пиратство,което превърна една страна без никакви ресурси в икономическа сила!
Та се питам...дали се усещат тези нашите евро-угодници,че режат клона на който стоят?Дали си правят сметката,че при този нисък стандарт лишават поколението след себе си от достъп до информация,която ги прави конкурентоспособни навсякъде и замисляли ли са се какви ще са последиците след това?
И къде е келепира от файдата,че да има и полза???





Тема Re: Дали лакомията за пари ще направи интернета скученнови [re: blood]  
АвторHAHA (Нерегистриран)
Публикувано31.03.07 05:14



А ако ти правеше филми, създаваше софтуер и други продукти обект авторското право, дали щеше да пишеш подобни глупости?
Имаш ли идея колко струва всъщност безплатната ти МП3 - има автор на текста, композитор, певец и т.н.?
А знаеш ли как се прави един видоеклип - например в МТВ?
Или си мислиш, че тези хора нямат нужда от пари - те просто ей така - пишат песни, правят филми, пишат софтуер и това го правят в свободнато си време :-)
Ако някой ти открадне колата за да се повози и с цел да не забрави как се кара автомобил



МНОГО СИ ЗЛЕ!



Тема Re: Дали лакомията за пари ще направи интернета скученнови [re: HAHA]  
АвторPipilota (Нерегистриран)
Публикувано31.03.07 10:43



А-у-у-у,точно тези хора където правят софтуер,филми и музика-точно те са го закършили най-много финансово,та дайте сега да си им платим правата,че току-виж Бил Гейтс взел та умрял от глад или Мадонна взела да тръгне гола по улиците!


И то точно поради причината,че в БГ не си плащат за авторско право...та това са просто едни колосални суми...
...нали 1.5милиарда китайци и 500 млн. руснаци не пиратстват и си плащат за авт.права до последния цент...

Ако ти идеш в магазина и ти пробутат некачествена стока-какво правиш:връщаш я и си взимаш парите обратно или им ги харизваш,щото някой си имал разходи по производството на този продукт?(що не погледнеш въпроса от тази страна-има тонове филми и музика, с които просто си губиш времето!Е,и авторски права ли да им плащам?)

МНОГО СИ ЗЛА!



Тема Re: Дали лакомията за пари ще направи интернета скученнови [re: Pipilota]  
АвторHAHA (Нерегистриран)
Публикувано31.03.07 21:49



Ти май не правиш разлика:
1. Мадона пее и издава албуми и това и носи пари, а не
2. Мадона има пари и затова пее и издава албуми - за да не скучае


Точка 1 не е същата като точка 2!

Нали не си мислиш, че парите на Бил Гейтс са от нещо друго и той след като вече е имал пари, ей така, от скука прави и поддържа Уйндос?


Я ми отговори - ако някой ти открадне GSM апарата, защото няма пари да си купи собствен телефон и го е направил, защото много е искал да се обади на болната си баба - това кражба ли е или не?



Тема Re: Дали лакомията за пари ще направи интернета скнови [re: HAHA]  
АвторБУБУ (Нерегистриран)
Публикувано31.03.07 22:52



Сваляйки МП3 на Мадона аз не ползвам/получавам нещо нейно! Оригиналният продукт е в съвсем друг формат и качество! Аз ползвам едно некачествено демо-копие на продукта информативно, за да преценя заслужава ли си да платя за оригинала!
Така може ли да се разсъждава? Или пак ви дразни?!





Тема Re: Дали лакомията за пари ще направи интернета скученнови [re: HAHA]  
АвторPipilota (Нерегистриран)
Публикувано01.04.07 00:54



Виж какво...ако толкова те кефи-пращай им парите за авторско право с пощенски запис ако щеш

.
Аз пари за глупости не давам-пък и нито имам възможност,нито желание да ги дам тези пари.
Така или иначе Славейков още си е на мястото,ако не е Славейков ще е някъде другаде,ама айде-щом някои са решили да се правят на интересни-ще им погледаме сеира...

А ти я ми отговори-ако ти имаш няколко милиарда(милиона,-стотин хиляди) GSM-а,а някой си няма нито един за да се обади на болната си баба-щастлива ли ще бъдеш от това?И ако ползва един от твоите милиарди(милиони,-стотин хиляди) GSM-и ще го обявиш ли за престъпник и ще му пратиш ли ония с качулките да му ровят из къщата?



Тема да живее Славейковнови [re: Pipilota]  
АвторГДБOП (Нерегистриран)
Публикувано01.04.07 20:26



Споко, няма опасност на Славейков да спрат да продават пиратски дискове. Ние от ГДБОП ги охраняваме. Някои от вас вероятно се чудят какви ги говоря - как така ГДБОП охранява пиратите. Ами ей така - ние взимаме комисионна от тях за всеки продаден пиратски диск. Нали затова затворихме тракерите - за да може хората да се преориентират към Славейков и да може бедните пирати да си вадят прехраната - така намаляваме безработицата, това е добро дело.
Да живее Славейков!




Ако картинката не се вижда:





Тема Re: Дали лакомията за пари ще направи интернета скученнови [re: blood]  
Автор PatlaDJ (минаващ)
Публикувано10.04.07 14:54



Аз съм против пиратството. И е логично да трябва да се плаща за качествените продукции защото иначе те няма да са качествени ако никой не плаща. Не може филмите и музиката да се финансират само от реклама както телевизионните предавания. Разходите за създаване- лв в минута на един филм са много по високи от разходите лв. в минута за едно ТВ предаване, което се финансира предимно от реклама. Така че тая система с печалата от реклама няма да проработи и филмите за да продължават да са така качествени.

Аз съм за плащане на филмите и музиката която гледаме/слушаме. Но на цени от порядъка на примерно 5лв. месечен абонамент за огромен каталог с филми и музика.
А не 5 лв. на филм както е сега!!!!! За да може по този начин реалната печалба на продуцентите и авторите да идва не от висока цена (както е сега) а от голям оборот.

---
Против пиратството.
Против разделението на скоростите на нета на БГ пиъринг и международен.



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.