Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:01 28.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Интернет
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема помогнете  
Авторвили (Нерегистриран)
Публикувано26.02.07 22:30



в иконката на гугъла не мога да пиша на кирилица. долу на екрана имам вдс, но пише на някакъв странен език



Тема Re: помогнетенови [re: вили]  
АвторMisterGD (Нерегистриран)
Публикувано27.02.07 19:54



Регионалните настройки наред ли са?
Някой да е пипал по кодовите таблици?



Тема Re: помогнетенови [re: вили]  
Автор F(x)+C (откровен)
Публикувано01.03.07 15:02



Справи ли се с проблема?
Ако "да"-моля те сподели на какво се дължи и как се отстранява този проблем,защото го имам абсолютно същия!
10х

...And Justice for all


Тема Re: помогнетенови [re: F(x)+C]  
АвторVagabontin_xxx (Нерегистриран)
Публикувано15.03.07 12:55



Здравейте,
не знам дали проблема е същия но ще обясня за какво става въпрос:
при мен изведнъж Експлорера отказа да пише на БГ, без значение дали Фонетик или БДС, и още по-странно беше че в адрес бара на ИЕ-прозореза пишеше на Бг, но никъде другаде не желаеше,било то търсачки или пощи или каквото и да било.В чудо се видях!Навсякъде другаде било в ICQ,SKype, Microsoft Office нямаше проблеми,само в скапания IE.Инсталирах деинсталирах кирилизатори,и накрая се оказа че проблема идва от BItComet0.84 t.e. обнових си версията на Кометата и тя автоматично слага един Add-ons BitComet helper благодарение на който всичко бъгясва.

Ако и при вас е същия проблем,отстранява се по следния начин :

IE - Tools - Manage Add-ons - Add-ons currently loaded in Internet Explorer - BitComet Helper - натискаш на него и ако е anabled го правиш на disabled

рестартираш и се оправя.
Поздрави на всички!!!



Тема Re: помогнетенови [re: Vagabontin_xxx]  
АвторMisterGD (Нерегистриран)
Публикувано16.03.07 12:16



Чакай, чакай ... Да не искаш да кажеш, че позволаваш /а и други/ на торент-клиенти, или чат-програмки да ти слагат нещо по IE?
Че то гащите /с извинение за израза/ трябва да са ви вдигнати - не при коленете.





Тема Re: помогнетенови [re: Vagabontin_xxx]  
АвторF(x)+C (Нерегистриран)
Публикувано16.03.07 14:54



Сърдечно благодаря за неоценимата помощ!
Просто не бих и предположил,чеможе да е от BitComet този проблем!
Благодаря още веднъж.Жив и здрав.





Тема Re: помогнетенови [re: MisterGD]  
АвторF(x)+C (Нерегистриран)
Публикувано16.03.07 15:01



А ти да не мислиш,че знам какво съм им позволил на тези торент клиенти и програмки?


Не всички сме толкова навътре с компютрите,няма нищо,че щракаме тук-там с мишката.
Та ако знаеш още нещо за "гащите"-казвай как да ги вдигаме,щото ние не сме много наясно.
В "онзи списък" освен на BitComet на някой друг трябва ли да забранявам нещо-погледни моля те и кажи(пиши)!



Тема Re: помогнетенови [re: F(x)+C]  
АвторMisterGD (Нерегистриран)
Публикувано18.03.07 00:08



Нали вече го писах - не позволявай на торент-клиенти, или чат-програмки да ти вкарват каквото и да е в обвивката на IE - особено пък Skype!
Това за "гащите" разбира се беше в рамките на шегата, но пък си е и самата истина. При IE тези "удобства" доста свалят сигурността - не казвам, че хей така РС-то ти става уязвимо, но просто гарда /който и без друго не е толкова добър - говоря само за IE/ пада доста. Нещо отваря ли ти порт - не го оставяй "да звъни", ако не го ползваш реално в момента! Каквото и да е. Особено ти казах вече Skype. Пример: Наскоро /има-няма месец на двама мои познати на 10-тки километри, а то разстоянията при НЕТ-а знаеш са без значение/ им показах как с мъъничко помощ от тяхна страна /за да не се "бълтаем" на вятъра часове или дни/ един зле използван Skype може да осигури почти реален контрол над РС-то им.
Така, че просто избягвай даже самото инсталиране на такива "удобства" по IE - я помисли колко ли ги ползваш оттам?
На който и сериозен програмист пък да кажеш "Skype на РС за работа" - той ще ти каже "Мале е е - Скайп!!!".
Е коренно различно е разбира се при домашно РС. Но пък и там трябва все пак да се пипа умната - много често и там инфото си е изключително ценно, а за периодични архиви май никой /почти/ не се грижи.
Прави си и точки за възстановяване преди всяка "по-така" стъпка по софтуера на системата.
УСПЕХИ!



Тема Re: помогнетенови [re: MisterGD]  
АвторVAgabontin_xxx (Нерегистриран)
Публикувано20.03.07 10:03



Само да отбележа, че не ми е толкоз празна главата и съм сигурна, че не съм се съгласявала за никакви допълнения по IE.Все пак не инсталирам с Инстал,Некст,Некст и Финиш

може да сме лаици,ма чак толкоз не сме

Поздрави,радвам се,че помогнах!

п.п. относно гащите...връзвам си ги ,отвреме навреме



Тема Re: помогнетенови [re: VAgabontin_xxx]  
АвторMisterGD (Нерегистриран)
Публикувано20.03.07 10:23



То никой не е казвал, че ти е "празна главата" и че инсталираш с "Инстал,Некст,Некст и Финиш" . А още по-малко, че сте "лаици" .
Дори напротив: с едно на ум отбелязах за себе си, че нямаше да насоча правилно питащия към решаването на проблема понеже нямаше да се усетя, че той качва по IE-а. Поне не от първия пост - и можеше да се стигне до разни въпроси и отговори, разни "сложнотий". Така, че евала - особено като сега разбирам, че си и Дама /да не се хванеш сега нещо за това/. Познавам доста жени, които са изключителни специалисти - и в МС има. Примерно и съпругата ми е над средно ниво, а като образование е да лекува, но не РС-та, а хора. Така, че още веднъж - ЕВАЛА!
И УСПЕХИ! /Честит 8-ми март на голяма патерица!/




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.