Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:21 17.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Интернет
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема регистрация на .BIZ-домейннови  
АвторБизko (Нерегистриран)
Публикувано15.02.07 18:09



Моля, някой, ако е наясно с регламента, моля да поясни:

Може ли физическо лице да регистрира БИЗ-домейн и на какви условия трябва да отговаря лицето, сайта и т.н.?

Нашите риселъри регистрират поголовно и твърдят, че няма проблем, но май не е точно така.





Тема Re: регистрация на .BIZ-домейннови [re: Бизko]  
Автор Bълk (умора няма)
Публикувано16.02.07 02:27



трябва да имаш булстат.



Тема Re: регистрация на .BIZ-домейннови [re: Bълk]  
АвторБизko (Нерегистриран)
Публикувано16.02.07 09:10



Това за Булстата е наистина съвсем ново за мене. Чел бях за определени изиквания към бизнеспредназначението на сайта, но пък точно Булстат...
Не искам да изпадам в положението на човек, дето хем пита, хем се прави на умен, но изискването за Булстат не ми се връзва с условията за регистрация на международен ТЛ-домейн. В крайна сметка Булстат имат и читалищата, но са преди всичко културна, а не бизнесорганизация



Тема Re: регистрация на .BIZ-домейннови [re: Бизko]  
Автор RepeatableRead (transactional)
Публикувано16.02.07 16:25



Мисля че няма ограничения.



Тема Re: регистрация на .BIZ-домейннови [re: Бизko]  
Автор Bълk (умора няма)
Публикувано17.02.07 02:18



ТЛД изисква регистрация на търговска марка, БГ регистранти на .биз или ще ти искат булстат (това е документ който гарантира, че ти имаш право да осъществяваш търговската дейност) и ще имаш право да си регистрираш домейн с името съвпадащо на това койето е регистрирано в търговския регистър и ако името все още е свободно.



Тема Re: регистрация на .BIZ-домейн [re: Bълk]  
АвторБизko (Нерегистриран)
Публикувано17.02.07 11:48



Ами аз затова се обърнах с въпрос - защото се обърнах към няколко БГ -регистранти, по-точно риселъри, които ме убеждават, че могат да ми регистрират БИЗ-домейн на физ. лице без никакви проблеми и че досега не са имали проблеми.
А къде го пише това за търговската марка като изискване към регистрация на ТЛД? Не важи ли само за сънрайз-периода, а впоследствие домейнът да може да бъде отнет, ако се появи държател на марка и то след съответните административни и евентуално съдебни процедури?
Означава ли това, че не можеш да регистрираш ввв.иванпетковтодоров.инфо без да притежаваш съответната марка?



Тема Re: регистрация на .BIZ-домейннови [re: Бизko]  
Автор Bълk (умора няма)
Публикувано17.02.07 13:29







Тема Re: регистрация на .BIZ-домейннови [re: Bълk]  
АвторБизko (Нерегистриран)
Публикувано17.02.07 21:04



Значи, ако трябва да обобщим - на практика може да се регистрира от всеки.
Мене ме интересуваше по-скоро значението на изискването за "bona fide business or commercial use". Доколкото разбирам тълкуванието на Уикипедия важното е не лицето да е търговец, а предназначението на сайта да е с комерсиална насоченост.
Ти така ли го изтълкува?



Тема Re: регистрация на .BIZ-домейннови [re: Бизko]  
Автор Bълk (умора няма)
Публикувано18.02.07 05:22



пак се връщаме на старото - регистрирана търговска марка. В България това до някъде се приравнява до името на фирма (вади се от един и същия регистър на регистрирани имена)



Тема Re: регистрация на .BIZ-домейн [re: Bълk]  
АвторЦвятko (Нерегистриран)
Публикувано18.02.07 12:34



Доколкото съм чел и специализирани коментари търговската марка и интернет името имат допирни точки, но не са и едни и същи неща. Най-малкото, защото един домейн може да се ригистрира от целия свят и е достъпен от целия свят, а в повечето случаи марката се отнася само за определена страна или регион. да не искаш да кажеш, че ТЛ-домейн могат да регистрират само притежателите на марки Мадридската спогодба?
След сънрайзпериода, към даден домейн, регистриран от лице непритежаващо търговска марка, претенции претенции може да има само, ако бъдат изявени от друго лице, което я притежава и то по съответната процедура, но липсата на марката не е пречка за регистрация - поне доколкото съм чел условията за регистрация на някои ТЛД.
Да не говорим, че някои общоизвестни наименования просто няма как да бъдат регистрирани като търговски марки.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.