Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:29 10.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Интернет
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Yahoo mail - енкодинг проблемнови  
Авторпeцaтa (Нерегистриран)
Публикувано27.01.07 12:09



Някой има ли проблем с автоматичния енкодинг на писмата на кирилица?
през последните месеци всички писма ми се отварят по подразбиране на западен енкодинг и се налага всеки път автоматично да превключвам на кирилица - и в ИЕ, и в Модзила





Тема Re: Yahoo mail - енкодинг проблемнови [re: пeцaтa]  
Автор KимoнГeoprиeв (превратаджия)
Публикувано27.01.07 16:07



yahoo са известни мърлячи по отношение на енкодинга


/

USER ERROR: replace user and press any key to continue.


Тема Re: Yahoo mail - енкодинг проблемнови [re: KимoнГeoprиeв]  
Авторпeцaтa (Нерегистриран)
Публикувано27.01.07 17:47



като че ли преди нямаше този проблем. или простон есъм го зебелязвал



Тема Чакай, чакай ...нови [re: пeцaтa]  
Автор ДъpвeнФилocoф (новак)
Публикувано28.01.07 09:51



... майтапа почва, като започнеш за ИЗПРАЩАШ писма писани на кирилица.





Тема Re: Чакай, чакай ...нови [re: ДъpвeнФилocoф]  
Авторпeцaтa (Нерегистриран)
Публикувано28.01.07 12:04



Гадничко наистина... Особено ако получаващата поща не е много чевръста в енкодинга. Mail.ru се справя доста добре, но и тя не чете заглавията, ако си забравил да превключиш ръчно яхуто на кирилски енкодинг преди писането на писмото. Иначе със съдържанието се справя. АБВ-то е една идея по-зле, но има и къде по-трагични случаи.
Тая яхувска поща ще взема вече само за регистрация по форуми да я ползвам май

.



Тема Re: Yahoo mail - енкодинг проблемнови [re: пeцaтa]  
Автортecтep (Нерегистриран)
Публикувано28.01.07 13:38



Преди малко правих тестове. Ползвам последната версия на Яху Майл - Yahoo Mail Beta.

Изпратих писма на кирилица до пощенски адреси в abv.bg , gmail, lycos.com и друг yahoo адрес. Получиха се в правилен енгодинг. От тези пощи изпратих отговор обратно пак на кирилица. Навсякъде се получиха нормално. Не се е налагало да сменям енкодинг на браузъра.

Не знам откъде ги измисляте тия проблеми. Преди наистина имаше такива, но в случая явно е от предклавиатурното устройство.





Тема Re: Yahoo mail - енкодинг проблемнови [re: тecтep]  
Автор ДъpвeнФилocoф (новак)
Публикувано28.01.07 14:33



Е па само ти ли си чувал за Yahoo Mail Beta?

Изглежда задклавиатурните устройства искат да ползват функцоналност, която в бетата я няма. Като някои дреболийки и не толкова дреболийки в Address Book-а, които са си нужни ...

Изглежда същите задклавиатурни устройства са имали проблеми с откровено слабоумния на моменти support на Yahoo Mail, който трябва една седмица да убеждаваш, че всъщност проблема ти не е там, където той си мисли, че е и на края да получиш отговор "Ми извинявай, пич, ама тва е положението ..."



Тема Re: Чакай, чакай ...нови [re: пeцaтa]  
Автор ДъpвeнФилocoф (новак)
Публикувано28.01.07 14:41



След многодневни мъки, докато разберат, че всъщност имам проблеми с ИЗХОДЯЩАТА поща, а не с входящата, от Yahoo ми казаха - "Виж ся, пич, ако ползваш английски интерфейс изходящата поща кодираме с ISO-8859-1, независимо кво си избрал на браузъра.". Забележката "Ама аз знам само български и английски, а искам да пиша на кирилица" остава без отговор.

От abv.bg ми казаха - "Извинявай, брато, знаем за проблема, ама онези ни пращат писма, кодирани 7-бита, демек символи от кирилицата не се поддържат. Ако оправим нещата, ще нарушим едни стандарти, което пък ще създаде други проблеми."

Миналата седмица, половин-една година след късащата нерви кореспонденция с Yahoo и нефункционалната все още бета версия на новата им поща си смених пощата. Не е на АБВ ...



Тема Re: Yahoo mail - енкодинг проблемнови [re: ДъpвeнФилocoф]  
Автортecтep (Нерегистриран)
Публикувано28.01.07 16:00



Оплакването беше за енкодинга. Сега ще видим и за адресбука. Та какво казваш липсвало там?





Тема Re: Чакай, чакай ...нови [re: ДъpвeнФилocoф]  
Автортecтep (Нерегистриран)
Публикувано28.01.07 16:05



Какво не функционирало в яху бетата? Ей сега като ти обясня и ще стане функциониращо.






Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.