Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:51 21.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Интернет
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема IP Camera през IDSL.нови  
Автор bst (~!~)
Публикувано26.09.06 22:34



Искам да пусна 2 IP камери и се чудя дали сте стане през ИДСЛ-а

Ако е една може би сте стане, но как да се обръщам към двете, какви адреси да им задам?

В 99% от случайте проблема е ПРЕДМОНИТОРЕН bst


Тема Re: IP Camera през IDSL.нови [re: bst]  
Авторadsl (Нерегистриран)
Публикувано27.09.06 21:34



Ти не знаеш как се пише ADSL, та си тръгнал камери да пускаш.



Тема Re: IP Camera през IDSL. [re: adsl]  
Автор bst (~!~)
Публикувано27.09.06 22:21



Ти не знаеш ли, че като няма какво да кажеш по добре не казвай нищо. Очевидно че си разбрал какво съм имал передвид.

В 99% от случайте проблема е ПРЕДМОНИТОРЕН bst


Тема Re: IP Camera през IDSL.нови [re: bst]  
Автор KимoнГeoprиeв (превратаджия)
Публикувано28.09.06 00:41



освен че не знаеш как се пише ADSL, прочете ли си мануала на камерите? нещо ми се струва че ще намериш отговора вътре...
знаеш ли какво е мануал? инструкция за експлоатация...



/

USER ERROR: replace user and press any key to continue.


Тема Re: IP Camera през IDSL.нови [re: bst]  
Авторmktc (Нерегистриран)
Публикувано28.09.06 01:38



Здравеи.

Значи ако ИП то ти е например 86.72.32.43 правиш Port Forwarding на Port 56 за едната камера и 57 на другата......

И така пускаш едната камера да ти работи на порт 100 на локалното ИП и другата на порт 101 и готово.

86.72.32.43:56 - 192.168.1.5:100
86.72.32.43:57 - 192.168.1.5:101

И посетителите си ги насочваш към желаната камера на избрания адрес и така.....



Тема Re: IP Camera през IDSL.нови [re: KимoнГeoprиeв]  
Автор bst (~!~)
Публикувано28.09.06 12:41



Ако имах камери нямаше да питам. Ти за планиране не си ли чувал. Няма първо да купувам и после да мисля какво да правя.

В 99% от случайте проблема е ПРЕДМОНИТОРЕН bst


Тема Re: IP Camera през IDSL.нови [re: mktc]  
Автор bst (~!~)
Публикувано28.09.06 12:43



ОК
но трябва да имам достъп до АДСЛ модема за да го направя. Или да ползвам освен модема и рутер?

В 99% от случайте проблема е ПРЕДМОНИТОРЕН bst


Тема Re: IP Camera през IDSL.нови [re: bst]  
Авторmktc (Нерегистриран)
Публикувано28.09.06 18:08



Здравей отново.

Значи ако нямаш рутер рискуваш да ти хакнат камерите и ПЦ то. По принцип можеш да го направиш и без рутер но ти препоръчвам да си купиш или направиш такъв от някое старо ПЦ.

Трябва първо да провериш дали интернет доставчика ти е блокирал портовете на интернета или не. Най лесния начин които се сещам е да инсталираш едно Apache Web Server - www.apache.org на Пц то си. След което за да го тестваш пишеш http://192.168.1.25 или http://82.28.87.78 или там както ти е IP то ако се зареди началната страница на Apache то във Internet Browser а ти значи не са блокирани.

Сега не съм работил със този тип модеми и не знам каква им е точно конфигурацията но по принцип триабва да разбереш също така дали си със вътрешeн или външeн IP адрес.

Ако си със вътрешен ще трябва да направиш Port Forwarding към локалното си IP.
Ако си със външен и портовете не са блокирани би трябвало да тръгне без проблем.

Можеш да си тестваш конфигурацията си със следния софтуер -
http://www.yawcam.com/download.php На този адрес ще намериш безплатен софтуер които ще превърне твоята WebCamera във IP камера. Ако успееш да я пуснеш и ти работи през интернет сигурно и IP камерите които мислиш да си вземеш ще ти работят. За да тестваш този софтуер ще ти трябва WebCamera.

Знаеш ли със какво IP си - статично или динамично, вътрешно или външно?

Достъп до модема може и да не ти е нужен .... всичко зависи от конфигурацията ти.


hint - ipconfig



Тема Re: IP Camera през IDSL.нови [re: mktc]  
Автор bst (~!~)
Публикувано28.09.06 19:05



Целта ми е да го направя бед компютър. Искам АДСЛ модем, в него има рутер по принци, но има и парола, та модема с още един рутер и 2 камери. Без компютър. Иначе с компютър има много начини, правил съм всякакви обаче не през АДСЛ. Тъй като това ще бъде в по малък град, реших че най стабилно ще е да ползвам АДСЛ, може да има и някви лан-ове там ама не знам колко ще са надеждни.

В 99% от случайте проблема е ПРЕДМОНИТОРЕН bst


Тема Re: IP Camera през IDSL.нови [re: bst]  
Авторmktc (Нерегистриран)
Публикувано28.09.06 20:34



Аха.

Ми значи маи ще ти трябва достъп до модема. Незнам при АДСЛ как точно стоят нещата но бях чел някъде че има начини да се логнеш във него. Иначе ако си има и вграден рутер връзваш го към един Switch и после връзваш двете камери и готово. Можеш да ги питаш Бтк то как стоят нештата но се чудя дали ще могат да ти помогнат.... Те и те не си знаят системите.... Наи добре намери някои познат които има такава връзка и тестваи.... Иначе не мисля че ще има проблем да вържеш камерите те ще си вземат по едно IP от вградения рутер и готово.
И незабравяи да ги настроиш на различни портове двете камерки и така.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.