Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:05 22.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Интернет
*Кратък преглед

Тема Въпрос за свързване на 2 компа с нетанови  
АвторББ (Нерегистриран)
Публикувано02.12.05 11:52



Здравейте маняци!
Купих си втори комп и искам на него също да има интернет. Нета ми е кабелен и има ли някакво устройство като сплитер с което и 2-та компа да са в мрежата?
Благодаря на всички отзовали се да помогнат!



Тема Re: Въпрос за свързване на 2 компа с нетанови [re: ББ]  
Автор D-rA ()
Публикувано07.12.05 12:45



Един приятел ми сложи рутер-суич- мисля че към 60 лева беше и сега и двата ми комп- а си работят независимо в нета. Рутера дава вътрешни IP та, а иначе има възможност за различен тип доставен нет- при мен е Lan с user i password, тези данни ги въведе (приятелчето) в софта на рутера. Марката на рутерчето е Roline.

Освободи душата си, тя може повече от теб


Тема Re: Въпрос за свързване на 2 компа с нетанови [re: ББ]  
Автор kube (jako pakostnici)
Публикувано07.12.05 20:52



Няква карта се купуваше ама забравих как се казваше.Ако се сета ще ти пише.

луд сам мамо,ям паркет<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от kube на 07.12.05 20:57.</EM></FONT></P>

Редактирано от kube на 07.12.05 21:00.



Тема Re: Въпрос за свързване на 2 компа с нетанови [re: kube]  
АвторББ (Нерегистриран)
Публикувано12.12.05 15:00



Компютрите ги вързах със switch и вече имам интернет и на двата, но сега възниква още един въпрос. Искам да ги свържа директно двата за да мога да прехвърлям различни файлове дикректно. Искам да се получи нещо като мрежа. Взех си ПАЧ кабел и ги свързах, но нещо не се получава. Пипнах настройките на ЛАН картата, но нищо. Явно някъде нещо бъркам. Може ли някой който е запознат с този въпрос да ми каже начина.
Предварително благодаря за помоща



Тема Re: Въпрос за свързване на 2 компа с нетанови [re: ББ]  
Автор cherep (минаващ)
Публикувано12.12.05 17:49



Приятел те вече са в мрежа щом си ги свързал със суич,просто шервай и прехвърляй от единия на другия и обратно,успех



Тема Re: Въпрос за свързване на 2 компа с нета [re: cherep]  
Автор Гинec (Ж)
Публикувано12.12.05 17:59



Ако доставчикът ти е БТК, а си платил за един комп, какво се прави, за да имаш интернет на два?



Тема Re: Въпрос за свързване на 2 компа с нетанови [re: Гинec]  
Автор cherep (минаващ)
Публикувано12.12.05 19:41



Слагаш си рутар или суич и си готов



Тема Re: Въпрос за свързване на 2 компа с нетанови [re: cherep]  
АвторББ (Нерегистриран)
Публикувано12.12.05 20:24



Ще ме извиниш обаче не те разбрах какво точно трябва да направя. Искам двата компа да са директно свързани един с друг и единия да се явява като хардуер на другия. Прехвърлянето да бъде със скоростта на прехвърляне като на един дял от друг на харда. Мерси



Тема Re: Въпрос за свързване на 2 компа с нетанови [re: ББ]  
Автор cherep (минаващ)
Публикувано12.12.05 21:32



Те двата са си свързани,през суича.Нали и на двата имаш интернет?Трябва да шернеш диск ц(например) от единия и диск ц(например) от другия и да setup home or small office network



Тема Re: Въпрос за свързване на 2 компа с нетанови [re: cherep]  
Автор cherep (минаващ)
Публикувано12.12.05 21:35



И си готов е скороста както я искаш ти нямама да бъде такава но доста прилична ще е




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.