Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:34 30.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Интернет
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Реално или динамично ми е IP-то  
Авторzztop (Нерегистриран)
Публикувано09.10.05 10:21



Как мога да разбера със сигурност? Доставчика ми се кълне че е реално, а пък аз имам подозрения, че не е такова?



Тема Re: Реално или динамично ми е IP-тонови [re: zztop]  
Автор ghs (познат)
Публикувано09.10.05 13:21



влизаш тук: http://www.dnsstuff.com/ там където пише Your IP: го записваш и после рестартираш компютъра или само връзката към интернет. После влизаш на ново в адреса даден по-рано и ако е еднакво имаш реален ИП, ако ли не отиваш и шамариш доставчикът ти...



Тема Re: Реално или динамично ми е IP-тонови [re: zztop]  
Автор send_spam (мързелив)
Публикувано09.10.05 13:33



Или на

виждаш си IP рестартираш internet conection и пак проверяваш... За какво ти е да се занимаваш с тъпи ISP?!



Тема Re: Реално или динамично ми е IP-тонови [re: zztop]  
Авторlvan (Нерегистриран)
Публикувано09.10.05 19:13



Обединил си две различни понятия в един въпрос. IP-то е реално/вътрешно или статично/динамично. Как да разбереш дали е статично или динамично са вече са та обяснили. А как да разбереш дали е реално или вътрешно: стартираш Command Prompt и пишеш: ipconfig. Намираш връзката, която ползваш (PPPoE, VPN или пък само Ethernet) и виждаш IP-адреса. Отиваш на

и сравняваш IP-адреса с предишния от команд-промпта. Ако са еднакви имаш реален IP-адрес. Ако са различни IP-адреса ти не е реален.

P.S. Това е за Windows XP. Ако си с Windows 98: Start>Run и пишеш: winipcfg. Нататък по същия начин.



Тема Re: Реално или динамично ми е IP-тонови [re: send_spam]  
Авторzztop (Нерегистриран)
Публикувано09.10.05 19:14



Хм! Странно! Според тестовете, които ми предложихте (страшно съм ви благодарен за помощта) излиза, че имам реално IP. Интересно тогава защо мулето ми се свързва с low ID, торентите ми не са share-нати, не мога да правя сървър като играя в мрежа... По-рано можех, но от едно известно време се наблюдава гореописаната ситуация. Да имате някакви идеи?



Тема Re: Реално или динамично ми е IP-тонови [re: lvan]  
Авторzztop (Нерегистриран)
Публикувано09.10.05 19:25



Благодаря ти Иване! Според проверката, която ми описа, излиза че нямам реално IP



Тема Re: Реално или динамично ми е IP-тонови [re: zztop]  
Авторspg (Нерегистриран)
Публикувано10.10.05 20:08



Ako ip-to ti e vytreshno a ne realno to nai veroqtno e vyv vida 192.168.x.x ili 10.x.x.x.
Pogledni internet connection -> properties -> internet protocol (properties)
ako tam e vklucheno 'obtain ip address automatically' znachi ip-to ti e dinamichno. ako e izklucheno i v po-dolnite poleta ima ip-adresi, znachi e statichno i e tochno tova koeto e posocheno tam.
problemite koito imash moje da sa pricheneni ot firewalla na serverite na dostachika ti ili pri teb, ako si instaliral neshto. obadi im se i govorq s tqh zatova nai-dbore.



Тема Re: Реално или динамично ми е IP-тонови [re: lvan]  
АвторCтoйчo (Нерегистриран)
Публикувано11.10.05 11:45



А защо Ай Пи-то, което ми изписва на посочения адрес не е това, което аз съм въвел в компютъра си? Какво означава това?



Тема Re: Реално или динамично ми е IP-тонови [re: Cтoйчo]  
Автор ethernall (Overmind)
Публикувано11.10.05 16:50



че не си с реално ИП


Колкото повече - толкова повече!

Тема Re: Реално или динамично ми е IP-тонови [re: ethernall]  
АвторCтoйчo (Нерегистриран)
Публикувано11.10.05 17:03



Това какво очначава? Че доставчика дава едно ай пи на няколко машини ли? И ако някой иска да направи пинг към мен отвън кое ай пи трябва да напише? Това, което прочитам на указаните сдтраници или това, което въвеждам в настройките на компютъра.
Мога ли да те помоля да ми обясниш нещо ако си го правил? От известно време насам се мъча да пусна втори компютър към интернет през втора карта, но не знам как да си настроя WinRoute и не се получава нищо. Има ли от къде да прочета как се правят настройките там?




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.