Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:24 24.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Интернет
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема интернет радио без компютърнови  
Авторпaнчo (Нерегистриран)
Публикувано23.09.05 18:18



Има ли вече устройство или начин за слушане на интернет радио без да се включва компютъра?



Тема да, естествено, и то не от вчера.нови [re: пaнчo]  
Автор Eлekтpokap Bиcokoпoвдиraч (много на високо)
Публикувано23.09.05 21:38



казва се радиоприемник, включваш и слушаш.

USER ERROR: replace user and press any key to continue.


Тема Re: интернет радио без компютърнови [re: пaнчo]  
Автор sisip (...)
Публикувано24.09.05 02:49



Знаеш ли :-) това е една много интересна идея :-) честно аз не съм чувал до сега за такова нещо ... нооооо наистина това е много интересно като идея :-) ще потърся :-)

трудно е да бъдеш бог - защото на обикновенните хора им е трудно да живеят с богове!


Тема Re: да, естествено, и то не от вчера.нови [re: Eлekтpokap Bиcokoпoв]  
Авторпaнчo (Нерегистриран)
Публикувано24.09.05 14:22



имам предвид стреаминг радиостанции които се поддържат "от фенове за фенове". Едно програмка за такива станции е напр. Screamer със следните
Playback Features
* Shoutcast and Icecast MP3 Streaming
* Icecast OGG Vorbis Streaming
* Windows Media Audio Streaming
Примерно можеш да си слушаш за "лека нощ" с едно такова устройство без да се безпокоиш за компютъра.



Тема Re: интернет радио без компютърнови [re: sisip]  
Автор Sanndo (WebDevPich)
Публикувано24.09.05 17:51



И от де ша взима нета това чудо? Ша му боцнеш лан кабела или ще му конфигурираш уайрлеса? Не че и на мен не ми е интерсно де...



Тема Re: интернет радио без компютърнови [re: пaнчo]  
Автор Spoken ()
Публикувано25.09.05 00:37



Имам инфо от първа ръка, че скоро едно българско и-нет радио ще пусне излъчване за iPod, но не съм упълномощен да издавам кое е то.



Тема това "едно такова устройство" се наричанови [re: пaнчo]  
Автор Eлekтpokap Bиcokoпoвдиraч (много на високо)
Публикувано25.09.05 16:38



компютър, макар че в случая ще става дума за специализиран такъв. защо?
След като преносната среда е Интернет ти трябва мрежова карта за връзка, процесор и ос за обработка на сигнала, аудиокарта за възпроизвеждане. откъдето и да го погледнеш си е компютър, както впочем и прочутите iPod...

USER ERROR: replace user and press any key to continue.


Тема Re: това "едно такова устройство" се нарича [re: Eлekтpokap Bиcokoпoв]  
Авторпaнчo (Нерегистриран)
Публикувано25.09.05 22:35



За един външен тв тунер му пишеше в рекламата че може да се гледа ТВ и без се пуска компютъра. Не знам как става обаче, ако може за телевизия защо да не може и за радио? Сега като се замисля за ТВ, сигнала ще да е аналогов, а стреаминга си е цифров... а бе не знам, нали затова питам. Обаче в google->images за '"internet radio" device' вж какво ми намери:


Значи и др мислят по въпроса. А по-точно, защо трябва да се зареждат тежки операционни с-ми, вместо просто да си пуснеш радио? (с няколко стотин (подбрани) станции от всички земни кълбета)



Тема Re: това "едно такова устройство" се наричанови [re: Eлekтpokap Bиcokoпoв]  
Авторпaнчo (Нерегистриран)
Публикувано25.09.05 22:53



опа, излагация малко... пратил съм снимка на виртуално устройство т.е. програма.
ето обаче истински тука:


"...a Wi-Fi radio that ties into the home WLAN and broadband connection to pull in Internet radio content without the need for a PC. The unit supports streamed Ogg Vorbis, MP3, Real Audio and Windows Media Audio formats."



Тема Re: интернет радио без компютърнови [re: пaнчo]  
Автормyцka (Нерегистриран)
Публикувано27.09.05 12:50



мм, да, има компютри които са така направени че музикално-визуалната им част да работи без да бъде на практика включен целия компютър - не се зареждат останалите програми, не се чака. Щракаш копчето както е на стереото или на двд-то и гледаш-слушаш моментално. "Куб"-четата са така, те и на външен вид мязат на стерео.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.