Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:16 01.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Интернет
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: я ни разкажинови [re: Cлaв]  
АвторN.W. (Нерегистриран)
Публикувано25.07.05 12:34



Само споменавам:

Ядрото на IE е Mozilla.
Цял свят реве от IE, защото най-масово се използва (безспороно защото е вграден в ОС). Тук идва и друга мисъл, след като Linux е толкова безплатна и толкова по-добра ОС от Windows, защо над 80-85% от посетителите в нета (обобещено) позват вградения браузър на най-скапаната и платена ОС Или на мен не ми се вързва логиката

Версия 8.х на Opera, няма много общи неща с 4.х и 5.х - езиковите найстройки са много по-лесни и почти ниаккво усилие за настройки. Имат приятни вградени неща и просто е приятно да браузваш и сърфираш с браузъра. Препоръчвам ти да го пробваш!

ПРИЯТЕН ДЕН!



Тема Re: я ни разкажинови [re: N.W.]  
Автор Cлaв (справедлив)
Публикувано25.07.05 12:59



Всичко е много просто, N.W.,

Използвам нещо, което ми харесва. Както вече ти споменах съм минал през IE, Opera.. мисля имаше и още един браузър, но не му помня името.. И след като съм "минал"...хаха, ама мръсно подсъзнание, най-популярните програми и съм се спрял на FireFox, значи има защо.

Намирам браузъра за много достъпен и качествен - няма забиване, няма дупки (поне не такива, които да усещам), има ъпдейти, към които за разлика от теб не се отнасям толкова критично. По-добре да запушват овреме (ако има проблем), отколкото да ми пускат някакви измислени SP-ове веднъж на 5 месеца...

Не знам.. харесва ми повече от IE. Операта също не е лоша, но е платена.

А след като съм с вече легален WinXР, не виждам защо трябва да слагам нещо пиратско на компа. Мерси!



Тема Re: като гледам са ти отговорили веченови [re: Cлaв]  
Автор Troll_ (Troll)
Публикувано25.07.05 18:33



така че няма да се занимавам с това

не знам дали си ми колега, ама най-вероятно с

си знания не си.

моето мнение е, че всичко опира до предклавиатурното устройство. ако не знаеш какво правиш, и да изхвърлиш мрежовия кабел пак ще хванеш вируси.

я сега кажи за какво са обновления на нов продукт? така или иначе излиза нова версия всеки 6 (шест!!!) месеца, за какво са и обновленията (ако не оправят бъгове)? ти поне веднъж прочете ли за какво са?

.



Тема Re: като гледам са ти отговорили веченови [re: Troll_]  
Автор Cлaв (справедлив)
Публикувано25.07.05 19:20



с тези препратки, които ги пращаш, какво целиш?

да ме засегнеш колко съм тъп ли?

аз, колега, опа.. другарю, когато нещо не знам - питам.
Не може да знам всичко. И не искам да знам всичко.
Използвам компютърът дотолкова, доколкото ми е необходимо. Нямам очила, нямам проблеми с жените и с общуването.... разбираш ли ми намека?

а така. И както вече бях писал - споделям мнение. Това, че моето мнение не ти харесва - не мога да направя нищо. Като ти харесва - ползвай IE. Жив и здрав да си. Казах на човека, който пишеше самата истина - сложих си фокса и си реших всички проблеми. Кое не ти харесва?

относно ъпдейтите - когато някой ми дава обяснение за какво са - чета ги, когато не ми дава - да е жив и здрав че ми предлага безплатен безпроблемен продукт.

Така че, наистина си решил добре да не се заниваш с мен - тъпо е да спорим, колкото е тъпо да спорим кой мобилен оператор е по-добър, нали?



Тема Re: Dear Sir:нови [re: Cлaв]  
Автор Troll_ (Troll)
Публикувано26.07.05 01:32



Прочетох внимателно писанията си и установих, че никъде не съм Ви препоръчвал ползването или не на какъвто и да било браузър, поради което смирено моля да пренасочите гневът си по отношение на браузърите към причинителите на този гняв лица.

Господин Слав,
Аз само посочих несъответствието между демонстрираните Ви знания и демонстрираното Ви самочувствие. Ако по някаква причина Вие или някой от четящите смята това за обидно, моля за извинние, не това е било целта на посочването.

Господине,
Съгласен съм със твърдението Ви, че това е форум за изказване на мнения и изкам да ви уверя, че аз горещо подкрепям свободата на словото. За съжаление Господине, освен изказването на мнение Вие също така и проповядвате използването на определен продукт, нещо, което трудно бихте могли да твърдите за мен.

Господине,
Постингът ми беше продиктуван от любознателността ми и непрекъснатото ми желание да уча и се усъвършенствам. Беше ми изключително интересно да науча как точно ползването на определен браузър спомага в борбата с "нежеланата поща", известна също така като "spam". За съжаление Вие не само не отговорихте на този ми въпрос, но ме изпратихте "да си доучвам", за което съм Ви изключително благодарен, тъй като това определено корегира начина ми на мислене в желаната от Вас посока.

Господине,
В заключение смирено Ви моля да ми разрешите да не се съглася с Вашето становище за единствената истина в лицето на 'МОЗИЛАТА'. Също така смирено бих искал да ви помоля да не набирате на тук пишещите когато изказват мнения различни от Вашето.

Оставам искрено ваш:

Troll_

PS. Ако нещо не Ви е ясно с удоволствие ще Ви го разясня на достъпен този път за Вас език.

.



Тема Re: Dear Sir:нови [re: Troll_]  
Автор Cлaв (справедлив)
Публикувано26.07.05 07:34



Оригинално......

Не съм демонстрирал нито знания, нито самочувствие. Жалко, че в този форум нещата се разбират така

за да спестя още един куп ненужни обяснения ще ти дам само един пример:

- преди ползвах IE - много го харесвах, но не можех да се отърва от спам. Дай да не задълбаваме как става. Просто, идваше адски много боклук.

- сменихме си пощенските кутии, направихме си домейна.. и започнах да ползвам Мозила.. и така вече 1 година и нещо... и до сега нито едно нежелано писмо...... хайде, и на това ако му кажеш късмет...

оставям изводите на теб, понеже виждам че си много много над мен



Тема Re: това беше интереснонови [re: Cлaв]  
Автор Troll_ (Troll)
Публикувано26.07.05 13:59



все пак ме учудва липсата на обяснения защо това е така. Макар и за много хора "ненужни", точно към тия обяснения се стремях. Би ли ги споделил, моля?

.



Тема Re: това беше интереснонови [re: Troll_]  
Автор Cлaв (справедлив)
Публикувано26.07.05 18:02



Трол,

що се правиш на неразбрал, бе, човече?

Кога нещо съм се опитвал да обясня? Нито ми е в знанията, нито в компетенцията.

Аз съм един обикновен потребител на РС-та. Седнал съм зад монитора на 15. Сега съм на 28. За абсолютно нищо не претендирам. Споделях си мнение като ПОТРЕБИТЕЛ с определен опит...

Едва ли ако за първи път чуваш за IE, Mozilla и Opera и пред теб стои дилемата кое трябва да избереш.... много се съмнявам че ще си ги инсталираш и трите и ще тръгнеш да правиш тежки анализи на всяко от тях.

Сигурен съм че ще започнеш да питаш приятели, познати, по форуми и да си правиш съответните изводи....... ако можеш

Казах си го много много прилично и ясно защо харесвам Мозила и защо не харесвам IE... ти тръгна да се заяждаш и да искаш да ти правя анализ или квото е там. Ми не мога. Не мога всичко. Специалността не ми е компютри, нито математика...

Бях ли ясен? Или още нещо трябва да кажа?



Тема Re: не, не си ясен.нови [re: Cлaв]  
Автор Troll_ (Troll)
Публикувано26.07.05 19:38



Когато казваш нещо заставаш зад думите си. Ти каза че лисицата ти е помогнала да се оттървеш от спам и аз попитах как точно става това. Вместо да ми отговориш, започна да го усукваш по килифарски. Ако не знаеш нещо, по-добре е да не го казваш или поне да не го казваш като абсолютната истина, защото директно ставаш за смях. Нещо което за съжаление ти направи. Не ми се коментира менторския ти тон, защото би трябвало да го направя заедно с оценка на знанията ти.

За разлика от теб аз не проповядвам тезата, че определен продукт ще реши някакви проблеми. Аз защитавам тезата, че ако не знаеш какво и защо го правиш, и Господ не може да ти помогне.

Преди да решиш да отговориш, моля те най-напред прочети отново какво си писал, ей така, за опресняване.

.



Тема ясен съм..нови [re: Troll_]  
Автор Cлaв (справедлив)
Публикувано26.07.05 19:53



Трол,

труден е разговорът с теб.

Искаш научна обосновка за всичко ли? Казах ти, не мога да я дам.
Но умея да си правя добри изводи кое е добро и кое не е добро.. и не ми е нужно да чета дълги характеристика, да гледам схеми и описания...

Пускам го - аха, работи добре. Прави ли ми проблем? Не, не ми прави... Питам приятели, питам можещи...

Точно така си избирах техниката преди години - заобиколен съм от Technics, Harman/Kardon, Luxman, Yamaha....


Какво сега. Да взема да си включа IE, защото ти можеш да ми изкараш 100 терци майорни в негова полза ли? Защо като кажа на някой баш компютраджия за него и мръщи вежди.. Сетих се. Те са по-големи балами от тебе...

Пак ти повтарям - имам си свой личен опит, който исках да споделя. Благодарение на тебе обаче темата се осра порядъчно...

Човек, Трол, трябва да лавира в тоя живот - какво сега.. като ми харесва едно нещо на MicroSoft и да ползвам всичко тяхно ли? Хайде де


Предлагам ти сега като можещ, да вземеш да просветлиш простаците като мене, дето нищо не разбират от софтуер и компютри - защо IE.. Без ирония ти казвам, че ще ми бъде интересно.. както вече ти казах, когато нещо не знам питам.. а след като изброиш поне 5 причини защо IE, отдолу да се обосновеш защо не Mozillа...

Бъди човек на място и покажи, че поне ти не ръсиш празни приказки


Поздрави,
Слав

Редактирано от Cлaв на 26.07.05 21:20.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.