Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:34 23.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Интернет
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема За и против пиратството...  
Автор vantage (пикла)
Публикувано19.05.05 18:52



в българското интернет пространство.

Според българската реалност и стандарт на живот, интернет пиратството е не просто позволено, но и задължително. Стига да не си от потърпевшата страна, разбира се. Като всеки българин ще каже - дафинициите на нещата са доста разтегливи. Какво точно е интернет пиратство, необходимост ли е то в живота на средноплатения българин и трябва ли да бъдем ограничавани по някакъв начин в желанието си за евтино потребление? Трябва ли да се борим срещу него или трябва да го подкрепяме?

carpe diem..


Тема Re: За и против пиратството...нови [re: vantage]  
Автор Dorian_Gray (Bachelor #1)
Публикувано19.05.05 21:52



Твърдо ПРОТИВ пиратството.
Никой няма нужда от него.
И ако някой ми каже че бил пират щото е нямало друг начин да се образова мога да му кажа да върви по дяволите.
Всички пускат демота и триал версии. Даже и Майкрософт!
А в краен случай има Линукс.



Тема Re: За и против пиратството...нови [re: Dorian_Gray]  
Автор bigg_red (мног як)
Публикувано19.05.05 21:57



Темата е напълно безмислена



Тема Re: За и против пиратството...нови [re: bigg_red]  
Авторelf (Нерегистриран)
Публикувано21.05.05 10:49



естествено че за пиратството



Всеки трябва да има достъп до информация която не е вредна за човечеството
а това включва филми,игри програми

КАК МОЖЕ ЗНАНИЕТО ДА СТРУВА ПАРИ
АМИ АКО Е ТАКА ТО ТОГАВА НЕКА ОБРАЗОВАНИЕТО Е ПРАТЕНО
НЕКО ЛЮБОВТА Е ПЛАТЕНА И ХОРАТА ДА НЕ МОГАТ ДА СЕ ЖЕНЯТ А ДА ТРЯБВА ДА СЕ ПЛАЩА НА ЖЕНИТЕ ЗА УДОВОЛСТВИЕТО
НЕКА ДА ПЛАЩАМЕ И НА ТЕЛЕВИЗИИТЕ ЗА ПРОГРАМИТЕ КОИТО НИ ПРЕДОСТАВЯТ


НАИ-ГОЛЯМАТА НЕСПРАВЕДЛИВОСТ Е ЧЕ ЗНАНИЕТО И УДОВОЛСТВИЕТО СЕ КУПУВАТ С ПАРИ

ДОКАТО ТОВА Е ТАКА ЩЕ ИМА БЕДНИ И НЕЩАСТНИ

НИМА ИСКАТЕ ДА ПРАВИТЕ ХОРАТА НЕЩАСТНИ КАТО ИМ ОТКАЗВАТЕ ДОСТЪП ДО
УДОВОЛСТВИЕТО ОТ ГЛЕДАН ФИЛМ ИЛИ ИЗПОЛЗВАНЕТО НА ПРОГРАМИ

ЗАТОВА ИНТЕРНЕТ Е ТОЛКОЗ ПОПУЛЯРЕН
ЗАЩОТО ЗА РАЗЛИКА ОТ ИСТИНСКИЯТ СВЯТ КЪДЕТО ВСИЧКО СТРУВА
КУПИЩА ПАРИ ТУК ВСИЧКО МОЖЕ ДА Е БЕЗПЛАТНО






Тема Re: За и против пиратството...нови [re: elf]  
Авторcool_alyn (Нерегистриран)
Публикувано21.05.05 11:10



Яко комунизъм, копеле:-)
Аре като изтрезнееш малко се обади пак



Тема Re: За и против пиратството...нови [re: elf]  
Автор Dorian_Gray (Bachelor #1)
Публикувано23.05.05 14:01



Щом искаш всичко да е безплатно ае да доидеш да ми поработиш на новата вила 2 месеца безплатно а?



Тема Re: За и против пиратството...нови [re: elf]  
Автор Rythm (мнителен)
Публикувано23.05.05 14:38



КАК МОЖЕ ЗНАНИЕТО ДА СТРУВА ПАРИ
АМИ АКО Е ТАКА ТО ТОГАВА НЕКА ОБРАЗОВАНИЕТО Е ПРАТЕНО (ПЛАТЕНО assumed)


Знанието струва пари.
Образованието е платено (просто зависи кой каква част плаща)...

За другото, верно изтрезней и пак ще говориме.

===================================
Никога не вярвай на това, което четеш тук


Тема Re: За и против пиратството...нови [re: vantage]  
Авторloreia (Нерегистриран)
Публикувано23.05.05 16:43



Разбира се че потребителят ще бъде за пиратството, ако може да не си плати за да получи даден продукт защо да го прави, аз също докато мога да не плащам за нещо, не го правя. Въпросът обаче приема друг обрат ако си производител, кой би искал нещо, което е създал с по-малко или повече труд да му бъде откраднато и всеки да има достъп до него когато си пожелае..
И все пак да не забравяме че живеем в България, демек пиратство винаги ще има, ние сме изобретателни и намираме начин да заобиколим това, което не ни изнася, а и манталитетът ни е такъв , да не говорим че и заплатите ни са такива... малко са хората тук, които могат да си позволят да си закупят всички програми, филми и музика, които са им нужни.
И да аз съм твърдо за пиратството, докато условията ни тук са такива и докато има начини - не смятам да плащам за нещо, което може да бъде безплатно



Тема Любовта е измислена от Комунистите..нови [re: loreia]  
Автор Caмия Инжинep (Още едно, моля!)
Публикувано23.05.05 17:28



Твърди се, че любовта е измислена от Комунистите, за да не си плащат по тарифата.

Самия Инжинер


Тема Re: За и против пиратството...нови [re: vantage]  
АвторThunder (Нерегистриран)
Публикувано24.05.05 09:38



Занимавам се с уеб и графичен дизайн.. също така съм администратор на зала..
заплатата ми е около 300 лв. твърдо ++
За да си купя Фотошоп трябва да платя няколкостотин $.. за да си купя макромедиа пакет (примерно МХ 2005) ми трябват поне още толкова..
Колко години трябва да не ям, да не пия, да не си купувам дрехи и обувки, да не ползвам ток, парно и вода за да мога да си ги купя?
Ами ако работата ми изисква да работя на последния Аутокад, който струва над 4000 евро (а за тези, които не си изкарват парите от РС-та ще уточня, че една с една единствена програма много трудно се работи)?
За себе си съм решил - като ми направят заплатата европейска - ще работя като европеец с лицензирани програми - дотогава: ДА ЖИВЕЕ ПИРАТСТВОТО!!



Тема Re: За и против пиратството...нови [re: Thunder]  
Автор pian (непознат )
Публикувано24.05.05 12:31



AutoCAD е професионален,пълнофункционален софтуеър от висок клас и е съвсем естествено нормален младеж,припечелващ 200 $ месечно, ДА НЕ може да си го позволи!
Същото важи и за Adobe Photoshop !

p.s.
Също толкова естествено е да си дръпнеш въпросните проглами от варез и да си ги пощиш у дома ,колкото си искаш-за това проблем никой няма да ти направи-НО започнеш ли да взимаш пари за картинките,които си обработил с Photoshop-а или за AutoCAD проектите ти - е тогава не можеш да се сърдиш,ако някой тръгне да те съди!

Редактирано от pian на 24.05.05 12:36.



Тема Re: За и против пиратството...нови [re: Thunder]  
Автор Goose ()
Публикувано24.05.05 13:35



А като не си доволен от тази заплата, защо си се съгласил да работиш за толкова пари? Да не говорим, че имам доста приятели, които се занимават с част от тези неща и рядко падат под 1000 на месец ... което значи, че или не си знаеш цената, или не си достатъчно кадърен, за да изкараш прилични пари :>



Тема Re: За и против пиратството...нови [re: pian]  
Авторelf (Нерегистриран)
Публикувано24.05.05 13:36



За себе си съм решил - като ми направят заплатата европейска - ще работя като европеец с лицензирани програми - дотогава: ДА ЖИВЕЕ ПИРАТСТВОТО!

Супер си само така
те политиците продадоха страната а ние да плащаме за някакви виртуални програми

Кои те кара да пишеш програми?като не искаш някои да ти ги краде не пиши

Знаете ли че всяка година програмистити и програмите се увеличават
в интернет има програми за всичко

примерно за да си поправя скапаният windows ми трябва
1 антивирусна програма
2 registry програми с crack щото и те са платени

Значи като си купувам 1 килограм домати гледам да не са развалени
а като си взимаш windows и си в интернет няколко дни
трябва да си купиш и антивирусна програма и registry програми

значи на пазара като човек си купува домати трябва ли другият ден да си купи
и круши и краставици
по същият начин стоят нещата и с правенето на web
трябва ти macromedia+ програма за 3-d анимиране на текстове + програма за
transperant+ако искаш да обработиш gif abode + ако искаш да обработиш avi
camtmasia


Когато ми усигурите работа с която да живея под наем+ да си плащам
сметката за ток ,вода, кабелна, интернет ,парно и храна
не искам кола или други екстри
и ми остават 100 лева на месец с удоволствие ще закупя някоя ваша програма

КЪДЕ Е ИНТЕЛИГЕНЦИЯТА И СТУДЕНТИТЕ
защо не протестират срещу правителството








Тема Re: За и против пиратството...нови [re: Goose]  
Авторelf (Нерегистриран)
Публикувано24.05.05 13:49



ЧУВАТЕ ЛИ ГО КАКВО ГОВОРИ
Goose КАЗА че 95 % ОТ ХОРАТА В БЪЛГАРИЯ СА НЕКАДЪРНИ ОЛИГОФРЕНИ
ЩОТО НЕ ПОЛУЧАВАТ 1000 лева на месец

ако не знаете храната се произвежда пакетира и продава?същото е и с стоките и работата е много по-тежка и ниско платена
И ние трябва ли да наричаме производителите в българия с напукани ръце
(а не нежни момически дълги пръсти) хора, простаци
Е ЗАТОВА НЯМА ДА СЕ ОПРАВИ БЪЛГАРИЯ

ЩОТО ТЕЗИ С ЗАПЛАТИТЕ НАД 1000 лева се мислят за по-умни за древногръцки
божества
да те питам колко ръце имаш или крака или квото и да е в повече от мен
УМ ли ?ами то от умници като тебе българия е последна в европа

НЕ ПРИЗНАВАМ някои за умен човек ако тои не е състрадателен и милосърден

този човек притежава изчисленията на машина и сърце на темерут
признаи си Goose и ти си егоист и се мислиш за голяма работа

КАКВОТО И ДА ПОСТИГНЕ ЧОВЕК ТРЯБВА ДА ЗНАЕ ЧЕ И ДРУГИ ПОСТИГАТ СЪЩИТЕ РЕЗУЛТАТИ И ЧЕ ВСИЧКИ УМНИ ДЪЛЖЪТ УСПЕХИТЕ СИ НА БЕДНЯЦИТЕ
КОИТО УПРАВЛЯВАТ И ЕКСПЛОАТИРАТ



Тема Re: За и против пиратството...нови [re: Goose]  
АвторThunder (Нерегистриран)
Публикувано24.05.05 15:42



Никъде не съм написал, че заплатата ми е 300 лв. на месец.. пишеше, че толкова ми е твърдата заплата - благодарение на директната ми работа с клиенти (тези пари ги деля 50% на 50% с шефа, освен ако не са мои лични клиенти, а не на фирмата) взимам над 1500 лв./месец, но все пак си остава факта, че не мога да си позволя да купя, някоя от програмите, които ползвам.. Да взимам пари за работата си с Фотошоп и всяка една друга програма, но определено не е реално за реклама за вестник, която права на 640х480 рх да взема 50 лв. (става дума за адски детайлна реклама), за която вестникарите след това искат по 800 лв. на ден (а след като техните хора я обработят става не по-голяма от размерите на лична карта) за да я има в съответния брой на вестника/списанието...



Тема Re: За и против пиратството...нови [re: Thunder]  
Авторswdx (Нерегистриран)
Публикувано25.05.05 04:52



Авторите на софтуера не са ти виновни че не може да си платиш...
Ако не може да си платиш на бръснаря няма да отидеш той да те бръсне, а сам ще си свършиш тази работа нали... Самобръсначка еднодневка и си в бизнеса.... Същото е положението и със софтуера - като нямаш пари за Фотошоп караш на "еднодневки"...



Тема Re: За и против пиратството...нови [re: Dorian_Gray]  
Автор vantage (пикла)
Публикувано25.05.05 10:29



искаш да кажеш, че си купуваш музиката напълно легално?
колко пари на месец отделяш за това?

carpe diem..


Тема Re: За и против пиратството...нови [re: bigg_red]  
Автор vantage (пикла)
Публикувано25.05.05 10:33



не мога да бъда по-съгласна. конструктивна критика какво да парвиш, но пък е упражнение по събиране на база данни.

carpe diem..


Тема Re: За и против пиратството...нови [re: elf]  
Автор vantage (пикла)
Публикувано25.05.05 10:36



ами то образованието си е платено.
ако е под формата на труд, всичко се заплаща. и гледането, и пипането, и всичко останало.
а ако ти си легален производител на музика и тези хора ти взимат "хляба" от ръката?

carpe diem..


Тема Re: За и против пиратството...нови [re: Thunder]  
Автор vantage (пикла)
Публикувано25.05.05 10:42



а последиците?
вече се е случвало (дори в България) да направят чистка и по частни домове. изземат техниката и ти трясват една солена глоба. от това как се бяга?

carpe diem..


Тема Re: За и против пиратството...нови [re: elf]  
Автор vantage (пикла)
Публикувано25.05.05 10:46



а защо ти не организираш протест?
това е основен проблем в България. всеки чака другите да тръгнат първи и накрая се получава така, че никой не се обажда.
освен това.. искаш европейска заплата, ама като я получиш наистина ще работиш ли като европеец? щото обикновено по-високи заплати=на по-високи изисквания. а пък ние както и да го погледнеш сме си свикнали на мързел..

carpe diem..


Тема Лицензните споразумениянови [re: vantage]  
Автор Caмия Инжинep (Още едно, моля!)
Публикувано25.05.05 10:55



Май никой от вас не си е чел лицензните споразумения. Такива безобразия в търговията със други стоки няма! БЕЗОБРАЗИЯ!!!

Общо взето споразуменията се свеждат до това, че парите трябва да дадеш, а дали ще работи и дали няма да ти съсъпе нещо друго - никой не отговаря.



Поради което е масова практика софтуерът да безобразничи - опитва се да се свързва донякъде зад гърба ми, сменя ми самоволно системни файлове и настройки. А 100%-вата деинсталация е рядко изключение.



След като те мен, клиента, ме считат за бунак, дето ще си даде парите за стока без гарантирани качества, няма защо аз да се държа почтено с тях. Това е принципно положение, не е въпрос на имане на пари. Особено Уйндоуса на Бил Гей - няма да го платя! Значи, като (ако) го купя, той си е вечно мой - не мога да го продам със стария комп. Нито да си купя стар комп със все Уйндоуса. Да не говорим, че трябва титанична борба със Ундоус ХР за да го науча, че ще прави нещата както аз ги искам, а не както Били смята за правилно. Или след всеки ъпдейт да проверявам дали пак не ми е направил настройките като за каубой.

Самия Инжинер


Тема Re: Лицензните споразумениянови [re: Caмия Инжинep]  
Автор Goose ()
Публикувано25.05.05 14:18



А защо тогава ползваш windows като не те кефи? Никой не те задължава да го правиш ;-) Нормално е след като си решил да го ползваш (въпреки че не те кефи) да си плащаш за ползването му или да спреш да го ползваш и да минеш на някоя от другите алтернативи - MacOS, lainux, *bsd, etc ...



Тема Re: За и против пиратството...нови [re: elf]  
Автор Goose ()
Публикувано25.05.05 14:24



Една работа е платена точно толкова, за колкото си се съгласил да я вършиш ;-) След като си решил, че ще работиш за толкова пари нямаш никакво право да мрънкаш, че си бил ниско платен. Защо ли същите тези хора из цивилизованите държави взимат доста повече финанси? Може би защото някой ги гони насила да им ги даде? Или просто са приели минимални заплати в браншовете си и държат на тях?
България ще се оправи не когато няма да има такива като мен, а когато съседа няма да иска да подбива цената, само и само той да се хване с работата ... това последното си е удар върху самия него ;-) след това същия този реве, че бил ниско платен разбираш ли ...



Тема Re: За и против пиратството...нови [re: elf]  
Автор Goose ()
Публикувано25.05.05 14:26



И кой трябва да ти направи заплатата европейска? Аз ли съм писал молбата ти до работодателя ти, аз ли съм се подписал под договора ти, че ще работиш е за тия пари? След като си се съгласил да го правиш нямаш никакви основания да мрънкаш, че заплатата ти не била европейска!



Тема Re: За и против пиратството...нови [re: vantage]  
Автор Dorian_Gray (Bachelor #1)
Публикувано25.05.05 14:51



При мен един диск е от 20 до 40 евро само дето аз си копувам мр3 щото не плащам за песни който не харесвам.



Тема Re: Лицензните споразумениянови [re: Caмия Инжинep]  
Автор Dorian_Gray (Bachelor #1)
Публикувано25.05.05 15:04



Че кой те кара да си купуваш програми, чиито лицензи не те устройват?
Нали за това те пита при инсталация Agree/Disagree

Ако те устройва и си съгласен продължаваш, ако ли не спасявай се!



Тема Re: наи-добренови [re: Dorian_Gray]  
Авторelf (Нерегистриран)
Публикувано25.05.05 15:52



наи-добре да закрият интернет и да изземат компютрите

щото не може съседа ти да ползва пиратски копия и дете на 7
години да копира филми и игри а аз да плащам

АЗ СЪМ ЗА ЗАКОННОСТ

или да няма домашни компютри в българия
или всеки да ползва пиратски софтуер
ЩОТО НЕ МОЖЕ НИТО ЕДИН ДА МИ КАЖЕ ЧЕ АКО РАБОТИ С PC в къщи
поне един път не е използвал пиратска програма

ПИРАТСТВОТО Е В СТРАТЕГИЯТА НА ГОЛЕМИТЕ ПРОИЗВОДИТЕЛИ
чрез пиратството искат да се покажат като засегнати и онеправданите
и никои да не види че взимат милиарди от този бизнес

АЗ БИХ ПРЕДЛОЖИЛ народното събрание да гласува BAN за домашни pc та
пак ще съм доволен
ама да ми се разхожда едно хлапе с cd и да си говорят за гледане на филми
и аз да използвам купени програми
няма да стане закона трябва да е еднакъв за всички
нека първо забранят в интернета пиратските програми и да махнат тонерите

не може дрогата наречена pc да е безплатна и само аз да си плащам за програми



Тема Re: наи-добренови [re: elf]  
Автор Goose ()
Публикувано25.05.05 16:22



"Я не сакам мен да ми е добре, сакам на Вуте да му е зле" ...



Тема Re: наи-добренови [re: elf]  
Автор Dorian_Gray (Bachelor #1)
Публикувано25.05.05 22:02



Пич съжалявам че аз трябва да ти го кажа, но ти си ТЪП.
Звучиш като Значи комшията може да кара Ферари и детето му да си играе с PDA, а пък аз не? Или всички да имаме Ферарита или никой да няма!



Тема Re: За и против пиратството...нови [re: vantage]  
АвторДeдo (Нерегистриран)
Публикувано25.05.05 23:14



Още един (една) изперкал. По същата логика всеки мангал (пардон - ром) може да каже, че е нормално да се краде, да не се плащат сметки, цял живот да чакат на социалната помощ и прочие. Писнало ми е от хора дето вероятно през цялото си съществуване сигурно не са направили нищо съзидателно, но могат да обясняват колко е хубаво и даже задължително да се злоупотребява с труда на другите. Не визирам конкретния автор на обява, но доста често срещам подобни възгледи у хора, за които знам че нищо не са направили.
Винаги имаш избор - ако ти е нисък стандарта в България и мислиш, че можеш да успееш на друго място (което си е жива илюзия - ако не някой не успява тук шанса да успее навън клони към нула отдолу) си вдигаш чукалата и заминаваш. Ама да обясняваш, че трябва да се краде, щото парите не стигат е леко нагло и донякъде наивно.



Тема Re: Лицензните споразумениянови [re: Goose]  
Автор Caмия Инжинep (Още едно, моля!)
Публикувано25.05.05 23:51



Желателно е да се чете, преди да се отговаря. Върни се и прочети внимателно предния ми постинг. Тук ще ти го резюмирам:

Щом като не поемат отговорност за нищо, всичко е на моя отговорност, а искат пари, то аз не съм съгласен. Щом отговорността и риска са мои, тогава парите си остават при мен.

Който смята, че риска си струва, а съпорта може да му помогне с нещо, да си плати програмата и да го ползва.



Искрено съжалявам, че всичките политици са ни тъпи и няма кой да промени законодателството, та безобразията на софтуерните продавачи да станат незаконни. Уви, поради комисионните, законът и моралът у нас се разминават.

Самия Инжинер


Тема Re: За и против пиратството...нови [re: Дeдo]  
АвторThunder (Нерегистриран)
Публикувано26.05.05 08:49



http://www.e-bane.net/modules.php?name=News&file=article&sid=1487
тука е малко по-добре описано, какво е на запад :)



Тема Re: Лицензните споразумениянови [re: Caмия Инжинep]  
Автор Goose ()
Публикувано26.05.05 09:33



На почти всички такива продуктчета си има джамче, което те пита съгласен ли си с лиценза му, като не си съгласен що тогава му казваш "I Agree"?



Тема Тука има - тука нема.нови [re: Goose]  
Автор Caмия Инжинep (Още едно, моля!)
Публикувано26.05.05 13:01



Забележката ти е много правилна и подкрепя моята теза.
==============================================


Софтуера се продава на принципа на играта "Тука има - тука нема", което си е безобразие от всякъде. Който не иска - не участва. Който участва в "Тука има - тука нема" или купи софтуер - да се оплаква после на арменския поп. Понеже се бил съгласил доброволно.


Наистина трябва да се вземат ЗАКОНОДАТЕЛНИ мерки срещу сегашната система за продажба на софтуер, както и да се настрои общественото мнение, че така не бива. Както и морална подкрепа за всички, които не ебаваME тези споразумения от типа "Парите даваш, ама гаранция никаква."


Гаранция никаква - пари никакви!
=========================

Обръщам ти внимание, че ако законът е против морала - толкова по- зле за закона. И че ако законът ЗАСЕГА подкрепя безобразниците,
то е време да се промени, на принципа: "Взимаш пари - отговаряш за стоката си. Не отговаряш - не взимаш!"

Самия Инжинер

Редактирано от Caмия Инжинep на 26.05.05 13:10.



Тема Re: За и против пиратството...нови [re: Dorian_Gray]  
Автор vantage (пикла)
Публикувано26.05.05 13:28



каква точно е системата с мр3-тата? плащаш да всяка по отделно, а те просто ти ги качват на диск? и къде точно го има това? стана ми интересно.

carpe diem..


Тема Re: Лицензните споразумениянови [re: Caмия Инжинep]  
Автор vantage (пикла)
Публикувано26.05.05 13:34



добре де, това е по въпроса с програмите. само че какво правим с музиката и филмите, които принципно продавани (извън нета т.е.) си имат всички качества на другите, гарантирани стоки. там няма как да се оправдаеш с това, че хем нещо може да се прецака самосиндикално, но и още по-лошо да ти прецака и една върволичка от други неща.

carpe diem..


Тема Re: За и против пиратството...нови [re: vantage]  
Автор Dorian_Gray (Bachelor #1)
Публикувано26.05.05 17:28



например, а и на много други места в интернет



Тема Re: За и против пиратството...нови [re: Dorian_Gray]  
Автор vantage (пикла)
Публикувано26.05.05 17:36



мерси

carpe diem..


Тема Re: Лицензните споразумениянови [re: vantage]  
Авторaz (Нерегистриран)
Публикувано26.05.05 20:43



А ти като си такъв защитник на интелектуалната "собственост"
можеш ли да ни светнеш за 1 български саит дето да си изтеглиш или гледаш филм или музика срещо заплащане.
Може би тука е мястото да припомна , как всички фирми и лица , които сега са най-големите защитници на авторското право натрупаха своя първоначален капитал ( който в някои случаи е доста голям ) чрез пиратска деиност на аудио и видеопродукция



Тема Re: За и против пиратството...нови [re: vantage]  
АвторThunder (Нерегистриран)
Публикувано27.05.05 08:35



И за един пълен диск с мп3 плащаш колко 15 или 20 лв.?
Аз ако си от София ще ти го направя за 5 лв. и пак ще ти го направя, с квото искаш.. Нема да е лицензиран ама на кой му пука..



Тема Re: За и против пиратството...нови [re: Thunder]  
Автор ClD (акъл wanted)
Публикувано27.05.05 09:19



Не е ли нагличко да правиш пари от нещо, за което не си положил труд, не ти принадлежи и нямаш право да продаваш?
Донякъде мога да оправдая безплатното ползване на продукт. Но да го продаваш - нагло е.



Тема Музиката и филмитенови [re: vantage]  
Автор Caмия Инжинep (Още едно, моля!)
Публикувано27.05.05 16:35



Музиката и филмите по принцип трябва да се плащат. Там скрити функции няма. И не може да си преебеш плейъра с лош диск.

Самия Инжинер


Тема Re: Музиката и филмитенови [re: Caмия Инжинep]  
Авторelf (Нерегистриран)
Публикувано27.05.05 18:07



а star wars 3,много милиарди печелят

ТОВА НЕ Е ФИЛМ А ФАБРИКА ЗА ПАРИ
И ТО ТОЛКОЗ МНОГО ПАРИ

КОЛКО БОЛНИ ДЕЦА БИХА СЕ ИЗЛЕКУВАЛИ АКО ПАРИТЕ СЕ ДАРЯВАХА НА
ТЕЖКО БОЛНИ ДЕЦА ИЛИ НА БЕЗДОМНИЦИ

НЕ ХОДЕТЕ НА КИНО НЕ КУПУВАИТЕ СКЪПИ ИЛИ НЕНУЖНИ ФИЛМИ И МУЗИКА
АМИ ДАВАИТЕ ПАРИТЕ СИ НА ЧЕРВЕНИЯТ КРЪСТ ИЛИ ДРУГИ ФОНДАЦИИ

НАХРАНЕТЕ ЕДНО БЪЛГАРСКО ДЕТЕ
НЕ ВИ ЛИ СТИГАТ 70 програми и стотици радио станции


ЗАЩО СТЕ ТОЛКОЗ ЛАКОМИ 70 телевизии и хиляди интернет радиа
и не ви стигат

и не давате и 1 лев за бедните деца



Тема Re: Музиката и филмитенови [re: elf]  
АвторДackaл (Нерегистриран)
Публикувано28.05.05 01:50



Извинявай пич, ама мноого си ТЪП.

Явно не си за тази действителност. Като не ти харесва - замини за Сев. Корея. Там няма компютри, няма Интернет, няма 70 ТВ програми (има една, но за по няколко часа и само ако имаш телевизор), няма радиостанции, няма филми, няма Междузвездни войни и т.н., но бедни и болни с лопата да ги ринеш.

А мога ли да те попитам какво ще направиш ако ти влезна в градината и ти обера доматите, които си ги отгледал с яко бачкане, надявайки се утре да продадеш на пазара и с изкараното да преживяваш?



Тема Re: За и против пиратството...нови [re: vantage]  
Автор zmey.gorqnin (пещерна версия)
Публикувано28.05.05 12:08



Ай стига глупости ве, кви пирати сме ние?! От американците по-големи пирати няма. Я вижте р2р мрежите само. Що се отнася до мен самия, аз лично съм колекционер - хич не ми и трябват 5-6 продукта на Adobe, ма ги крада щот струват по 700$ и това ме топли. Много.




Тема Re: За и против пиратството...нови [re: vantage]  
Автор [Matrix]Ghost (Conquer)
Публикувано28.05.05 15:43



Аз гледам да ползвам минимално количество пиратски неща-обикновено ако нещо има безплатна алтернатива го заменям с нея- НОД32 с AVG 7, сега Опера с Лисицата и т.н. Мисля, че когато човек има възможност да си плати,трябва да си плати. Наскоро си купих една книга-мога да я сваля от нета,ама искам да си я купя-пичът, който я е писал е фрашкан с пари, но това не означава че той не се е трудил, за да я напише и че не си е заслужил парите. В случая можех да си позволя да дам 8.50, но ми е трудно да давам по 80 и нагоре лв за всяка игра, която играя-все още не ми е във възможностите. За филми няма да говоря-не гледам филми на комп,а само на кино или под наем от Александра. Лесно е на всички да говорят за пиратството,когато не са прекарали месеци наред да пишат кода на дадена програма. Аз лично не се гордея,че някои неща ми са пиратски и се старая да ги сведа до минимума



Тема Re: Музиката и филмитенови [re: Дackaл]  
АвторAнapxиcт2OO5 (Нерегистриран)
Публикувано28.05.05 15:58



Сигурно ще се оплаче на Асоциацията на ощетените производители на домати!

Измекяри долни! Не сте нищо повече от най-долните и миризливи мангали, които крадат каквото им падне! Да, ама повечето от тях имат по 5-6 деца и донякъде (но не напълно) могат да бъдат оправдани. А вие след като предендирате, че сте "интелигентни" (нали ползвате РС-та, а някои даже се опитват и пари да изкарват от това), значи сте пълни тъпанари щом не можете да си намерите добре платена работа или да развивате собствен бизнес. Много е лесно да седнеш на маса или влезнеш в някой форум, и да плюеш и политиканстваш колкото ти душа иска.



Тема Re: Музиката и филмитенови [re: Aнapxиcт2OO5]  
Авторelf (Нерегистриран)
Публикувано28.05.05 16:23



"интелигентни"
интелигентността е предпоставка за ненамиране на работа

нали знаеш колко са интелигентни холивудските актьори колкото един циганин

ПРОЧЕТИ МАЛКО ТОМЧЕТА ПСИХОЛОГИЯ И ЩЕ РАЗБЕРЕШ ЧЕ МНОГО ИНТЕЛИГЕНТНИ ХОРА НЕ МОГАТ ДА СИ НАМЕРЯТ РАБОТА

ТЪПАНАР ВИНАГИ ЩЕ СИ НАМЕРИ РАБОТА ЩОТО Е ТЪПАНАР

интелигентният човек иска работата да му харесва

И КАК СИ ПОЗВОЛЯВАШ ДА КАЖЕШ "Не сте нищо повече от най-долните и миризливи мангали"

ние сме-еи аз не съм ти "НИЕ" не съм от твоите хора?
за какъв бизнес ми говориш

ДА СЪМ СЕ ОПЛАКАЛ ОТ НЕЩО
САМО ТИ СЕ ОПЛАКВАШ ЧЕ ДРУГИТЕ В БЪЛГАРИЯ БИЛИ МАНГАЛИ

и що се оплаквате от това че копирам пиратски продукт

ако от 1 домат можеш да направиш 1 000 защо не искаш да направиш 1 000
еми яж си домата нагъваи и неко 999 човека около теб да няма какво да ядат


ЕХООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООО


АКО НЯКОГА КОГАТО ХОРАТА СА ПИСАЛИ ИСТИНСКИ КНИГИ ИМ СЕ Е КАЗАЛО ЧЕ
ЕДИН ЧОВЕК ЗА ДА ПРОЧЕТЕ КНИГАТА ИМ ТРЯБВА ДА СИ ПЛАТИ НЕ БИХА Я ПИСАЛИ

В КАКВИ ИЗРОДИ ,ЧУДОВИЩА СЕ ПРЕВЪРНАХМЕ
искаме за всяко нещо да ни се плаща а не човечеството да върви напред

добре ама аз искам като си платя 50 долара за програмата
да ми дадът и кода с които са я писали

ЗАЩО НЕ МИ ДАДЪТ КОДА НА ПРОГРАМАТА ЗА ДА МОГАТ ХОРА ДА ПИШАТ И ПОПРАВЯТ ПРОГРАМАТА

все едно си купувам къща и ми казват да не я пипам


СЛЕД ВРЕМЕ СВЕТА ЩЕ СЕ УБЕДИ ЧЕ НАИ-ГАДНОТО И ДОЛНО НЕЩО
Е ДА НЕ ДАВАШ НА ЧОВЕКА ВЪЗМОЖНОСТ ДА СЕ ДОБЕРЕ ДО ИНФОРМАЦИЯ

С ТЕЗИ АВТОРСКИ ПРАВА СВЕТЪТ Е ОТНОВО В ДИКТАТОРСКИ КОМУНИЗЪМ
КЪДЕТО НЯМАШ ПРАВО НА ИНФОРМАЦИЯ


не мога да разбера щом на някои хора им е добре да живеят с малко пари и пиратски софтуер защо толко ги гоните

за вас свободата струва пари, парите които се трупат на вашите сметки от
мизелстващият поробен народ

ДА ВИ ПОПИТАМ кото получавате много пари защо искате на съседа ви
да му е зле и да няма компютър

еми направете гето и затворете 95 % от населението
удряите ни с камшици и ни караите да местим камъни
и никои тогава няма да се сети за програмите ви



Тема Re: Музиката и филмитенови [re: elf]  
АвторAнapxиcт2OO5 (Нерегистриран)
Публикувано28.05.05 17:54



Майко мила!!! Ама ти наистина си голяма тиква! Нямам сили и думи да споря. Чети си пролетарските книжки и живей със здраве!

Някой ти беше задал въпроса какво ще правиш ако ти откраднат доматите с които евентуално си се надявал че ще нахраниш теб, семейството ти, работниците си и т.н.? Ще отвориш тема във форумите "За и против кражбата на домати" или...?



Тема Re: Музиката и филмитенови [re: Aнapxиcт2OO5]  
Авторaz (Нерегистриран)
Публикувано29.05.05 00:50



Абе не е лесно да си тъпо парче мдааааааааааааа.................
преди да разправяш глупости за домати и софтуер земи вникни малко в същноста на продуктите и помисли - ако има с какво де :))
МДААААААААА.........
требва мислене
то е за такива кота тебе анархисти ли са или тъпи селски парчета един български писател е написал
" ПАЗИ БОЖЕ СЛЕПО ДА ПРОГЛЕДА "



Тема Re: Лицензните споразумениянови [re: az]  
Автор vantage (пикла)
Публикувано03.06.05 13:17



аз просто се опитвам да разгледам въпроса от всички страни. безспорно, ако ставаше дума за кражба на моя собственост, щях да реагирам доста остро.
всъщност обаче и аз съм потребител-пират и то на всичко възможно. и нямам представа има ли такива сайтове, не ми се е налагало да ги търся, а най-малко твърдя, че пирати са единствено и само юзърите.
но пък не смятам, че за всеки вид пиратство високите цени могат да бъдат оправдание.

carpe diem..


Тема Re: Музиката и филмитенови [re: elf]  
Автор vantage (пикла)
Публикувано03.06.05 13:26



защото в повечето случаи `бедните деца` са измислица на някой, който иска да спечели пари, без да се напряга особено, а повярвай ми от това се печелят МНОГО пари.
или пък някой друг е спечелил проект по Фар на стойност 2 млн. лева (примерно), от които си прибира 1.5 млн., а с останалите разпечатва картички и наема хора, които да ги продават. така за детето отиват не повече от 50 хиляди лева, а то реално се нуждае от 100 хил. евро. вярно, помощ е, но аз нямам намерение да давам парите си на някой, който може така безогледно да се възползва от болни деца.
и моето или нечие друго юзърско пиратство няма нищо общо с благотворителността. подкрепям каузите, когато знам, че са реални.

carpe diem..


Тема Re: Музиката и филмитенови [re: Aнapxиcт2OO5]  
Автор vantage (пикла)
Публикувано03.06.05 13:37



много агресия си събрал нещо.
въпроса с ромите въобще не го започвай, особено в контекста на наскоро случили се събития. никога НЕ бих могла да оправдая наглото им възпобзване от дадените привилегии.
what ever, знаеш ли, че по последна статистика в България от работещото население над 18 години (легално работещото имам предвид) само двайсет и три процента вземат месечна заплата на 700 лв., около 10 % вземат 400-500 лв, а всички останали вземат оп 500 лв. месечно и това е сумата без удръжки за здравно и пенсионно осигуряване.
пък и е много лесно да кажеш намери си добре платена работа. очевидно, че неможем всички да вземаме по 700 лв месечно. иначе щяхме да имаме икономика цвете. при условие, че цените са сегашните.
ти собствен бизнес ли развиваш? или и ти си към групата на плюещите и политиканстващите?

carpe diem..


Тема Re: За и против пиратството...нови [re: Дeдo]  
Автор vantage (пикла)
Публикувано03.06.05 13:46



в темата просто попитах за чуждо мнение, не излагах своето.
но пък съм нагла, сигурно си прав. случва ми се да вземам това, което не мога да си позволя да купя (все още). но пък системата ми го позволява.
дефинирай съзидателно.

carpe diem..


Тема Re: За и против пиратството...нови [re: vantage]  
АвторToшko Aфpиkaнckи (Нерегистриран)
Публикувано04.06.05 18:47



Старата песен ....
По отношение на софтуера казвам следното когато CAD, CAM, PhotoShop, Flash и тн. пограмки почнат да се пишат на принципа на отворения код еи тогава няма да ползвам пиратски софтуер ... или ако се направят читави такива за Линукс. Та ако ще заплатата ми да е и 2000 лева аз пак не мога да си купя нещата с който бачкам. По отношение на филми музика и други такива ако съм на 2000 лева заплата може и да си помисля да ги купувам ама пак не е сигурно. А по отношение на големите защитници на афторскоо право бих казал ... вий сте тъпи и грозни недоносчета. От каде мислите че се вкарват МП3 ки и филми в БГ веб пространството бе от канала ли неее. От международни торент и др. подобни сървари ... та какво излиза не сме сами в кюпа. На вънка да не мислите че няма подобно нещо като пиратсвото има но е в граници контролирани от хора на който им е изгодно да го има.... а тука контрол нема има само прах в очите и НСБОБ.



Тема Re: За и против пиратството...нови [re: Toшko Aфpиkaнckи]  
Автор Dorian_Gray (Need More Speed)
Публикувано05.06.05 01:29



на аФторскоо право бих казал ...
Научи първо Български, пък после ще говорим за философия.
А между другото на колко години си? 16-17?



Тема Re: За и против пиратството...нови [re: Toшko Aфpиkaнckи]  
АвторAntiPirat (Нерегистриран)
Публикувано05.06.05 11:56



Никой не отрича, че навън не се ползва пиратски софтуер. Но процента на тези които го попадат в тази категория е нищожен.
Но когато крадеш нещо и се после го продаваш (примерно изродите от Славейков) или правиш бизнес с помощта на краден софтуер (визирам дизайнерски, проектантски, издателски, рекламни и др. подобни фирми) това вече е помиарска работа. Че колко от уеб дизайнерите в БГ работят с купен Флаш или Фотошоп? 0.01% я има, я не.



Тема Re: За и против пиратството...нови [re: AntiPirat]  
Авторelf (Нерегистриран)
Публикувано05.06.05 20:12



Че колко от уеб дизайнерите в БГ работят за 200 лева??????????

КОГАТО ЗАПЛАТИТЕ НИ СЕ СТАНАТ КОЛКОТО НА уеб дизайнерите
с удоволствие ще купуваме легален софтуер



Тема Re: За и против пиратството...нови [re: elf]  
Автордeдoпoп (Нерегистриран)
Публикувано07.06.05 17:33



впечатлението ми дотук е,че защитниците на пиратството са безделници ,дето и един лев не са припечелили през живота си,и обратното-хората,които са ЗА заплащане, са работещ народ,повечето от тях ДОРИ ползват пиратски софтуеар-нещо ,което не ги прави горди и при 1ва възможност ,биха легализирали продуктите!



Тема Re: За и против пиратството...нови [re: дeдoпoп]  
АвторAntiPirat (Нерегистриран)
Публикувано07.06.05 23:34



Напълно си прав. Най-върлите защитници на пиратството за безделниците, които освен фразата "Ами щом е скъпо тогава ще го краднем" друго не знаят.



Тема Re: За и против пиратството...нови [re: AntiPirat]  
Автор Cathy (минаващ)
Публикувано08.06.05 09:57



Това означава ли, че всичко на компира ти е легално?

Сигнатура (до 100 cимвола).


Тема Re: За и против пиратството...нови [re: Cathy]  
АвторAntiPirat (Нерегистриран)
Публикувано08.06.05 10:45



Абсолютно 100%. Всичките компютри във фирмата ми са с легален софтуер. Платил съм почти $4500.



Тема Re: За и против пиратството...нови [re: AntiPirat]  
Автор Cathy (минаващ)
Публикувано08.06.05 11:07



Ти си просто друга категория, г-н Антипират. Далеч си от средностатистическия българин. С доходите, които получаваш и които си вложил, много ясно, че не ти се налага да пиратстваш.

Сигнатура (до 100 cимвола).


Тема Re: За и против пиратството...нови [re: Cathy]  
АвторAntiPirat (Нерегистриран)
Публикувано08.06.05 11:17



Въпросът е принципен. Когато не можеш да си купиш едно нещо, значи ли това че трябва да го откраднеш?



Тема Re: За и против пиратството...нови [re: Cathy]  
Автор Goose ()
Публикувано08.06.05 12:11



Ами размърдай си задника и почни да си докарваш и ти такива приходи, не само да лежиш по гръб и да ревеш "Няма кой да ми даде такава заплата". Няма такова понятие "налага ми се да пиратствам", има достатъчно безплатни алтернативи на всичко платено, че да си свършиш работата.



Тема Re: За и против пиратството...нови [re: AntiPirat]  
Автор Cathy (минаващ)
Публикувано08.06.05 12:56



Въпросът е принципен за тези, които могат да си позволят да разсъждават принципно. Ако ти работеше някъде за 300-400 лв, тогава ми е интересно как щеше да се оборудваш за хиляди долари? Щеше да спестяваш ли? И ако това "крадене" води до излизането ти от блатото и до възможност да не "крадеш", пак ли е принципен въпроса? Или е принципен само когато си горе на високата кула и останалите долу, в краката ти, да мрат?
Получава се омагьосан кръг, който само слепите не виждат: за да си преуспял и богат, непиратстващ, ти трябва обучение, което е невъзможно, ако нямаш парите за него. Ако се опиташ да се самообразоваш, те изкарват престъпник. Хайде обясни ми какво е принципното в това.

Сигнатура (до 100 cимвола).


Тема Re: За и против пиратството...нови [re: Goose]  
Автор Cathy (минаващ)
Публикувано08.06.05 12:59



На мп3 и филмите също ли има безплатна алтернатива?

Как не те е срам да наричаш 95% от населението на България мързеливо! Я се огледай къде живеем, или си от избягалите?

Като ходиш на интервю за работа, искат Офис или Дриймуивър, а не безплатните им алтернативи, нали?

Сигнатура (до 100 cимвола).

Редактирано от Cathy на 08.06.05 13:02.



Тема Re: За и против пиратството...нови [re: Cathy]  
Автор3мeй Гopянин (Нерегистриран)
Публикувано08.06.05 15:14



Ами, че какво е???? От сутрин до вечер кръчми и кафенета са ПРЕПЪЛНЕНИ!!!



Тема Ми тооо....нови [re: vantage]  
Автор ethernall (mastermind)
Публикувано08.06.05 18:51



... аз май нема смисъл да се изказвам



Тема Re: За и против пиратството...нови [re: Cathy]  
Автор Dorian Gray (Crazy Dude)
Публикувано08.06.05 19:29



А твоя принцип май е следния:
Отиваш в банката крадеш 100 000 лева за да си направиш фирмичка и да излезнеш от блатото.

А за образованието мога да ти кажа че има триал версии, както вече писах по горе, но ти май не си прочел цялата тема.



Тема Re: За и против пиратството...нови [re: Cathy]  
Автор Dorian Gray (Crazy Dude)
Публикувано08.06.05 19:38



Ето ти

и стига си пискал че ми писна от тъпи копелета като тебе!



Тема Re: За и против пиратството...нови [re: Dorian Gray]  
Автор Cathy (минаващ)
Публикувано08.06.05 19:59



Да разбирам, че ти никога не си ползвал кракнат софт, не си слушал и гледал мп3ки или филми?



Тема Re: За и против пиратството...нови [re: Dorian Gray]  
Автор Cathy (минаващ)
Публикувано08.06.05 20:02



Бе що не се гръмнеш, умнико. Гот се врещи от чужбина.



Тема Re: За и против пиратството...нови [re: Cathy]  
Автор Dorian Gray (Crazy Dude)
Публикувано08.06.05 20:58



Мамицата ти мръсна! Бил съм на 18 години когато съм тръгнал сам из чужбина без да знам къде отивам и без никой да ме чака. В тая чужбина съм си скъсал задника от бачкане на нощни смени по фабрики и от учене и ще ми разправяш че било гот?
Ти кво си мислиш че при нас в чужбина парите ни ги дават ей така без нищо ли?

А ти какво чакаш? Някой да дойде и да ти напълни джоба ли?



Тема Re: За и против пиратството...нови [re: Dorian Gray]  
АвторAntiPirat (Нерегистриран)
Публикувано08.06.05 21:24



Dorian Gray, излишно е се нервираш. Няма да те разберат. Всеки иска да взима европейска заплата и да не излиза от кафенетата. Ами няма лошо...то и аз го искам
Не мога да разбера само, защо всеки реве за европейска заплата, но никой не иска да се пробва навън? Щом имаш такива претенции значи имаш и покритието, и знанията, и уменията. Не е ли така? Ама някой ще каже веднага - да но те не ни искат, дискриминират ни, ограничават ни и т.н. Ако си кадърен и можещ никой няма да те спре или да ти пречи, даже сам ще те потърси. А ако не си...тогава не претендирай за европейска заплата!



Тема Re: За и против пиратството...нови [re: AntiPirat]  
Автор Dorian Gray (Crazy Dude)
Публикувано08.06.05 21:50



Ако си кадърен и можещ никой няма да те спре или да ти пречи, даже сам ще те потърси.

От личен опит ще ти кажа че е вярно. Дажe и в Германия(дето е нацистка държава) няма да имаш проблем стига да си пич



Тема Re: За и против пиратството...нови [re: Dorian Gray]  
АвторAntiPirat (Нерегистриран)
Публикувано08.06.05 22:25



Който иска и може - намира! Който не иска и не може - си чеше езика по форуми!



Тема Re: Ми тооо....нови [re: ethernall]  
Авторelf (Нерегистриран)
Публикувано08.06.05 23:00



какви са тея авторски права
НАИ-ГОЛЯМОТО ЗЛО

АЗ СЪМ ТВЪРДО ПРОТИВ АВТОРСКИТЕ ПРАВА
ЩЕ ПОЛЗВАМ ПИРАТСКИ ПРОДУКТИ ДОРИ ДА СЪМ МИЛИОНЕР

НЕ Е ЧЕСТНО ДА ИМА АВТОРСКИ ПРАВА?????????????????
НЕ Е МОРАЛНОООООООООООООООООООООООООООООООО

КОИТО МИ КАЖЕ ЧЕ Е МОРАЛНО И НОРМАЛНО ДА ИМА АВТОРСКИ ПРАВА Е ОЛИГОФРЕН

ЩОМ НЕЩО НЕ Е ЧЕСТНО НЕ Е И ТОВА СИ Е?????????????????????
ОТКАЗВАНЕТО ДО ДОСТЪП НА ИНФОРМАЦИЯ Е НАИ-ГОЛЯМОТО ЗЛО

а за тоя дето си е скъсал задника оставете го нали не искате да сте геиове като него
продал страната си и отишъл в чужбина
и ще ми се хвали СТРАХЛИВЕЦ НЕ МОЖЕЩ ДА ЖИВЕЕ В СТРАНАТА Си



Тема Re: Ми тооо....нови [re: elf]  
АвторAntiPirat (Нерегистриран)
Публикувано08.06.05 23:11



Избягал е (заедно с още няколкостотин хиляди) за да не живее с олигофрени като теб! А аз съм останал тук за да мачкам олигофрени като теб!



Тема Re: Ми тооо....нови [re: elf]  
Автор Dorian Gray (Crazy Dude)
Публикувано08.06.05 23:21



Не е честно колите да са с пари.
Аз съм твърдо против колите да не се разпространяват срещу заплащане, ами просто ей така да ходиш в завода и да си я вземаш без пари.

А с този си постинг тотално ме обеди колко тъпо копеле си.
Ако вярно така мислиш не се учудвам защо не можеш да си позволиш легален софт. Даже ми е чудно как въобще можеш да работиш с компютър.

И накрая след всичко това би ли се аргументирал!
Дай една добра причина защо не трябва да се плаща софтуера?
Ама да е един свестен отговор, философски издържан.



Тема Re: Ми тооо....нови [re: elf]  
АвторAntiPirat (Нерегистриран)
Публикувано09.06.05 11:24



С твоите леви, пещерни разбирания ти никога няма да станеш милионер. Просто ще си останеш цял живот една комплексирана мижитурка, която всеки ще подмята и тъпче както си иска. А пък после вдигай врява по форумите, колкото ти душа иска.



Тема Чекай, чекай малко...нови [re: elf]  
Автор ethernall (mastermind)
Публикувано09.06.05 12:27



чекай, чекай малко, аз съм за авторските права, требе да ги има щото човека който е положил труд е нормално да очаква заплащане да има кво да яде, пие, е*е и т.н. Аз когато слушам българска музика отивам и СИ КУПУВАМ диска щото цената му е 11 кинта и е съизмерима с доходите ми, но за сега съм пират на неща дето струват космически кинти а искам да ги ползвам само да ги разуча и да ги видя как работят или да си улесня живота на домашното ПЦ. Труг е въпроса със софтуерните патенти, за които се вдига толкова много шум в Европа и за които съм напълно! против щото некое лайненце ше патентова и-нет форума и тва дето си хортуваме тука ще стане незаконно и ще требва да плащаме - не защото го е измислил а защотото първи го е патентовал!!!! или я си представете да патентоваш диалогов ия прозорец с Да, Не и Канцел?!? Имаше тема преди за тва и това което ми изглеждаше най-разумно беше за НОВИ идеи да има патенти ма за ограничено време като във фармацевтиката.... та така елф ич не си в час с нещата ма се чуда тука и на народа дето ти се връзва на викането...

П.П. Свободният достъп до информация и авторското право не си противоречат

Редактирано от ethernall на 09.06.05 12:28.



Тема Re: Чекай, чекай малко...нови [re: ethernall]  
Авторelf (Нерегистриран)
Публикувано09.06.05 15:55



1 А ВЪПРОСА С ОТВОРЕНИТЕ КОДОВЕ НА ПРОГРАМИТЕ
КОГАТО ОТВОРЯТ КОДА НА НЯКОЯ ПРОГРАМА АЗ ЩЕ СИ Я КУПЯ?
2 В МЕТРО МЕ СЛЕДЯТ 20 КАМЕРИ ЗАЩО НЕ МИ ПЛАЩАТ КАТО МЕ СНИМАТ А АЗ ДА ПРОЩАМ ЗА РАЗНИ ГЛЕДАНИЯ НА ФИЛМИ????????????????

АЗ НЕ КРАДА
АЗ КОПИРАМ ???????????????
ЗАЩО КОПИРАНЕТО ТРЯБВА ДА Е НЕЗАКОННО?
КАК МОЖЕ ЧУЖДЕНЕЦ ДА ИГРАЕ БЪРГАРСКО ХОРО И ДА НИ КОПИРА ТАНЦИТЕ?

КОПИРАНЕТО Е ПРАВО НА ВСЕКИ ЧОВЕК-ето този закон ще стои след 1 000
години в всички конституции




Тема Re: Ми тооо....нови [re: elf]  
Автор Goose ()
Публикувано09.06.05 16:30



Елф, ми то по тая логика изобщо не е морално доматите да струват каквито и да е пари, все пак без знания може и да се живее, без храна - не ...
Изобщо морално ли е да взимаш пари за каквото и да е?



Тема Re: Чекай, чекай малко...нови [re: elf]  
Автор Goose ()
Публикувано09.06.05 16:35



Има една партия, дето се бори всички хора а са равни ... защо ли е на изчезване вече и тя ...



Тема Re: Ми тооо....нови [re: Goose]  
АвторГpoбapя (Нерегистриран)
Публикувано09.06.05 16:36



Елфа отдавна е построил комунизма.
Хич не му се връзвайте на приказките, че работи за 200 лв. Няма такъв идиот, който да му дава 200 лв. Че той ще го окраде на първата седмица!



Тема Re: За и против пиратството...нови [re: Dorian Gray]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано09.06.05 17:03



кат' даваш офис, дай и виндовс?



Тема Re: Чекай, чекай малко...нови [re: elf]  
Автор! (Нерегистриран)
Публикувано09.06.05 17:08



абе, пич.. ти идиот по рождение ли си, или специално си се учил на тъпня?


питам само, де..



Тема Re: Ми тооо....нови [re: Гpoбapя]  
Авторelf (Нерегистриран)
Публикувано09.06.05 17:10



абе кое е по-морално да откраднеш 2 000 лева или 2000 000 000
ЩОТО ЗА 2 000 влизаш в затвора а за 2 000 000 000 си на свобода?

КОГАТО ОСЪДЯТ НЯКОЛКО МИНИСТРИ НА ДОЖИВОТЕН ЗАТВОР ЩЕ ПРЕСТАНА ДА
КРАДА





Тема Re: Ми тооо....нови [re: elf]  
Автор ethernall (mastermind)
Публикувано09.06.05 17:57



HASTA LA VICTICTORIA SIEMPRE или квото там беше:)))) ясно е че основната движеща сила на човека не е любовта към ближния а личния интерес (може би за съжаление а може би не - не ми се навлиза в дебрите на философията) та я бате обясни тука на магдана защо аджеба аз ше се гърча да набивам код 3 години и да не спа още една да тествам за тоя дето го духа ли? нали требе да ям нещо през тва време ако и да не правя другите 2 неща;)... естествено че след като съм добър в тва- в интелектуалния труд демек- ще искам да си изкарвам прехраната с това, а единствения начин да го правя е като продавам интелектуалния продукт който съм създал е ей тая тиква на раменте ми и как да стане туй като такива гаднярчета акто тебе (и като мене де;) ) гепат ползват че и праи правят от тва? А? А? А?! ААААААААААААААААААААА!!! така че седи си дома копай си градинката с крадената лопата и си трай, и аз тъй ша права докъто не стане така че да не може вече (тва пак иде от личния интерес). А иначе аз и софт съм си купувал - ма защото ми върши супер работа и щото е ефтин...



Тема Re: За и против пиратството...нови [re: .]  
Автор Dorian Gray (Crazy Dude)
Публикувано09.06.05 18:57



Ето ти

от МС.
Сега доволен ли си?



Тема Re: Чекай, чекай малко...нови [re: elf]  
Автор Dorian Gray (Crazy Dude)
Публикувано09.06.05 19:01



На психятър ходил ли си някога?
Ще ти дам един съвет: Не отивай защото ще те затворят в лудницата.



Тема Re: Ми тооо....нови [re: ethernall]  
Авторelf (Нерегистриран)
Публикувано09.06.05 19:27



много ме кефиш с лафовете



Тема Re: Ми тооо....нови [re: elf]  
Автор ethernall (mastermind)
Публикувано10.06.05 12:13



remove, remove (за непосветените - махни, махни - мани,мани) и аз като ги чета днеска се шашкам:) (баси колко грешки имам не е истина!)



Тема Re: Ми тооо....нови [re: ethernall]  
Авторelf (Нерегистриран)
Публикувано15.06.05 17:38



http://dev.spisanie.com/novinite/it_novini_i_materiali/e1090.html

а какво мнение намерих из интернета



Тема Re: Ми тооо....нови [re: elf]  
Авторsd (Нерегистриран)
Публикувано16.06.05 09:38



Браво! Откри топлата вода...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.