Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:41 11.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Интернет
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: Пари от Интернет?нови [re: нoв пoceтитeл]  
Авторelf (Нерегистриран)
Публикувано28.03.05 18:06



ами даи ми една книга където пише

"КАК ДА НАПРАВИМ web СТРАНИЦА ОТ КОЯТО ДА ПЕЧЕЛИМ"

Ще я прочета и ще се опитам да спазвам правилата в нея


уча се ама ако има откаде



Тема Re: Пари от Интернет?нови [re: elf]  
Авторнoв пoceтитeл (Нерегистриран)
Публикувано28.03.05 18:26



Аз лично не съм чел такава книга до сега . Просто започни да правиш нещо и когато се сбъскаш с проблемите ще се научиш как се правят нещата.Само от теория файда няма.Избери си някаква насока която на теб ти допада най-много и започвай...Примерно можеш да направаиш сайт за развлечения, можеш да разработваш собствен продукт и да го продаваш или пък да направиш информационен сайт в дадена насока...Има стотици възможности.Просто започни нещо.



Тема Re: Пари от Интернет?нови [re: нoв пoceтитeл]  
Автор Dorian_Gray (Lord)
Публикувано28.03.05 19:02



А щом е толко лесно на моабет ти колко такива страници си направил, като си толкова умен? Я пусни тука линка! Много ще се радвам да искараш и малко информация за развитието им от нулата до сега. А ако имаш голама посещаемост ще правиш огромен трафик, който е супер скъп и ще ти трябват хиляди $ на месец за всички тия глупости. Не си ли се замислял защо всички БГ(например) портали и free сървари печелят - защото са провайдъри.
Представям си ако всички пуснем страници какво ще стане(да речем 1000 човека). Като четох диалога ти с elf така и не открих какво точно ще има на тия страници. Лесно е на моабет.

А ти да не си тоя същия пич дето постна темата? Сега ме е мързи да тресирам адреса, но можи и да го направя

Мноо луд пич!

Редактирано от Dorian_Gray на 28.03.05 19:03.



Тема Re: Пари от Интернет?нови [re: нoв пoceтитeл]  
Автор Dorian_Gray (Lord)
Публикувано28.03.05 19:29



Забравих да ти кажа че ако искаш да правиш комерсиален сайт, трябва да имаш собствени сървъри(едни такива огромни компютри с по много прцесори дето са ужасно скъпи), харддискове(от тея големите-много скъпите) и все пак виж цените за ъплоуд към чужбина и да не забравяме че ти трябва "Акт 16" за помещението в което ги държиш.
Баща ми се занимава с бизнес и мога да ти кажа че като правиш сметка колко пари ще ти трябват за да почнеш - омножи го по 2. Чак като почнеш виждаш още колко ресурси са необходими. И накаря аз лично незнам портал, който да е правен от един човек. Запознай се и със заплатите на уеб девелоперите.
Никой професионалист няма да си зареже работат за такива глупости. Само млади и наивни(неопитни) хора могат да се захванат. А кокво може да се очаква от тях имайки предвид конкуренцията на старите-опитните риби

Мноо луд пич!


Тема Re: Пари от Интернет? Това не е тема за наивници .нови [re: WebMarkPro]  
Автор Dorian_Gray (Lord)
Публикувано28.03.05 19:51



Към WebMarkPro.
Ако още си тук де.
Извинявай ако някак си съм те убидил, но може ли да те помоля за услуга?
Оказа се че следващите няколко месеца ще имам повече свободно време, та се чудех дали неможе да постнеш линкче към е-книгите (тия 2000+ дето ти си прочел) та да се образовам и аз малко.
Благодаря предварително

Мноо луд пич!


Тема Re: Пари от Интернет?нови [re: Dorian_Gray]  
Авторнoв пoceтитeл (Нерегистриран)
Публикувано28.03.05 20:10



В началото страницата тъй или иначе няма да има много посетители затова изобщо не виждам смисъл от това да имаш помощение за сървъри.Shared Hosting за 20-30 лева на месец ще е достатъчен.Ако ще правиш страница предназначена за българи е най-добре да ползваш услугите на фирма от България в противен случай ползвай на някоя в Америка.Като се развиеш малко ще се преместиш на собствен сървър в някой компютърен център.Ако малко се поразтърсиш ще намериш доста добри оферти...
примерно (за чужбина): Celeron 2.4Ghz , 1GB ram , 80GB HDD i 1200GB traffic за по-малко от $100 на месец.С такъв сървър можеш да обслужиш доста голям брой посетители.Или пък ако правиш българска страница си наеми сървър при някой от интернет доставчиците в България.Тогава трафика ще ти е доста евтин защото всичко ще минава през BG-Peerring.



Тема Re: Пари от Интернет?нови [re: нoв пoceтитeл]  
Автор Dorian_Gray (Lord)
Публикувано28.03.05 20:50



Брат това не е от квартално магазинче в супер маркет. Или удряш яко от началото или забравяш. Ще ти дам пример. Виж последния портал, който излезна -

и то още не е дръпнал. Кажи ми ти с тия ресурси дето ти предлагаш дали можеш да направиш нещо подобно па да не говорим за по-добро. Момче да ти кажа парите при пари отиват. Без яко финансиране си изгубен. Ако тръгнеш като дребна риба такава ще си останеш. А щом е струвало само едно мижаво компютърче и неква умрела връзка първоначално и ти като си толко умен защо не си го направил? И пак ще те попитам за тия 2000+ книги от каде да си ги дръпна?

Мноо луд пич!

Тема Re: Пари от Интернет?нови [re: Dorian_Gray]  
Авторнoв пoceтитeл (Нерегистриран)
Публикувано28.03.05 21:19



Добре
щом не искате съвети няма да си губя повече времето с вас.Само ще ви кажа че аз съм го направил .Започнах от нулата само с познания в областта на HTML.С времето се научих да работя и с графични програми.Не съм добър дизайнер но мога да направя сравнително добре изглеждаща страница.Преди около 2 години си взех първия платен хостинг.Плащах за него $7 на месец.След половин година се прехвърлих на собствен сървър за $60 на месец.За около месец се научих да администрирам сървър през SSH.Беше голям зор, но нямах пари за администратор.След време ми се наложи да правя динамични страници.За около месец научих доста добре PHP.В момента общо взето разбирам от почти всичко необходимо за изграздането на един сайт.В момента имам няколко собствени сървъра туй като страниците ми се разработиха доста.Но има и нещо друго...През последните 2 години абсолютно всеки ден съм сядал пред компютъра си за да си свърша работата.Няма никакво значение дали е почивен ден или не.

Тъй че си помислете сериозно дали сте готови да отделите няколко хиляди часа за разработването на един сайт.



НЯМАМ НИЩО ОБЩО С ЧОВЕКА ЗАПОЧНАЛ ТАЗИ ТЕМА



Тема Re: Пари от Интернет?нови [re: нoв пoceтитeл]  
Автор Dorian_Gray (Lord)
Публикувано28.03.05 21:30



А кой са ти сайтовете ако не е секретно?

Мноо луд пич!


Тема Re: Пари от Интернет?нови [re: Dorian_Gray]  
Авторнoв пoceтитeл (Нерегистриран)
Публикувано28.03.05 21:44



Не ми се разправя с хора търсещи само недостатъците в работата на другите и затова предпочитам да не ги назовавам.Само ще кажа че не са на български език.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.