Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:05 03.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Интернет
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Bittorent  
АвторПитaщ (Нерегистриран)
Публикувано22.02.05 11:02





А бе хора, я кажете какво знаете за Бит торент? Чувам хубави работи за него.
Заслужава ли си човек да го ползва?

Значи, интересува ме тегленето на музика, но искам да знам дали е легално. Не искам неприятности с агенциите за авторски права.
Ако не е легално няма смисъл да се връзвам, тъй като знам достатъчно места в БГ пиъринга, от където мога да дърпам музика. Но не е там работата.

Някой има ли опит? Моля, споделете.



Тема Re: Bittorentнови [re: Питaщ]  
Автор bbwolf (blah blah)
Публикувано22.02.05 14:02



ми не е легално
легално е в магазина
или със кредитна карта примерно от напстер

Life is a bitch. And then you die!


Тема Re: Bittorentнови [re: bbwolf]  
АвторПитaщ (Нерегистриран)
Публикувано22.02.05 17:21





Ами че то и там плащаш 25 долара, искат ти кредитни карти и т.н.
А напстера колко струва? Някакви идеи?





Тема Re: Bittorentнови [re: bbwolf]  
Авторer (Нерегистриран)
Публикувано22.02.05 20:35



BitTorent си е легално.... Нелегалени са файловете които най-често се разпространяват посредством тази система/технология...



Тема Re: Bittorentнови [re: er]  
АвторПитaщ (Нерегистриран)
Публикувано24.02.05 21:39



А какво ще кажете за

? Там дали е ОК?



Тема Re: Bittorentнови [re: er]  
Автор bbwolf (blah blah)
Публикувано24.02.05 23:28



да бе да
питай супрнова или дъпайрътбей
:)
иначе битторрент е протокол
протоколите по-принцип са легални;)

Life is a bitch. And then you die!


Тема Re: Bittorentнови [re: Питaщ]  
Авторer (Нерегистриран)
Публикувано25.02.05 03:32



Ми както каза bbwolf всъшност Bittorent е вид протокол/начин за P2P разпространение на файлове... Сaмия протокол си е напълно легален...

Евентуално нелегални са разпространяваните файлове... На запад от Калотина затварят масово Bittorent сървъри (при положение че всъшност на самите сървъри няма нелегални файлове а само линкове към такива..) Даже собственника на един такъв сървър се опъна и тръгна да събира дарения за адвокати да се тормозят нещо из съда. Само че резултата е че съда постанови да се затвори сайта и собственника го съдят за 1 милион долара...

Ето ти текста който излиза на въпросния сайт (http://bittorent.com/) който гласи:

HOW TO STAY 100% LEGAL?
Stay legal and avoid breaking the law! MP3s and file-sharing networks are legal and using them is also legal. Inside our member's area you will find a section dedicated on showing how to stay 100% legal while getting access to the largest file sharing networks.

Share Responsibly:
Copyright law protects original works of authorship, including literary, dramatic, musical, artistic, and certain other intellectual compositions. Individuals who reproduce, distribute copies, publicly perform or display works without the copyright owner's consent, may be in violation of the law. For more information about U.S. copyright law, please visit: http://www.loc.gov/copyright/

We do not condone copyright infringement. Due to the nature of peer-to-peer software, we are unable to monitor or control the types of files shared within the peer -to-peer communities.


Ти ако искаш му вярвай.... Аз имам едно наум...




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.