Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:24 25.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Интернет
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Ad-aware6.0  
Автор D-rA ()
Публикувано08.01.05 18:20



С win98/IE5.5 съм. От известно време при тестове с ad-aware 6.0 намира два регистъра, които определят " about blank" в Start page. След изтриването им- там в Start page се записва msn.com. Въпросът ми е: кое е вярно- това че са съмнителни регистри ( щом ad-aware ги намира) или трябва да ги оставя, така както са, защото в същност не искам да ми зарежда msn.com. По-долу паствам това което ad-aware съобщава. Моля за коментар на специалисти, как да изчистя тези регистри така че в IE да си остане настройката "about blank" и ad-aware да не ги намира за съмнителни?
_______________________________________________________________
Vendor:Possible Browser Hijack attempt
Category:Data Miner
Object Type:RegData
Size:-
Location:.Default\Software\Microsoft\Internet Explorer
\Main "Start Page" ("about:blank")
Last Activity:08.1.2005 г.
Risk LevelMedium
Comment:Possible browser hijack attempt
Description:Possible attempt to control\redirect the browser.
This object referrs to a "blacklisted" site.
________________________________________________________________
Благодаря.

Освободи душата си, тя може повече от теб


Тема Re: Аз в такива случаи казвам:нови [re: D-rA]  
Автор Troll_ (Troll)
Публикувано08.01.05 18:29



Пенчо, бе, чети!
Пенчо не чете...

те са го казали хората: Possible Browser Hijack attempt - то е защото има разни програмки дето сменят заглавната страница с "about blank" и не са сигурни и или не могат да определят дали е хайджак или не. ти трябва да прецениш. ако ти си сложил about blank, не го чисти.



Тема Re: Аз в такива случаи казвам:нови [re: Troll_]  
Автор D-rA ()
Публикувано08.01.05 18:54



Да прав си при условие че ми е сефте тест
Но с ad-aware работя отдавна и този ефект го нямаше, в това число го нямаше и след последния ъпдейт, а се появи преди около две- три седмици.
А четенето лесна работа- както и твоя отговор

Освободи душата си, тя може повече от теб


Тема Re: Аз в такива случаи казвам:нови [re: Troll_]  
Автор Yanko (рекламен агент)
Публикувано09.01.05 11:43



Не се притеснявай, и на мен ми се появи наскоро, вероятно след поредния ъпдейт. Сложих го в ignore list-a за да не ми излиза всеки път и да ме стряска

ползвайте GOOGLE, братя, там е истината...



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.