Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:09 27.09.24 
Компютри и Интернет
   >> Интернет
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: За Илко: Статичен реален IP адреснови [re: Илko]  
Автор Colombino (ИП)
Публикувано08.01.05 01:52



Да се разберем нещо - аз съм програмист, а не админ. Като програмист ще те питам едно нещо: дай ми дефиниция за итератор. Итераторът е една абстракция. Общо взето от него се иска да може да се инкрементира и да може да се осъществява дъстъп до обекти чрез него. Нещо като абстрактен пойнтер. Това са изискванията за итератор. А всичко което се държи като итератор е итератор. Затова те накарах да ми кажеш за какво се използва един статичен реален IP адрес. Дай ми дефиниция като човек по-знаещ от мен за какво служи и аз ще ти кажа какво е. На никого не му пука, че е получил нещо дето не служи за това за което го купуват хората, макар да можеш да го опишеш, че отговаря. Нещата се описват, чрез функциите си. Да не мислиш, че някой иска да има точно 'реален статичен IP адрес'? Не - хората искат да си имат мейл - сървър, или каквото там се предполага да могат да правят с един реален статичен IP адрес. Затова и ти дадох примера със лизането на захар през стъкло. Технически имаш захар, но това че нямаш сладост от тая работа те кара да не ти пука дали това технически е захар, или не.

System Doctor Error:
Your girlfriend is pregnant.
(A)bort, (M)arry, (I)gnore?_


Тема Re: ADSL+статично IP от БТК=Преебавканови [re: Илko]  
Авторrefd (Нерегистриран)
Публикувано08.01.05 10:08



Що си мислиш, че пробема е в определението на термина Статичен реален IP адрес?
Този термин си е много точно определен по разните документациии на различните комитети дето се занимават с IP технологиите и стандартите.

Проблема е в съдържанието на думата предоставя! Щото е "обявено" че се предоставя нам си къв IP адрес, но всъшност се предоставят N на брой порта!

Чудя се толкова ли ти е трудно да загрееш проблема, или се правиш на хахо?! Неможеш ли да разбереш, че с заблуждаващото описание на услугата се подвеждат бъдещите клиенти?

За мен обявата за АДСЛ на БТК е точно толкова заблуждаваща, колкото табела на обменно бюро с надпис "1.194лв. за 1евро"! Даже е по лошо щото поне на табелата си пише обменния курс, а реалното полжение с IP адреса е описан само и единственно в т.2.5 на ОУ!

А всъшност при обменните бюра имаше и трик от типа: на таблото отвън пише "1.94 за 1евро", а на вътрешното таблото "1.194 за 1 евро"...
Този трик е май най-близо до ситуацията с IP адреса при АДСЛ на БТК.



Тема Re: ADSL+статично IP от БТК=Преебавканови [re: refd]  
Авторrefd (Нерегистриран)
Публикувано08.01.05 10:14



Забравих да кажа, че ми оръзна да се дърля с теб по този въпрос. Аз бях до тук.



Тема Пред мен трудно може да се правиш на шантав!нови [re: Илko]  
Автор Caмия Инжинep (Още едно, моля!)
Публикувано10.01.05 10:20



Ето ти прост отговор на въпроса "Що е туй реален IP адрес"

Нали ти обясних че те предлагат и такава услуга за която говориш ти. Ако клиента не му харесва ADSL услугата да си вземе наета линия - по скъпо е но си имаш пълната свобода да правиш каквото си искаш.
Всеки здравомислещ човек ще разбере защо се маркетира така услугата - за да не конкурира директно другата.


Това определение си го дал ти:




Това е реално АйПи Адрес! Явно знаеш, ама се правиш на шантав. Казах ти - Не нам!
====================================================


След като и двете услуги се оферират като съдържащи "Предоставяне на реален IP адрс един" - значи при едната клиента е въведен в заблуждение. Това за сведение на които ще съдят ЧАСТНОТО БТК за подвеждаща реклама.



След като (виж предният ми пример) съм пратил закупчика за гайки, той ще гледа цена и начин на доставка. Не му е работа да дири из точките на договора дали гайките са наистина гайки.


Как ми се ще да платиш хотел с осигурена закуска на шведска маса, и после да те накарат да си платиш закуската, като ти представят свидетелство за произход на цялата мебелировка - от Швеция, и твоята маса включително. И ще ти обяснят, че те шведската маса са я дефинирали иначе, а не както ти си мислиш! Просто масата е луксозна, шведска, и закуската е с 50% надценка.

.
П.П. Ама не за една вечер, за година!


Редактирано от Caмия Инжинep на 10.01.05 10:26.



Тема Re: За Илко: Статичен реален IP адреснови [re: Colombino]  
Автор Илko ()
Публикувано10.01.05 10:27



А ето точно за това говорим

Точно този "Статичен реален IP адрес - Един " им осигурява възможност те да имат мейл,уеб или какъвто си пожелаят сървър. И всички ще имат достъп до техния сървър през реалния адрес който им е даден от БТК. Въпреки че адреса си стои на модема ...

Така че няма голяма разлика в това дали адреса е на машината на клиента или на модема. И в двата случая пуснатите от клиента мейл,уеб, сървъри (до сега аз ги наричах услуги - в превод от Services но явно не си стоплил какво съм казал) са видими в интернет. Следователно има използване на въпросния адрес защото ако него наистина го нямаше те нямаше как да работят.





Тема Re: Пред мен трудно може да се правиш на шантав!нови [re: Caмия Инжинep]  
Автор Илko ()
Публикувано10.01.05 14:00



Това е съвсем друга услуга - при нея можеш да поръчваш реални IP адреси колкото броя желаеш, освен това се предлага и DNS поддръжка (рисолване на име) ...

Това както и да го погледнеш не е дефиниция за реален адрес.

Следващото съм го писал на друг но мисля че е добре да го прочетеш - доказва че има разлика дали ще имаш реален адрес или не дори и при АДСЛ услугата на БТК.

Точно този "Статичен реален IP адрес - Един " им осигурява възможност те да имат мейл,уеб или какъвто си пожелаят сървър. И всички ще имат достъп до техния сървър през реалния адрес който им е даден от БТК. Въпреки че адреса си стои на модема ...
Така че няма голяма разлика в това дали адреса е на машината на клиента или на модема. И в двата случая пуснатите от клиента мейл,уеб, сървъри (до сега аз ги наричах услуги - в превод от Services но явно не си стоплил какво съм казал) са видими в интернет. Следователно има използване на въпросния адрес защото ако него наистина го нямаше (както твърдиш) те нямаше как да работят.





Тема Re: Пред мен трудно може да се правиш на шантав!нови [re: Илko]  
АвторLLLL (Нерегистриран)
Публикувано11.01.05 00:06



Бях се зарекъл да не пиша по темата и наистина няма да пиша по същество. Повод за настоящият ми пост, Илко, е удивлението ми как продължаваш да защитаваш някаква загубена кауза. Но не ми пречиш - дерзай - може пък да намериш съмишленици. Както е казано - за всеки влак си има пътници и за всяка услуга и "статичен адрес" - клиенти



Тема Re: Пред мен трудно може да се правиш на шантав!нови [re: LLLL]  
Автор Илko ()
Публикувано11.01.05 09:49



Ние не пишем тук за да правим анализи на това как някой защитава каузи. Просто дискутираме по технически подробности от услугата на АДСЛ. А клиенти за сега има - дори БТК не смогва да го включи ...



Честно казано, ти също няма да ми пречиш особено ако не пишеш - така че спокойно се отдай на четене





Тема Re: Пред мен трудно може да се правиш на шантав!нови [re: Илko]  
АвторLLLL (Нерегистриран)
Публикувано11.01.05 23:33



E - след като явно не си пречим предлагам да си останем с мненията, защото както знаем те са като задниците - всеки си има. И затова пишем тук



Тема Re: ADSL+статично IP от БТК=Преебавканови [re: Heл]  
Автор Usagi (RebornSerenity)
Публикувано13.01.05 06:51



abe ne vi znam ot kude ste ama az tuka v moq grad s edin umrql dostav4ik na koito pla6tam 32lv za ima nqma 4kb/s(pove4eto vreme nqma) opredeleno 6te privetstvam adsl-ovata oferta ot 32kb/s za 46lv li kolko be6e (s DDC) samo 4e toi nqma da doide.

Watashi wa ai to seigi no seera fuki bishoujo senshi seeraa muun.Tsuki ni kawatte oshiokyo!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.