Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:20 28.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Интернет
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: Ти наистина не си от БТКнови [re: Caмия Инжинep]  
Автор Илko ()
Публикувано07.01.05 10:03



Досега никой не успя да докаже как БТК лъже - айде прочети пак какво съм писал по горе - и за адреса и за това как е описано ползването му. Вярвам в преценката ти.
Излъгани може да се окажат само подобни индивиди :


Тема Re: ADSL нови оферти - ШОК и Ужас! [re: Aдминиcтpaтop]
Автор niki (Нерегистриран)
Публикувано 06.01.05 16:54

и при мене се случи същото поставих adsl и гледам 192.168.1.2
обадих се до бтк чаках около 2 часа да ме свържат с оператор
които ми каза че имам ip адрес но е в рутера и тн.
естествено пуснах молба за отказ от услугата adsl


Ако някой смята че продължавам да пиша по темата защото просто искам да се заяждам - греши. Правя го единствено заради това подобни нелепи случки да са по скоро изключение а не практика. Щото до толкова ни е паднала културата че хората са отвикнали да четат. Аз не мога да си представя как отивам и сключвам договор за една година през която трябва да плащам нещо без да прочета какво получавам в замяна.
Къде според теб БТК е некоректна в случая с този подписал се Ники?

Айде поправи ме ако някъде бъркам...





Тема Re: ADSL+статично IP от БТК=Преебавканови [re: refd]  
Автор Илko ()
Публикувано07.01.05 10:24



Добре има подвеждане - кажи в какво се състои то ...

Пак ще дам пример - в една реклама на продукт се споменава че той има много атрактивна цена. И ако за един 100 лева за даденния продукт са приемливи за друг може да са неприемливи. Значи по тази логика едния не е бил подведен, а другия е бил подведен? Тогава ако трябва да сме напълно коректни освен името нищо друго не трябва да се обявява защото не е ясно кой как си представя продукта.





Тема БеТеКа по Оруел с Илко начело.нови [re: Илko]  
Автор Caмия Инжинep (Още едно, моля!)
Публикувано07.01.05 11:29



Аз неочаквано за мен взех да пиша повече в Лингвистика и История, отколкото в техническите клубове. И мине-немине въпроса опира до 1984 на Оруел - как едно общество е тотално поробено чрез създаване на нов, вътрешно безсмислен език. "Когато думите губят смисъла си, хората губят свободата си - Конфуций".

Съвременници сме на създаването на такъв безсмислен език, при който умишлено понятията си преобръщат смисъла. При което човек не може да разбере за какво се говори.

- Комунизма си обърна смисъла наопаки;
- Борците са престъпници;
- Трибуквените застрахователи - и те;
- цената се определя на око, според човека;
- Социалистите са си комунисти;
- Народните представители представляват ръководството на партиите, от народ не се интересуват;
- лъжата се превърна в контрадезинформация;
- Сметаната е вече вид крем;
- Кенара стана салата;
- От съда не може да дочакаш справедливост, по-експедитивно е да наемеш група за "незабавно инкасо"
- Кремвиршите не винаги са от месо;
- Косите се напълниха с обем;
- Реалното АйПи стана порт мапинг;

Тези; които ти противоречим, го правим, осъсзнато или не, поради една много дълбока причина - ние искаме да живеем в смислен свят, където думите имат смисъл.

Рязкото неприемане е заради пробива, който прави БТК в последният бастион на здравия смисъл - техническата терминология. Не може когато купуваш гайки да четеш договора за да видиш какво точно продавача разбира под гайки.




.



Тема Re: БеТеКа по Оруел с Илко начело.нови [re: Caмия Инжинep]  
Автор Илko ()
Публикувано07.01.05 12:44



1. По дефиниция всеки договр се чете - независимо за гайки ли е или за интернет. Прочети някакво определение за договор за да разбереш защо е така. Самият договор е в резултат от договаряне на условия - не от четене на реклами.
2. Напиши ми определение за РЕАЛЕН IP АДРЕС. Тогава ще разбереш че никакво противоречие в терминологията няма в офертата на БТК. Щеше да има несъответсвие ако там пишеше реален IP адрес на клиенски порт.Но подобно нещо не пише ...
Хората ти предлагат реален IP адрес чрез който става достъпа до услугите стартирани на твоята машина. Има ли използване на реален IP адрес от клиента - има. Как точно - описано е в договора защото има много начини за неговото ползване ... за разлика от гайката.





Тема Салам канарче смес - ВИЦ.нови [re: Илko]  
Автор Caмия Инжинep (Още едно, моля!)
Публикувано07.01.05 13:21



- Абе, Киркоре, купих си от твоя "салам канарче смес" по 9,60 килото, ама това си е направо конски салам! Въобще не е смес 1:1 както пише в рекламата! мал лъжеш!
- Няма лъжа бе, Гарабеде! Това е салам канарче смес 1:1 - един кон на едно канарче.



=======================================
Та, драги ми Илко, престани да дъвчвеш едно и също. Прав си! Но клиента е по-прав и ще им (ви) разкаже играта. Не нам! - както пише на Руски паметник...

Съвсем скоро от любимото ти БТК ще плачат: защо нямяме работа, защо сме гладни, ние сме толкова прави, какво сме виновни, че хората са толкова тъпи и не четат в договора какво е реално IP, ами си мислят, че знаят. Гладни сме бе! Защо отидохте при онези мошеници! Искаме да си направим стажа за пенсия! Брррр-ц! (след сълзите следва изсекване на сополите)



.

Редактирано от Caмия Инжинep на 07.01.05 13:25.



Тема Re: ADSL+статично IP от БТК=Преебавканови [re: Илko]  
Авторrefd (Нерегистриран)
Публикувано07.01.05 13:43



Предварително да кажа, че:

Не ми се спори дали трябва да си чете човек договора или не трябва - това вече сме го изяснили!

Не ми се продължава отново и с обяснения за разликата между "предоставяне на статичен реален IP адрес" и "предостявяне на неуправляем гейтуей със статичен реален IP адрес+NAT+PAT" - това също сме го изяснили!

Примери също са дадени...



Та подвеждането е в разликата между обявяването на услугата (примерно в сайта на БТК за АДЛС-а) и реалната реализация на услугата (това дето е в договора и това което получава клиента)...

Това дето ти го е написал Самия Инжинер илюстрира много точно положението: "... Не може когато купуваш гайки да четеш договора за да видиш какво точно продавача разбира под гайки."


Заради шашмалогиите на обменните бюра (от типа 1.194лв. за 1евро) измениха цели закони, та сега какво - да чакаме ли подобни действия и заради БТК?!



П.П.
Имам чувството, че като се събудиш, ти се е изтрила паметта какво си правил предния ден и съответно почваш спора отначало...
Какво очакваш да се случи покрай тези твои действия? Да дойде някой от БТК и като прочете темата да вземе да оправи Общите условия или да сложи пояснения по обявите ли? Аз невярвам да се случи...

Засега ще си стоя с кабелния модем и ще избягвам АДСЛ на БТК.



Тема Re: Салам канарче смес - ВИЦ.нови [re: Caмия Инжинep]  
Автор Илko ()
Публикувано07.01.05 14:13



зададох 2 прости въпроса на които така и не ми отговори - или не знаеш или не ти е удобно - това е най честата причина за премълчаването.

По информация от един съседен клуб до момента има подадени 40 000 заявления за ползване на услугата. така че е видно интересът е голям.
Така че клиента е прав Това че има хора които са недоволни нищо не означава. Аз не знам за фирма която да е предложила продукт който да няма недостатъци - така че недоволни винаги е имало, има и ще има - ако и БТК да пуснат безплатен достъп до интернет ...

За една фирма не са важни толкова мненията на 5 човека във форумите а продажбите. Има даже измислена една наука която се занимава с проблема казва се статистика - мнението на 1 човек не значи нищо - ако обаче това мнение се повтори 100 пъти това е друго.
Ако се окаже че продажбите не вървят се сменя стратегията - така че за сега мога да кажа само - услугата удовлетворява клиентите и те я купуват ...
Не знам защо но имам чувството че ти не правиш разлика между държаваното БТК и частното БТК. Има една голяма разлика между двете - едното е направено да задоволи нуждата от комуникация, а другото има една единствена цел - да печели. Не знам да ли не забелязваш вече разликите ...





Тема Re: ADSL+статично IP от БТК=Преебавканови [re: refd]  
Автор Илko ()
Публикувано07.01.05 14:19



Ами въртим се около това което спорим - за да стане по лесно ще ти задам и на теб въпроса :
В описание на услугата (рекламата по ваш вкус) пише
Статичен реален IP адрес - Един

Дай ми сега определение на "Статичен реален IP адрес"

Само това искам - едно определение ...
И гарантирано спора ще приключи





Тема За Илко: Статичен реален IP адреснови [re: lznenadan]  
Автор Colombino (ИП)
Публикувано07.01.05 15:20



Искаш да ти дефинират какво е 'Статичен реален IP адрес'. Ами не искаш точното нещо. По-добре ти отговори за какво служи и как се ползва. Иначе се получава следното: ближеш захар през стъкло, и ти питаш това захар ли е, или не е захар. Че е захар - захар е, ама така предоставена не върши работа.

За ръста на продажбите си прав - БТК все още са монополист в комуникациите и предлагат цени на интернет без конкуренция. Затова и имат ръст. Ако бяха и коректни този ръст можеше да е значително по-стръмен, защото хората сега просто не смеят да се оженят за БТК като ги знаят какви са мошеници. Но тоя ръст не се дължи на хора смятащи, че са получили 'Статичен реален IP адрес', а на такива смятащи че услугата си струва парите и без него, или оженили се без много да се заглеждат в булката и сега съжаляващи.

System Doctor Error:
Your girlfriend is pregnant.
(A)bort, (M)arry, (I)gnore?_


Тема Re: За Илко: Статичен реален IP адреснови [re: Colombino]  
Автор Илko ()
Публикувано07.01.05 22:14



Именно това питам защото се твърди че имало подвеждане в текста "Статичен реален IP адрес - Един "
Кажи какво означава това и да видим къде е подвеждането.



Ти си третия на когото задавам този въпрос но все още нямам отговор ...






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.