Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:05 22.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Интернет
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Как да популяризирам сайт в търсачките?нови  
Автор METHOD (логистик)
Публикувано16.12.04 09:42



Даден е новоизграден сайт, как да стане така, че да се вижда при търсене с Гугъл например?

Пролетарии всех стран соединяйтесь!


Тема Регистрациянови [re: METHOD]  
Автор ДъpвeнФилocoф ()
Публикувано18.12.04 17:01



Сайта трябва да е направен така, че да е приятелски настроен към търсачките и по-скоро към потребителите, към които е насочен.
Регистрирай го в колкото можеш повече директории, и особено в www.dmoz.com.
След това го прати на например на Гугъл. Адреса е http://www.google.com/intl/bg/addurl.html
След това чакай. Ако си свършиш добре работата след 2 - 3 месеца сайта ти ще е познат на света. Не се плаши - първите резултати ще дойдат скоро.



Тема Re: Регистрациянови [re: ДъpвeнФилocoф]  
Автор METHOD (логистик)
Публикувано20.12.04 17:17



Мерси много

Пролетарии всех стран соединяйтесь!


Тема Re: Не се надявай твърденови [re: METHOD]  
Автор Octagon ()
Публикувано21.12.04 19:52



От лятото съм пуснал заявка за Гугъл, няма резултат. Те си и предупреждават хората, че нищо не обещават.

Army of One


Тема И аз през лятото ...нови [re: Octagon]  
Автор ДъpвeнФилocoф ()
Публикувано21.12.04 21:16



... бях пуснал заявка в Гугъл, но едва през октомври сайта мирсе появи в резултатите. Познай кога!! Веднага след като го регистрирах по директориите.

Друг сайт, който направих някъде през септември-октомври едновременно го пратих на Гугъл и някои директории и не ми се наложи да чакам повече от няколко дни.

За обяснение защо става така - поровете архива на клуба по Web дизайн, разровете се със страниците с обяснения на Гугъл и специализираните сайтове ...



Тема Re: И аз през лятото ...нови [re: ДъpвeнФилocoф]  
Автор METHOD (логистик)
Публикувано26.12.04 16:12



Е как да го регна в директориите, нещо не схващам, бихте ли ме упътили?

Пролетарии всех стран соединяйтесь!


Тема Re: Благодаря! [re: ДъpвeнФилocoф]  
Автор Octagon ()
Публикувано26.12.04 19:08



Свърши работа.

За Метод - просто копираш адреса на някоя директория и го пействаш в регистрационното поле на Гугъл.

Army of One


Тема Упътваненови [re: METHOD]  
Автор ДъpвeнФилocoф ()
Публикувано27.12.04 17:08



Всяка директория (за разлика от паяците, като този на Гугъл ...) пази информация за сайтове
* адрес
* описание
* заглавие на това описание
* ключови думи, които не се виждат, но при търсене на сайт се използват заедно с описанието
И тия сайтове са подредени в категории.

Затова си приготви предварително, на български и английски
* Описание - какво представлява сайта ти. (3-4 изречения)
* Заглавие - обикновено близко до заглавието на първата страница на сайта ти. (до към десетина думи, не повече)
* Ключови думи, разделени със запетайки - допълнение на описанието ... (2-3 до към 5-6 думи и словосъчетания са достатъчни)
* Щом имаш сайт, значи имаш и адрес, но не забравяй http:// отпред
* Електронна поща за контакти

Провери си правописа - важно е да си изряден, после при търсенето ще те намират по-лесно. А и прави по-добро впечатление. Прочети си още веднъж всичко, запиши всичко в един txt файл, да не ти заема излишно място и започвай да действаш.

Всяка директория има връзка "Добави сайт" или нещо от сорта. Щракай и следвай инструкциите. Някъде ще ти искат първо да си избрал в коя категория да добавиш, но то ще ти изплюе съобщение, така, че не може да сбъркаш.

От моя опит някои от най-бързите и стриктни измежду българските са
* http://www.all.bg/ (Връзката "Добави сайт" е отгоре. Искат първо да си влязал в категорията. Отговарят ти в рамките на един работен ден.)
* http://www.dir.bg/ (Връзката "Добави сайт" е най-отдолу, в синьото поле.)
В тия двата сайта може по късно да си промениш въведената информация.
* http://www.gbg.bg/ (Връзката "Добави сайт" е отгоре, над търсенето. Ако искаш да промениш нещо трябва да пишеш на поддръжката. И да помрънкаш малко, докато те забележат)

Е, има и hit.bg, top.bg, search.bg ама напоследък нещо не им върви ... поне при мен.

Една директория, която в момента горещо препоръчвам е отворената www.dmoz.com. Тъй като се поддържа от доброволци и е безплатна, много от известните търсачки, които нямат свои собствени директории ползат нейни копия. Ще се очудиш след като (ако ...) ти приемат сайта там, че след месец два Гугъл ще ти намира описание на сайта в няколко десетки (точно така - десетки) други директории, в които не си пращал сайта въобще. Примери за по-известни такива места са директориите на Netscape Search, AOL Search, Google(

), Lycos, HotBot, DirectHit ...

Към това като добавим и Yahoo ... ще си запълниш свободното време до края на годината. (Не бой се - за не повече от два-три часа работа е ... максимум един ден, зависи от връзката ти, но след това ще си известен)

И се обади пак да кажеш какво си направил.

Първата стъпка от онази рецепта, която ти писах е да си направиш сайта приятелски настроен към търсачките и потребителите. Един критерии е на кое място те слага Гугъл, друг - дали те намира и на кое място те слага Copernic Agent (www.copernic.com), трети - колко посещения ти отчитат броячите, ако имаш, или www.alexa.com ... Но това може да почака ... сега го регистрирай, после за седмица или две ако не ти е огромен сайта може го да оптимизираш. Ако вече не си де ... И ще си говорим пак през март-април

Редактирано от ДъpвeнФилocoф на 27.12.04 17:14.



Тема Re: И аз през лятото ...нови [re: ДъpвeнФилocoф]  
Автор Sag (divine sinner)
Публикувано29.12.04 15:45



Нали знаеш гугъл как ранкира - колкото повече други страници водят към твоята, толкова по-напред излизаш в резултатите.



Тема Все пак ...нови [re: Sag]  
Автор ДъpвeнФилocoф ()
Публикувано03.01.05 17:18



... от десет резултата мога да видя дали сайта ми е надолу в списъка или изобщо го няма.
Препоръка - не се успокоявай, че никой не те коригира ...




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.