Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:46 30.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Интернет
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Аудио стрииминг  
АвторПитaщ (Нерегистриран)
Публикувано28.07.04 21:24



Мисля , че темата е повдигана няколкократно , но така и не успях да намеря описание на принципа на работа на "аудиострииминга".
По мои наблюдения масово в БГ се използва ShowCast като софтуерен вариант , но там съществуват ограничения , които дразнят ...
Това ли е единственият вариант за ОнЛайн излъчване на музика в Интернет.
Нека поясня , че не търся информация "на готово" , а насока за запознаване с решенията на проблема.
Благодаря предварително



Тема Re: Аудио стриимингнови [re: Питaщ]  
Автор минaвaщ (nobody)
Публикувано28.07.04 21:31



Не е единствен вариант - друг, по-лесен и удобен , е Jetcast (Програмката върви заедно с Jetaudio). Предимство при нея е, че не те задължава да ползваш точно определен плейър, а който на теб ти е удобно.



Тема Re: Аудио стриимингнови [re: Питaщ]  
Автор refract (~)
Публикувано05.08.04 20:30



В отговор на:

така и не успях да намеря описание на принципа на работа на "аудиострииминга"




значи не си търсил като хората

Принципа в най-общи линии е следния: имаш сървър който слухти на даден порт и очаква някой да се върже към него.
Оттам нататък може да има 2 типа сървъри такива които сами осигуряват самия звук които да се излъчва и такива които разчитат на други програми да го осигурят (и по добре да се справят с тази задача)
Shoutcast и Icacast са от вторите. mod_mp3 е от първите

В отговор на:

По мои наблюдения масово в БГ се използва ShowCast като софтуерен вариант , но там съществуват ограничения , които дразнят




ако си мислиш че има софтуер който да няма ограничения ... мисля че много се лъжеш

Аз примерно мога да ползвам шаута за сървър, а за сорс мога да ползвам каквото си искам. Лично бих ползвал Icecast за сървър, понеже си е оупън сорс но предпочитам шаута поради ред причини.
Сега идват на дневен ред и изискванията. Ти не си посочил какви са твоите .. така че не мога да ти кажа кое е най-подходящо за теб. Аз мога да ти кажа моите и ако си в час с нещата би ми отговорил че само Shoutcast + sc_trans_lame ще ми свърши работа.

Пак повтарям: разрови се из нета като хората. Там пише всичко което те интересува + 1000 пъти по толкова.



Тема Re: Аудио стриимингнови [re: refract]  
Автор checho (клюкар)
Публикувано07.08.04 18:36



Имаш ли идея как мога да правя стрийминг в MP3 PRO сигнал със Shoutcast server и ако да, как става?



Тема Re: Аудио стриимингнови [re: checho]  
Автор refract (~)
Публикувано19.08.04 20:23



имаше разни клиенти за уиндовс които пускат мп3 про към шауткаст(а той си го поддържа без проблеми). за линукс/фриизби не можах да открия




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.