Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:24 23.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Интернет
Всички теми * *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Странна ,честа смяна на ип-адреса??!  
Автор J.B. (pita6ta ;))
Публикувано15.06.04 00:31



Става нещо странно.Разгледах хисторито на пощата си и видях ,че е влизано с едни и съ6ти ип-адреси ,но винаги със сменена последна цифра и то направо с разлика от секунди,например завършващи на "208".200""209" ,и така нататък с разлика от секунди./ползвам домашен компутър/..Отворих мирк ,погледнох си ип-адреса и завършваше на "208",затворих го ,и отворих наново ,и отново го погледнох и този път завършваше на "209".Нормално ли е това явление ,или наистина има нещо странно?Може ли интернет доставчика да е сложил някоя програма ,не ги разбирам тия работи ,която да ми променя последната цифра постоянно ,или всичко си е в реда на нещата ??!ще Ви бъда много благодарна ,ако ми отговорите!Адски ми е лубопитно...

celta opravdava sredstvata!

Редактирано от J.B. на 15.06.04 00:34.



Тема Re: Странна ,честа смяна на ип-адреса??! [re: J.B.]  
Авторa (Нерегистриран)
Публикувано15.06.04 04:32



start->run->cmd pod windows 2000, XP
start->run->command po windows 98

След това пишеш ipconfig/all и ще си видиш IP адреса на твоя компютър.
Ако това IP което видиш се сменя постоянно, например на 10 - 15 минути, или по-рядко, всичко е наред. Вероятно получаваш адреса си динамично от интернет доставчика към когото си абониран/а.
Иначе mirc(irc) не е критерий или средство за гледане на IP адреса.



Тема Re: Странна ,честа смяна на ип-адреса??! [re: a]  
АвторJ.B... (Нерегистриран)
Публикувано15.06.04 06:23



Благодаря ти!!!

Napravih това както ми заръча и тия ип-ове излезноха,реалните ,но наблудавам от половин час ,няма никаква промяна у тях.
Изглежда се променят само тези виртуалните ,които са видими през irc и през пощата ми.Просто преди съм си следяла хистори-то и адресите си бяха постоянни..,а сега...Може ли тази честа смяна да е умишленa??!Аз преди време помолих въпросния доставчик ,отвреме на време да го посменя ,и той го смени ,даже тогава забелязох няколко големи промени и савсем забравих за случая ,а сега постоянно се сменят последните цифрички на онзи виртуалния ip-adres.Mnogo mi e interesno ,ne che prawq ot muhata slon ,no prosto lubopitstwam ,ei taka ,4isto po jenski!!!
Blagodarq!!!



Тема Re: Странна ,честа смяна на ип-адреса??! [re: J.B...]  
АвторJ.B. (Нерегистриран)
Публикувано15.06.04 06:25



taka de ,powtarqm postoqnno komandata i ne se promenq ni6to...



Тема Re: Странна ,честа смяна на ип-адреса??!нови [re: J.B.]  
Автор hadministratora (хабсурден)
Публикувано15.06.04 16:04



Обикновено ISP не дават реални адреси на клиентите си, но те все пак се виждат в интернет с някой от реалните адреси на доставчика. С кой зависи от много неща. ipconfig /all не ти върши работа в такъв случай защото там ще видиш само адреса за вътр. мрежа.

Ако се променя само последното число от ИП адреса и датите и часовете на влизане съвпадат с твоите влизания няма причина за притеснение.

So long and thanks for all the fish!


Тема Re: Странна ,честа смяна на ип-адреса??!нови [re: hadministratora]  
АвторJ.B (Нерегистриран)
Публикувано16.06.04 01:59



Благодаря!!!
Да,да аз зная ,че само аз си влизам ,няма мозък дето да ми разшифрова паролата ,но просто ми е интересно как става тоя номер.. със смяната на последната цифра.Много интересно.Вие можете ли да си го направите например,посредством как?



Тема dostav4ik-gadnqrнови [re: J.B]  
АвторJ.B-to (Нерегистриран)
Публикувано16.06.04 04:47



a moje li dostav4ika da spira ,ili bavi otdelni programi..ICQ?imam hubava vryzka ,dobyr signal ,no sa mi neobhodimi 4asove ,za da se konektiram ,a predi ne be6e taka..,a v edin period mirc-a be6e ujasen ..zabil..nikvo dvijenie ...toi li gi pravi tiq magii.ili problema e ne6to v men?



Тема Re: Странна ,честа смяна на ип-адреса??!нови [re: J.B.]  
Автор J.B. (pita6ta ;))
Публикувано17.06.04 11:52



ще ми каже ли някой?!
Благодаря!

celta opravdava sredstvata!


Тема Re: Странна ,честа смяна на ип-адреса??!нови [re: J.B.]  
Автор Desert Ant (гаден комуняга)
Публикувано18.06.04 15:03



Виж са съвсем нормално е да ти се сменя адреса, щото го зимаш под ДиЕйчСиПИ (ха ебава се латиницата). А ако си със набит адрес то той 100% е нереален и доставчикати ти дава някъв, зад който сте няколко човека от мрежата:)
А за ацекуто и мирка ...ай стига си чатила :)



Тема Re: Странна ,честа смяна на ип-адреса??! [re: J.B]  
Авторnqkoi (Нерегистриран)
Публикувано19.06.04 01:38



Moje primerno s ipnat na freebsd
Da priemem, che imame wutreshna mreja 10.0.0.0/24 i 30 s realni IPta(primerno 1.1.1.0/27). Ako iskame da zawurtim conenctions da izlizat wseki put s razli4no IP trqbwa ni neshto podobno na:
map xl0 10.0.0.0/24 -> 1.1.1.0/27




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички теми**Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.