Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:14 02.07.24 
Компютри и Интернет
   >> Интернет
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: Произнасяне на Интернет адреси по медиитенови [re: тepминaтop.Ы]  
Автор Dr.Flex (Gangsta)
Публикувано27.08.03 22:22



Като казах това, имах предвид наистина стойностните неща, не няколкото български сайта. Аз лично сайта на Би Ти Ви го посетих само веднъж, при откриването му от чисто любопитство. А и как ще отидеш на Би Ти Ви. Бе Ге, като не знаеш как се пише BTV?
Освен това-интерфейсът на Уиндоус(ХР и 98SE имат превод, ама колко го ползват-не знам) е на английски, на почти всички програми - също. Така, че за да работиш на компютър трябва да разбираш английски.
Но иначе си прав, да, темата наистина е доста несериозна.


PEAZ!!!

Тема Re: БеГенови [re: mm]  
Автор fiffy ()
Публикувано28.08.03 21:56



БъГъ е тотално грешно... В българския език има правила за произнасяне на акроними и според тези правила НСРТ се произнася 'НеСеРеТе' а не 'НъСъРъТъ'... По същите правил К се произнася Ка (като КТ - КаТе) и т.н...



Тема Re: Произнасяне на Интернет адреси по медиитенови [re: тepминaтop.Ы]  
Автор vladux (от гората)
Публикувано29.08.03 03:02



> Ами по принцип се произнася "бе ге" и не съм чувал да го произнасят по друг начин, а и все пак това е на български.

За малко да прекопирам целия ти постинг...

А, Бъ, Въ, Гъ, Дъ... Някъде между тях забеляза ли Бе и Ге? Не съм филолог, но докато съм ходил на училище, явно не съм блеел като теб.
По принцип се произнася английската транскрибция на буквите на латиница. Чувал съм и любимите ти руски произношения, които неразбираемо за мен наричаш Български.
Освен това, ако не става въпрос за Руски, а за Латински, защо да бъде Дабъл Ю, а не Дубъл Ве? Така няма ли да се объркат незнаещите английските произношения? Бъркотиите които си написал са чудесни примери за възможните недоразумения вследствие употребата им, а пък ако добавим Джи, едва ли ще стане ясно към коя от групите принадлежи - на Бе Ге или на Би Ти Ви и Дабъл Ю!

> а на латиница се пише BTV и това го знае всеки.
> Не мисля, че произношението на Интернет адресите трябвада е в ущърб на тези, които не владеят английски език или поне не знаят произношението на буквите от азбуката му.
Горните два цитата не си ли противоречат?

> И друг път мисли преди да пишеш такива теми.



Тема Re: Произнасяне на Интернет адреси по медиитенови [re: тepминaтop.Ы]  
Автор vladux (от гората)
Публикувано29.08.03 03:21



> След като един начин се утвърди, той ставаи официален, правилен.
За сега обаче не е утвърден. Изобщо, това начин ли е?
Ако няколкото овце около теб блеят Бееееее Гееееее, това не значи, че навсякъде в стадото е така.



Тема Мерсинови [re: vladux]  
Автор pyrx (-: свеж ;-)
Публикувано29.08.03 10:31







Тема Добре, аманови [re: fiffy]  
Автор pyrx (-: свеж ;-)
Публикувано29.08.03 10:35



ти малко се отклони - даваш примери с български съкращения, а ставаше дума за адрес написан с латиница (в който на всичкото отгоре може да има цели, несъкратени думи).



Тема Въпрос към всичкинови [re: pyrx]  
Автор pyrx (-: свеж ;-)
Публикувано29.08.03 10:43



Хубаво, видях мненията - мерси.
Може би в примера, който дадох буквата 'g' създава големия екшън.

А как смятате, че трябва да се издиктува буквата 'j' от гледна точка на медиите, така че предполагаемият среден простак най-малко да се затрудни!?

И също така, как предлагате да издиктуваме адреса www.yahoo.com на човек, който никога не го е чувал?



Тема Re: Въпрос към всичкинови [re: pyrx]  
Автор .Luckie. (пътник)
Публикувано29.08.03 12:41



Докато си на това - как трябва да се произнася OMV (бензиностанциите)?

Понеже фирмата е австрийска, там говорят немски и съкращението със сигурност не е о-ем-ви.

"Щастието, Санчо..."


Тема Re: Произнасяне на Интернет адреси по медиитенови [re: pyrx]  
АвторЖopo (Нерегистриран)
Публикувано29.08.03 14:13



А какво ще кажеш за"www.pleven.dg"-давало,давало,давало;плевен,дъ ге :)



Тема Re: Произнасяне на Интернет адреси по медиитенови [re: pyrx]  
Автортpитe xиkca (Нерегистриран)
Публикувано29.08.03 16:08



А напоследък наблюдавам прознасяне по радиото на адреси като дабл ю, дабл ю, дабл ю, нещо, бе ге. Без Ъ-то в дабЪл ю




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.