Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:22 27.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Интернет
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема О неразумни и юроде!нови  
АвторПaиcий (Нерегистриран)
Публикувано27.04.03 17:13



О неразумни и юроде! Защо се срамуваш да се наречеш българин и не четеш, и не пишеш на кирилица в Интернет?



Тема Re: О неразумни и юроде!нови [re: Пaиcий]  
Авторeee (Нерегистриран)
Публикувано27.04.03 18:02



Мързи ги да разберат как се пише на кирилица!



Тема Re: О неразумни и юроде!нови [re: eee]  
АвторПpяkop* (Нерегистриран)
Публикувано28.04.03 10:40



Така е както казва

, много хора не могат да управляват компютрите, не разбират как да сменят енкодинга, ако не се чете правилно, смятат, че flexType по вълшебен начин ще им реши проблема. Странно е, че се дават 600-1000 лева за компютър, а не се купуват 1-2 книжки, за да се прочете и научи как става работата с тази машина (има дори и книжки с картинки за най-мързеливите). Смята се, че да се пише с латински букви е по-свежарски, по-американско... Аз лично не чета дълги текстове на латиница.

Практиката ми е показала, че този, който не знае как да смени регистрите на клавиатурата си, не може и да изкаже някаква оригинална мисъл и разгадаването на текста е губене на време...



Тема Re: О неразумни и юроде!нови [re: Пpяkop*]  
Авторalex (Нерегистриран)
Публикувано30.04.03 00:51



Може би им е останал лош навик. А може би с това искат да покажат че пове чето им контакти са в чужди сайтове.
Пичове! Евала че знаете чужди езици, и че се справяте по- добре на латиница, но сме в България! Тук се говори и пише на бъгарски!
Не се правете на Симеон Сакскобургготски!



Тема Я ги нашляткайте !нови [re: Пaиcий]  
Автор127.O.O.1 (Нерегистриран)
Публикувано01.05.03 05:11



Малко пердах и ще пропишат на кирилица

Не разбирам вопъла - да се пише на кирилица - ВСИЧКИ И ТОТАЛНО, СЕГА И ВЕДНАГА !!!!

А къде е свободата на изказ - да си напишеш меннието такова каквото е - на кирилица или на латиница - какво значение има - ако държа на някой ще го чета и на латиница - ако искам всички да ме четат ще пиша на кирилица - какво толкова има ? А ако искам ще си попарвям правописните грешки в бързината ако искам няма да си ги поправям .....СВОБОДА, ДЕМОКРАЦИЯ, ИНТЕРНЕТ.....ЕХ

А като Ви прави впечатление толкова - я вижте вчера на мача на националите по Нова Телевизия - ВСИЧКИ НАДПИСИ НА ЛАТИНИЦА - че даже и на рекламните пана - а Вие сте тръгнали за това да ми говорите кой как в нета да пишел....



Тема Re: Я ги нашляткайте !нови [re: 127.O.O.1]  
Автор GANDl321 (CCNA)
Публикувано01.05.03 19:14



Да бе, ти сигурно и мислиш на методиевица!
Я ходи и намери руски форум на английски или пък френски!!!



Тема Re: О неразумни и юроде!нови [re: Пaиcий]  
Авторazsellla (Нерегистриран)
Публикувано01.05.03 20:16



az kazvam domain name da e na cyr
:PP
btw po zalite nqma nqma foneti4na cyr az za tova pisha na lat



Тема Оправдание ?нови [re: azsellla]  
Автор127.O.O.1 (Нерегистриран)
Публикувано02.05.03 04:48



Това е едно от НАЙ-ИЗТЪРКАНИТЕ оправдания ширещи се от години насам - В интернет залите няма кирилица

Достаъчно сайтове има вече които ти преобразуват латиницата на кирилицата за да се оправдаваш с това - ако имаш желание повече хора да те четат и да ти отговарят тук в България е нормално да положиш малко усилия за това ....



Тема Re: Уточнение [re: GANDl321]  
Автор127.O.O.1 (Нерегистриран)
Публикувано02.05.03 04:56



Не разбрах за какво ми отговаряш ?

Дали съм мислел на "методиевица" ? - Първо ми разсяни какво е методиевица - доколкото историята знае кирилицата е измислена от Кирил и брат му Методий - но никой до сега не е споменавал че Методий е измислил кирилицата но с латински букви - всъщност буквите от кирилицата са взаимнствани до голяма степен от тогава съществуващите латински ..... А това понятие "методиевица" е презумция на някой, който се е чудел как да с енапарви на интересен .... МОЕ МНЕНИЕ - можех да го напиша и на латиница ама на - на кирилица го пиша - щот си е МОЕ.

За второто ти изречение:
1) Къде да ходя ?
2) Руски форум - да вляза вътре или за продукт като форум става въпрос ?
3) Да се пише на английски и френски ли ? или аккво ? Или да бъде преведено ?
Всъщност какво искаше да ми отговориш ???



Тема Re: Уточнениенови [re: 127.O.O.1]  
Автор127.O.O.2 (Нерегистриран)
Публикувано02.05.03 17:07



А ти защо се правиш на глупав?




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.