Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:19 26.04.24 
Я! Архивите са живи
   >> Интернавти 2002
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема vaprosi i otgovori  
Автор Psychoiho (lamer)
Публикувано16.04.02 11:14



poneje az imam niakolko konkretni vaprosa koito vijdam i drugi sa pitali, neka gi zadedaem konkretno i da poluchuim suotveten otgovor :) interesuvam se zashtoto az samia izpolzvam komputri i vinagi sum iskal da moga da rabotia udoma.

1. po kakvi proekti rabotiat internavtite i kakva chast ot razhodite po sushtestvuvaneto im pokriva zaplashtaneto koeto te zarabotvat?

2. koi sa klientite na internavtite? normalno e chovek da ne razkriva sushtnosta na proekta zaradi konfidencialnost, no e i normalno da mojesh da izbroish za kogo si rabotil.


karam zaika zashtoto moga!


Тема Re: vaprosi i otgovoriнови [re: Psychoiho]  
Автор lnternavt2OO2Модератор (член)
Публикувано16.04.02 12:45



Съответният отговор се намира



Това са част от нещата, върху които съм работил и прдължавам да работя. Не за всички от тях съм получавал възнаграждение, но за фирмените - да.

За първия месец и половина откакто съм тук съм изкарал малко повече от 650 лв. най-вече от преводи, които просто няма как да ти покажа. В тези пари не влиза обаче възнаграждението, което получавам от организаторите за свършена работа по техни проекти. Със сигурност парите биха ми стигнали, за да преживея толкова време, за колкото съм ги изкарал (поне в Пловдив). Бързината на компютъра и Интернет връзката в случая нямат значение, защото не са определящи за работата ми. Същата полезност за мен щяха да имат 56 KB Dial-Up модем и CELERON 333 MHz, каквито ползвам вкъщи.

Относно храната и прословутия пълен фризер ще ти кажа, че половината от нея ще остане. Организаторите са ни презапасили, като по този начин са се презастраховали да не би да свърши!!! Трябва да ти кажа обаче, че пълният фризер изобщо не означава рационално хранене. Още първата седмица ни свършиха пресните продукти. Нямаме яйца, пресни зеленчуци, мляко и т.н. бързоразвалящи се. В момента караме на сухи супи, хляб, който си месим сами и месо. Всеки ден!!! Това ти го казвам, защото от икономическа гледна точка е твърде неизгодно. Предполагам, че разходите, които са направени за храна, след като изчистим излишъците, биха могли да се намалят поне наполовина, ако не на 1/3 в реалния живот навън.

Ако допуснем, че двама души живеят заедно и получават 450 лв. заплата, то те спокойно могат да живеят що годе нормално! Ако броят на хората се увеличи на 4, то ефекта от кооперирането става още по-голям.

Вторият ти въпрос малко ме затруднява, защото списъкът на фирмите, за които съм работил въобще е много дълъг. Повечето от тях са дребни фирми, някои по-големи. Ако питаш дали съм участвал в проекти на големи компании, не не съм.

Това е, ако има нещо друго, което те интересува - питай

This human has performed an illegal operation and will be shot down!

Тема Re: vaprosi i otgovoriнови [re: lnternavt2OO2]  
Автор Psychoiho (lamer)
Публикувано16.04.02 13:17



kolko prai ot tezi 650 shte otidat za dialup-a i kolko za BTK za mesec i polovina?jivo me interesuva vaprosa zashtoto iskam da imam internet udoma sus prilichna skorost na razumna cena.
shtom mojesh da se spravish sus celeron-a i dialup-a zashto organizatorite ne vi predostaviha tezi uslovia? oshte po-ubeditelno shtiahte da dokajete tezata si i to v realni uslovia za BG.
onosno proektite - ne vijdam niakoi ot tiah da e datiran 2002.
otonosno nachina na hranene, bil si student, az sushto, znachi iasno ni e che ne ste za oplakvane. az sum izkaral liatoto na kitaisko i mimas i ne namiram da e povod za gordost ili niakakvo geroistvo.
plus tova ne mislia cve e korektno organizatorite da vi predostaviat rabota....nali sami triabva da se spravite sus zadachata?


karam zaika zashtoto moga!


Тема Re: vaprosi i otgovoriнови [re: Psychoiho]  
Автор Psychoiho (lamer)
Публикувано16.04.02 13:28



popravka, otkrih edin proekt koito spomenavash kato takuv po koito rabotish v momenta...

otnosno dulgia spisuk sus firmite za koito si rabotil.....sluchaino da si si pisal CV-to skoro??


karam zaika zashtoto moga!


Тема Re: vaprosi i otgovoriнови [re: lnternavt2OO2]  
Автор Psychoiho (lamer)
Публикувано16.04.02 13:35



a gospojica internavtkata jelae li da kaje neshto po vuprosa ?


karam zaika zashtoto moga!


Тема Re: vaprosi i otgovoriнови [re: Psychoiho]  
Автор lnternavt2OO2Модератор (член)
Публикувано16.04.02 14:25



Защо не са ни оставили на dial-up и Celeron 333 ли? Не мога да ти кажа, така се решили, така са го направили.... Все пак всеки експеримент (химичен, биологичен и т.н.) се провежда при някакви лабораторни условия, които не отговарят 100% на външната среда, а са с изменени показатели (температура, влажност и т.н.) Предполагам, че и при нас е нещо подобно - силно машини, бърз Интернет. Ако ми бяха предложили Celeron i Dial-up пак щях да се съглася!

Неограничения dial-up на месец струва 10 лева на месец, ако си го платиш за 1 година.

This human has performed an illegal operation and will be shot down!


Тема Re: vaprosi i otgovoriнови [re: Psychoiho]  
Автор lnternavt2OO2Модератор (член)
Публикувано16.04.02 14:43



В момента работя по първите два проекта от списъка, т.е. по обновяването им. Това са и две от фирмите. Alpha Commerce Group е третата фирма и третия проект. ИФОКОМ - Пловдив и техния сайт е четвъртия проект, по който в момента работя. Предстои и обновяване на сайта на фондация "Свети Иван Рилски - Чудотворец".

Както ти казах, първата половина от експеримента, като работа, мина основно в преводи! За това и не ми остана време да се захвана сериозно с изброените по-горе проекти, въпреки, че работих сериозно и по сайта на ACG.

Организаторите ни възлагат работа, защото имат нужда някой да им помага. Не виждам нищо лошо в това. Иначе е вярно, че работодателите (възложителите) са леко резервирани по отношение на това да дават проекти на хора, които не познават и не са виждали! Въпреки това, има и хора достатъчно отворени за този вид комуникация с изпълнителите, като например шефът на ACG, с който един единствен път съм се чул по телефона, още преди да вляза. От там нататък цялата ни кореспонденция е минала през Интернет.

Начини има! Трябва ти малко късмет и повече упорство. Може и да не си кой знае колко добър (както е в моя случай), но при горните две условия си намираш проекти и работиш

This human has performed an illegal operation and will be shot down!


Тема Re: vaprosi i otgovoriнови [re: lnternavt2OO2]  
Автор Psychoiho (lamer)
Публикувано16.04.02 16:08



hmm.. e ne si li govorite s organizatorite za tezi neshta?? stranno. puk i vse pak ti i tia ste liceto na experimenta, bio triabvalo da mojete da otgovaraite na poveche vuprosi. ostavam s vpechatlenieto che na sichki neudobni vuprosi se otgovaria v stila "ne znam ne pitaite mene"

dobre, tova za duial-up moje da se uredi. a kolko pari shte platish za cifrov telefon??zashtoto za mene 33.6kbps(ako si kusmetlia) ne e normalna vruzka.

a kogato provejdash eksperiment vuv uslovia dalechni ot realnostta ne bi triabvalo da ochakvash rezultatite da sa validni sa istnskia sviat, ne e li taka?


karam zaika zashtoto moga!


Тема Re: vaprosi i otgovoriнови [re: lnternavt2OO2]  
Автор Psychoiho (lamer)
Публикувано16.04.02 16:15



nekorektno e da vi davat rabota organizatorite, zashtoto vliiaiat na eksperimenta. se edno da merish purjola na kantara s ednata ruka i da se obliagash leeekichko s drugata.
a puk do nedostiga na hora...pazara na rabotna ruka ne e chak tolkova zle v bulgaria che da ne mogat da nameriat za polovin den chovek s tvoita kvalifikacia(sudeiki po proektite ti). za argonavtkata niamam nikakva predstava...tia vliza li tuka po princip?


karam zaika zashtoto moga!


Тема Re: vaprosi i otgovoriнови [re: Psychoiho]  
Автор lnternavt2OO2Модератор (член)
Публикувано16.04.02 16:42



Мисля, че примера с кантара и пържолата е неуместен в случая...

Една от целите на експеримента е да се провери дали може да се работи в среда подобна на нашата, а не тепърва да си търсиш работа. Дори кандидатите трябваше да отговарят на условието вече да работят. В този смисъл изобщо няма значение кой ти възлага работата, важното е да можеш да я вършиш през Интернет!

This human has performed an illegal operation and will be shot down!



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.