Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:11 19.06.24 
Я! Архивите са живи
   >> Интернавти 2002
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: Хей - Хоунови [re: enchanted]  
Автор lnternavt2OO2Модератор (член)
Публикувано09.04.02 14:16



Ами една голяма част от т.нар. product manager е от един мой стар проект. Не мога да ти кажа точно колко време ми е отнело, не съм гонил срокове за него. Със сигурност обаче, ако седна да се занимавам само с него и започна от 0, ще ми е необходим поне месец! Постоянно му добавям нови неща, дори в момента съм го свалил, защото намерих грешки. Смятам и интерфейсът да е малко по- user friendly с графични връзки вместо текстови линкове.

Освен това секюритито му е много слабо, сега въвеждам сесии, но не съм много навътре... Скриптът не много стабилен, но е много удобен инструмент за update, поне първата му версия, работи безотказно, но при нея няма продукти, а име потребители и не е необходимо толкова затегната сигурност.

This human has performed an illegal operation and will be shot down!


Тема Re: Хей - Хоунови [re: lnternavt2OO2]  
АвторKvo Poveche (Нерегистриран)
Публикувано09.04.02 14:20



zabelejete obemnata rabota izvyrshena prez tozi den.....


Ани:

07.04.2002. Днес прекарах много разтоварващ ден. Занимавах се с общи неща, както и с домакинството. Трябваше да почистя навсякъде и изпрах дрехите, покривките и кърпите. Дори приготвих за вечеря ориз с гъби и свинско месо, тъй като през деня не отделихме време за хапване.

Следобед стана и малък инцидент. Марин имаше доброто желание да приготви кафе с мляко, но в един момент кафеварката “експлодира” и напръска всички стени в кухнята с кафе. И двамата изчистихме и се посмяхме на случката. Приехме я като забава и в крайна сметка си направихме ново кафе с мляко.

Вечерта се обадих на родителите си и проведохме дълъг разговор. Не бях се чувала с тях от доста време и ми липсваха малко. Казаха ми, че с интерес следят медиите за новини от нас и редовно гледат предаването “Мрежата”. Радваха ми се много и питаха как съм. Окуражаваха ме и това ме накара да се чувствам още по-сигурна в себе си.

Днес и приятелят ми отдели много време да разговаряме онлайн, защото си липсваме ужасно много. Обсъждахме какво ще правим като свърши експеримента.

Вечерта смятам да си легна отново рано като снощи, защото утре е нашият 50ти ден и ни очакват много интервюта и доста натоварен и вълнуващ понеделник.

Марин:

07.04.2002. Днес един малко странен инцидент успя да ни повдигне адреналина и на двамата. Сигурно ще прозвучи доста безобидно на пръв поглед, обаче това, което се случи е наистина опасно и можеше сериозно да нарани някой от нас. Става въпрос за това, че кафеварката ни избухна! Ей така, както си седяхме и обядвахме, в кухнята се чу страшен тътен. След секунда, когато бяхме там, за да проверим какво се случва видяхме само облаци пара...

В следващия момент ситуацията ни се изясни. Кафеварката беше експлодирала, капакът и бе обърнат наопаки, а навсякъде по стените имаше кафе. Имаше кафе навсякъде, дори и там, където не очаквахме, че може да стигне, толкова се беше набило в стените, че после ни отне близо час, за да неутрализираме последствията. Въпреки усилията ни да почистим, в момента върху белите стени, грижливо боядисани с латекс, има огромни неотстраняеми петна от кафе. Успях да разследвам случая и се оказа, че съм забрави да сложа цедката на кафеварката, което е предизвикало задръстване и в последствие мини експлозия.

Момчета и момичета, но изпробвайте това вкъщи, наистина е много опасно! Винаги слагайте цедката на кафеварката, защото последствията за хората наоколо могат да бъдат непредвидими! Представям си как гърми бойлер, който е десетки пъти по-голям! Тези кафеварки трябва да ги продават със застраховка живот - още една причина, поради която по принцип избягвам да пия кафе! Днес е един от редките дни, в които реших да си направя кафе, защото буквално заспивах пред компютъра. Тази случка обаче успя сериозно да ме разсъни!

Следобед не издържах и легнах за няколко часа. Вечерта четох онлайн изданието на Монитор със статията за нас. Оказа се, че снимките, които с Ани по-скоро правихме за забавление, са излезли във вестника. Интересно какво ли ще си помислят хората като ме видят с широко изплезен език срещу камерата?




Тема Re: Хей - Хоунови [re: lnternavt2OO2]  
Автор enchanted (one of my turns)
Публикувано09.04.02 14:30



един месец !!! и то ако почнеш от начало. т.е. само писане, след като вече имаш концепция .
еее евала на такова чудо
клиентските възможности са ясни, ще кажеш ли какво толкова предвижда като администрация, че да оправдае времето

p.s. внимавай със сесиите и не се доверявай само на тях (поне едно куки слагай, ако не друго)

# лудите, лудите... те да са живи!


Тема Re: Хей - Хоунови [re: Serval]  
Авторlnternaftka97 (Нерегистриран)
Публикувано09.04.02 17:49



Marinche daj kaka da ti napravia edin site - prati mi informacia , koiato iskash da sydyrja tuk v podroben post, che veche me e jal za vas ! Obshto vzeto srednogoliam site na PHP s MySQL baza ne mi otnema poveche ot edna-dve sedmici hem sym nachinaesht designer uj i az - ne znam kakvo tolkova se motate! Iskam da vi pomogna bez maitap! Sigurno i drugi shte se nameriat da vi dadat edno ramo, samo ne provaliaite experimenta, che iazyk za baruta!



Тема Re: Хей - Хоунови [re: lnternaftka97]  
Автор lnternavt2OO2Модератор (член)
Публикувано09.04.02 20:40



Е-е-е-е ама на теб, както и на много други тук още не им се е оправило зрението. Продължавате да си пропускате избирателно само това, дето ще ви подхрани заядливия нрав



В никакъв случай този сайт или какво то и да било друго не ми е основното занимание. Прекарвам средно по 7-8 часа в преводи, ама на кой ли му пука, едно си баба знае и тва си баба бае!!! Чудя се и аз защо ли ти давам обяснения изобщо...


This human has performed an illegal operation and will be shot down!


Тема Re: Хей - Хоунови [re: lnternavt2OO2]  
Автор malkia (char *argv[])
Публикувано10.04.02 00:30



100 dni e mnogo malko naistina - minimum 6 mesetza ni e izrabotkata na igra - no tova e naj-stegnatia period kojto sme imali - puk i ne raboti situatziata pri kojato kato udvoish ekipa i shte swurshite za dvoino po-burzo vreme (dori se poluchawa malko obratnoto.... naj-malkoto zaradi sinchornizirane na CVS i VSS da kazhem - mergwane)...

No za dve sedmitzi w Burgas w edna firma kojato rabotih pravihme po edna igra - tochno taka - shefa (holandec) beshe kazal - Wsjaka igra - za dve sedmtizi - beshe okolo 3 mesetza sroka da zawurshim edin goljam igralen avtomat s njakolko igri (pyramid, quiz, solitaire, drugi widowe)... Ama to ne beshe rabota ja :)

Um tzaruwa, Um robuwa, Um belia delfin


Тема Re: Хей - Хоунови [re: lnternavt2OO2]  
АвторServal (Нерегистриран)
Публикувано10.04.02 06:44



Dobre....iasno ..web-site-a ne e neshto osnowno, ti si prawish prewodi...kak s towa pomagash za populiariziraneto na internet kato chast ot eksperimenta? I wuobshte kato si zatworen niakude s internet, kak moje da budesh polezen na obshtestwenosta i niakomu drugimu, oswen na sebe si i na rabotodatelite ti?
Eksperimenta biwa razduhwan chrez mediite... toest tursi se kontakt s obshtestwenosta, a w sushtoto wreme...oswen razduhwane nishto drugo ne se wijda nalice...ti si deistwash po twoi si zadchi..po koito moje da si deistwash i w kushti. Ne wijdam unikalnite uslowia w koito si postawen kak mogat da sa ot polza na niakogo drugigo oswen na tebe? (tuka ne gowora za polzata deto shte izwlekat razni firmichki i sponsori pokrai celata istoria)
Sus wseki izminat den stigam do zakliuchenieto che eksperimenta celi da naprawi bulgarina jertwa na porednata bezwkusna reklama. Tia firmichki i sponsori sa si naprawili smetkata...prawiat niakakuw razhod pod formata na toia eksperiment, izbiwat ot danuci shtoto e s idealna cel, a w sushtoto wreme izpolzwat wseki sluchai da wi probutat w mediite (koito pak pari ne iskat shtoto e "eksperiment" i pri towa "liubopiten") i w sushtoto wreme te si prawiat tiahnata reklama kato se prikriwat zad towa "genialno tworenie". Niakoi prawil li si e smetka ako wremeto i stranicite otdeleni na eksperimenta w mediite, biwaha plateni, kolko shteshe da struwa?
Interesno kak postepeno se omalowajawat neshta, koito uj biaha zalegnali (ili pone taka beshe obiweno) w towa nachinanie...
Dano utre Globul ili niakoi drug GSM provider, ne zatworiat Mango i Aishe wuw edna koliba, da im dadat po edin GSM..i da huknat da razduhwat iz mediite che prawiat eksperiment dali srednia ciganin moje samo s pomoshta na edin GSM da si wurti biznesa s falshiwa rakia, a Aisheto moje da plete koshnici i da gi prodawa na GSM abonatite. Niama da ima smisul...shtoto niama da se razlichawa mnogo ot washia eksperiment...i wsichki sha sa dowolni....te sha sa si razwurteli semeinia biznes..GSM operatora sha e poluchil dostoino miasto w mediite, i edinstwenia poturpewsh e srednia bulgarin, koito taka ili inache ne se wuzmushtawa mnogo kogato go obluchwat s prostotia i da mu obiasniawat che wsushtnost towa ne e prostotia, ami toi bil prostia che ne razbiral "welikite idei"
Razocharowan sum.. misleh che kato se oteglihte ot foruma, e za da se "regrupirate" i da zaradwate horata s niakakwa polojitelna korekcia w hoda, a to sushtata rabota kato predi...



Тема Re: Хей - Хоунови [re: Serval]  
Автор malkia (char *argv[])
Публикувано10.04.02 08:52



neznam ama mi se struva che tretirate internavtite kato edva li ne Hristo Botev i Vasil Levski za deloto na svobodnia internet w Bulgaria.... ehhehee

Um tzaruwa, Um robuwa, Um belia delfin


Тема Re: Хей - Хоунови [re: Serval]  
Автор lnternavt2OO2Модератор (член)
Публикувано10.04.02 09:01



Абе ти за какви 'велики идеи' и какви 'гениални творения' говориш??? Наистина ли смяташ, че хората организирали това възприемат експеримента като велико или гениално творение???

Виж сега, темата се изтърка доста... Експериментът няма да напълни хладилника нито на Айшето, нито на който и да било. Експериментът няма да е полезен с нищо на тези, които не проявяват интерес към него. На онези обаче, които поне малко му се кефят, защото идеята им се струва забавна, това, което правим най-малко им носи удоволствито да прочетат последните новини във вестника (сега, моля те, не се захващай за това изречение, просто бегъл пример...)

За теб или за мен каква директна полза има някакъв научен експеримент в БАН, например? Въпреки това, всеки път ми е адски интересно да прочета нещо по този въпрос! Виждам, че и на теб ти е интересно да се занимаваш с нас, което означава, че експеримент те вълнува поне малко

Относно моите преводи - никой не е казал или изисквал от Интернавтите, когато влязат да се занимават с обществено полезен труд по Интернет. Идеята беше да докажат, че могат да работят... Нещата, които засягат хората навън не зависят от мен като инициатива! Имам си програма, която си следвам - не е от моята компетенция да взимам решения извън апартамента, в който са ни настанили

И накрая - ако искаш влизай в чата на DIR.BG от 17:00 до 18:00, за да си говорим на живо, защото с тия задочни постинги малко се размива темата, върху която спорим. В понеделник, сряда и петък сме там - стая Интернавти 2002.

You are welcome!

This human has performed an illegal operation and will be shot down!


Тема Re: Хей - Хоунови [re: lnternavt2OO2]  
АвторLamer (Нерегистриран)
Публикувано10.04.02 10:23



Ochevidno edno si znae Internavt, edno si bae. (Internavtkata i tolkoz ne znae, javno e uspokoenieto). Vzemi si priznaj naj-setne, che i ti ne znaesh zasto si tam, osven za parite, koito ste vzemesh. Jasno e i naj - golemija typak v taja dyrjava, che taka smelo deklariranite celi ot g-n jurnalista sa " miji, da te lajem" i na nikogo ne mu puka za taja cjalata dandanija, vajnoto e da se pribirat honorarcheta. Jasno e i sto njama site za 50 dena - ami to njama kakvo da pishe na nego, osven glupostite v t. nar, vi dnevnici (btw, dokyde stigna stroejyt?).
Taka che, ako obichash, ne prodyljavaj da ni pravish na tolkova typi, stoto pone polovinata , koito pishat tuk sa mnogo po-navytre ot vas v i-net, mrejovi tehnologii i komunikacii.
Tvyrdenieto, che " eksperimenta" bil pokazal, che moje da se jivee i raboti samo s i-net e naj-malkoto smeshno. Kogato poluchish parite si ot proekt, koto si si osiguril predi tova sam po i-net i gi izharchish chrez i-net v taja dyrjava, togava ste me ubejdavash za jiveeneto. Ajde da provedem kratyk eksperiment v " eksperimenta" : napravi si rezervacija za vlak do Vraca naprimer po i-neta i utre ja otmeni. i ne mi polzvaj telefoini, bilo to na onaja firmichka). Btw, zasto vinagi se izbjagva vyprosa za dejnostta na Aneta, dali stoto samo gotvi, zjapa prez prozoreca i ot vreme na vreme kato eksplodira kafevarkata chisti ili organizatorite ne i davat da si otvarja ustata sled onova izpylnenie?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.