Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:33 28.05.24 
Я! Архивите са живи
   >> Интернавти 2002
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Vasheto otnoshenie (na internaftite) zaнови  
АвторOleg (Нерегистриран)
Публикувано18.03.02 09:37



svobodnija softuer?
Iskam da znam kakvo mislite za svobodnija softuer i v 4astnost Linux? Vasheto polojitelno ili otricatelno mnenie?



Тема Re: oopsнови [re: Oleg]  
АвторOleg (Нерегистриран)
Публикувано18.03.02 09:47



Prostete za pravopisnata greshka.... pishe se internavt razbira se..



Тема Re: Vasheto otnoshenie (na internaftite) zaнови [re: Oleg]  
Автор lnternavt2OO2Модератор (минаващ)
Публикувано18.03.02 09:52



Преди няколко дни писахме за

препоръки за open source сайтове.

Отношението ми към свободния софтуер и към проектите с отворен код е абсолютно положително. Бих се радвал, ако мога да участвам някъде в подобен проект.

Основната причина да подкрепям open source е, че е безплатен, че няма възможности за backdoors, както правят някои производители и че все пак няколко десетки хиляди програмисти мислят и дебъгват много по-добре от един екип от няколко стотин, например.

Темата е много интересна!!!



This human has performed an illegal operation and will be shot down!

Тема Re: Vasheto otnoshenie (na internaftite) zaнови [re: Oleg]  
АвторOleg (Нерегистриран)
Публикувано18.03.02 10:01



Ako moje da zadam oshte dva uto4njavashti :)) vuprosa?

Imate li Linux na vashite kompjutri?
Zashto v "Mrejata" po BNT ne se govori za nego?



Тема Re: Vasheto otnoshenie (na internaftite) zaнови [re: Oleg]  
Автор lnternavt2OO2Модератор (минаващ)
Публикувано18.03.02 10:27



Не, за съжаление!

Трябва да си инсталирам, но имам адски много други задачи!!!

Ти коя дистрибуция ще ми предложиш???

This human has performed an illegal operation and will be shot down!


Тема Re: Vasheto otnoshenie (na internaftite) zaнови [re: lnternavt2OO2]  
Автор malkia (char *argv[])
Публикувано18.03.02 11:16



Open-source e dobre - no stiga da e LGPL a ne GPL

GPL te zadulzhawa da pusnesh i sorsa na produkta kojto si pisal ako wuznamerjawash da go polzwash - dokato LGPL (Lesser GPL) ne ti...

No dosta paketi i bilbioteki sa GPL i malko te ogranichawat (naprimer free editiona na QT ili na GTK).

Primer sus dobur svodoben licens e ZLIB-a....

njakoi sigurno advokat tuka mozhe da kazhe neshto poveche po-wuprosa...

Hm.. eto kakvo se sbluskah tija dni:

Iskam da napisha za nashata firma njakolko toola koito wutreshno shte gi polzwame - za audioto - i ne iskah da gi pisha na MFC zashtoto rabotata se pleska - a mozhe da se nalozhi i pod Mac da gi karame (audio engineerite ni samo s Macove rabotjat)....

i gledah i se maeh - GTK ili QT da izbera... i QT e mnogo jako - gotino - obache e free samo za UNIX/Linux - i to free ako ne go izpolzwash komersiaalno... i wupreki che tezi toolove samo wutreshno shte gi polzwame - t.e. njama da sa za prodazhba - pak se wodi tova komersialno.... hmm.. gadno ... a QT-to e naj-jakoto GUI spored men.. i e multiplatformeno. Izgelzhda che wse pak shte trjabwa da kupim licens

Um tzaruwa, Um robuwa, Um belia delfin


Тема Re: Vasheto otnoshenie (na internaftite) zaнови [re: lnternavt2OO2]  
АвторOleg (Нерегистриран)
Публикувано18.03.02 18:23



Ami li4no az v kushti izpolzvam RedHat 7.1. SMjatam, 4e pri neja se postiga naj-dobur balans mejdu znanija i idobstvo (pone spored men). Na rabota (rabotja vuv Varna v edin internet dostav4ik) izpolzvame Slackware. Spored men e mnogo dobur za server, no ima problemi s lesnata nastrojka na Xwindow.
Vijdal sum i SuSE, no ne go namiram za dobre balansiran.

Taka, 4e spored men RedHat e naj-podhodjasht vuv Vashija slu4aj. :)



Тема Re: Vasheto otnoshenie (na internaftite) za [re: malkia]  
Автор lLF ()
Публикувано19.03.02 00:36



Какво не му хареваш на GTK интерфейса. Аз като един отявлен GNOME-ц (това не веднъж съм го казвал като пиша в Linux-BG), смятам че въпреки всичко GTK е с по-добри възмоности от QT, а и винаги е било open и free, така че от идеологическа гледна точка си е чисто :).
А що се отнася до лицензите съм склонен да се съглася, че LGPL е по - удачен ама само за библиотеките.

Иначе за дистрибуцията, не знам защо Марин не ми е казал че иска Линукс, поиска ли си го има го. И аз препоръчвам RedHat ама 7.2, иначе може и някои от външните Debian дистрибуции, примерно Libranet :).

ILF
ГлавСисАдмин на Мреж@та,Интернавтите,Администратор на www.linux-bg.org и free.top.bg/linuxcd


Тема Re: Vasheto otnoshenie (na internaftite) zaнови [re: lLF]  
Автор malkia (char *argv[])
Публикувано19.03.02 01:21



chisto ot wunshen/wutreshen izgled GTK ne mi hareswa - purwo kak koda izglezhda, wtoro - kak samia GUI e...

Po princip tursih po-skoro wrapper (FOX ili wxWindows) - edin wid GUI kojto da wrapwa systemnite kontroli - po tozi nachin look-and-feel na prilozhenieto e specifichno za wsjaka platforma. Na Mac shte e Mac - na Win32 shte e Win32....

No sled dosta chudene i maene s koe da trugna (fox, wxWindows, yaaf,.... i mnogo drugi) - mai shte izbera GTK i GTK--

No wsushnost si njamam oshte idea dali shte uspeja da go kompiliram pod Win32 - za GTK znam che ima Win32 versia... no za GTK-- ne sum siguren - dokolkoto znam libSigC++ ne mozhe mai neshto da se kompilira pod Win32 - a tja se izpolzwa dosta



Um tzaruwa, Um robuwa, Um belia delfin


Тема Re: Vasheto otnoshenie (na internaftite) zaнови [re: malkia]  
Автор lLF ()
Публикувано19.03.02 09:44



кода не го обсъждам, боза е, ама хубавото е че е пъстър и винаги можеш да се загубиш.

минус минус-а май няма библиотека за win, иначе стандартния gtk си идва със някаки портирани библиотеки от gimp-а, ама като цяло са много бъгави, така че аз лично те съветвам да бягаш от gtk, ако ще го пускаш под win.

и така като слушам ти го исаш мултиплатформено, щото искаш mac, искаш win, искаш linux, искаш предполагам и solaris, че и лесно да го портнеш на BSD, що не пишеш на JAVA? като цяло е най-portable, ама е и най-бъгава, но ако пишеш внимателно ще го бъде.
Поздрави

ILF
ГлавСисАдмин на Мреж@та,Интернавтите,Администратор на www.linux-bg.org и free.top.bg/linuxcd



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.