Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:03 08.06.24 
Я! Архивите са живи
   >> Интернавти 2002
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Каква точно е целта на експеримента Интернавтинови  
Автор Kalinski ()
Публикувано08.03.02 10:35



защото аз съм ги виждала в един тв-репортаж, точно когато ги затваряха и знам някакви условия - 100 дни затворени, без никакви реални контакти, некви такива, но така и не разбрах за какво е всичко това?



Тема Явно цел няма! Като няма отговор! Просто измисленнови [re: Kalinski]  
Автор Kalinski ()
Публикувано08.03.02 11:41



опит

Или може би Ани прави "супер яко ястие" в момента, а Марин "всичко после беше работа"?
Питах ви съвсем искрено и сериозно, обаче вие вече сте се повредили, ама може и да сте си били такива, като ви прочетох дневниците... пълна скръб... яко супер смешни дневници сте надраскали е така между другото, колкото да кажете, че сте яли и спали, а... "после всичко беше работа" айде стига бе, ква работа, вие на чата да не му викате работа, баси, леле аз колко работа свърших, да взема да отида да ям, пък после ако можеше и да поспя... ама на - и после всичко пак ще бъде работа!



Тема Re: Явно цел няма! Като няма отговор! Просто измисленнови [re: Kalinski]  
Автор lnternavt2OO2Модератор (минаващ)
Публикувано08.03.02 12:48



Калински,

Ако си мислиш, че тук при нас се случват кой знае какви интересни неща, много се лъжеш! Денят минава единствено пред PC-тата. Какво очакваш да пиша в дневниците ...... днес скачах на въже, играх на табла и на не се сърди човече ?????

Относно работата ми - това, с което се занимавам в момента са преводи на технически характеристики на GSM апарати. Сайт на ACG - Пловдив, сайт на ИНФОКОМ - Пловдив, сайт на Интернавти 2002, сайт на 'Свети Иван Рилски - Чудотворец'. Освен това се опитвам и да уча, защото лятната сесия имам 12 изпита.

Цялото това нещо се опитвам да го правя наведнъж до колкото мога и доколкото ми стигат силите. В чата и форума влизам за разтоварване от РАБОТАТА. Често си лягам след 3-4, а сутрин задължително съм на линия в 8:00, заради 'Здравей България'.

Имам задължения и към организаторите, които на ден ми костват поне 2 часа!

Надявам се, че сега разбираш защо не винаги мога веднага да отговарям на всички постинги и какво имам предвид под работа в т. нар. дневници.

Приятен ден!


This human has performed an illegal operation and will be shot down!


Тема Уф! Добре!нови [re: lnternavt2OO2]  
Автор Kalinski ()
Публикувано08.03.02 13:13



По принцип почти всеки човек има по нещо за вършене, за което едно такова усамотяване би му дошло идеално! Особено пък и ако му трябва компютър! Така че за тези условия направо ви завиждам, обаче аз и не мога да не излизам, ще се побъркам, не искам да ви влияя зле сега де, много сте си добре, наистина, много хора ви завиждат!
Обаче какво трябва да се разбере от целия опит - дали ще издържите ли това ми е смешно, ми то е супер субективно, много зависи от самите хора и от тяхното моментно състояние или положение в живота или е нещо друго, което се експериментира, щото ми се струва, че цялата работа е дали е възможно човек да живее така или нещо такова, така ли е?



Тема ААААааааааааа [re: Kalinski]  
Автор Kalinski ()
Публикувано11.03.02 16:52



Айде дееееееее... сто дни ли трябва да чакам, за да разбера с каква цел точно е този експеримент?



Тема Стар постингнови [re: Kalinski]  
Автор djsupermax ()
Публикувано12.03.02 19:04



Може би наистина трябва да почакаме 100 дни, за да видим има ли смисъл от този експеримент и какъв е резултатът от него. Що се отнася до целта на експеримента, ще постна отново тук един мой постинг, който написах преди повече от две седмици в темата "Целта на експеримента". Той беше в отговор на друг постинг, където авторът питаше нещо в смисъл "Абе Интернет е хубаво нещо, да, ама щеше да бъде още по-хубаво повече хора да го ползват и достъпа до него да е по-евтин; и аз го искам, но как да стане това точно?" Ето и отговора ми:

"За начало - като го популяризираме. Като покажем на онези поне 85% от българите, които не го ползват и дори не знаят какво е, какво всъщност е Интернет, как може да се живее с него и колко по-добър може да е животът на всички ни с Интернет.

Един много банален пример - през Интернет дори може да се гласува и да се правят референдуми, допитвания, социологически прочвания. Инфраструктурата за това би била много скъпа, но веднъж създадена, тя би икономисвала 50-100 милиона лева на всеки избор за парламент, президент или местна власт. Или това са примерно 10-20 милиона лева спестени всяка година от държавния бюджет, които могат да отидат за пенсии, за образование, за компютризиране на училищата, оттам за създаване на по-добри специалисти, които да са по-образовани и да се включат в един все по-разширяващ се ИТ-сектор, който освен, че е водещ и определящ в световната икономика сега и за в бъдеще, е идеално производство за една бедна държава като БГ - безотпаден, не изисква огромни инвестиции в инфраструктура /халета, заводи, скъпи машини/, ориентиран е към износ /оттам носи положително салдо във външнотърговския баланс и чрез по-високите от средните заплати повдига изобщо стандарта на живот/ и прочее, и прочее... А веднъж направена инвестицията в тази система за гласуване например, то тя директно може да се използва за социологически, маркетингови и други цели, които допълнително ще носят приход например за поддържането и обновяването на системата. И всичко това въобще не е утопично, по него се работи в света.

Друг пример - миналата есен Бразилия започна да инсталира кабини за безплатен Интернет в 4500-те най-големи пощенски клона в страната. Всеки гражданин има право на 10 минути безплатен Интернет за връзка с държавни и правителствени учреждения и сайтове. Това значи - плащане на данъци, правене на справки, пускане на молби, издаване на разрешения и регистрации онлайн, запитвания, изпращане на други официални документи. Спестеното време, нерви, ресурс, намалената администрация - че това е едно огромно облекчение за икономиката, за данъкоплатците, за всички. Е-правителството не само не е утопия, то реално вече функционира в много страни по света, работи се и в БГ по въпроса. И ако на Бразилия й трябват 4500 кабини /тоест компютри/, за БГ и 45 ще са предостатъчно. Ами смятай - една такава идея с компютрите, софтуера и прочее инфраструктура у нас би струвала преко сили 200-300 000 $. Че това са 3-4 луксозни автомобила по-малко за депутатите, а ползата от такава иницитиатива е просто очевидна. Това обаче няма да стане докато депутатите гледат компютъра като теле железница, а те ще променят мнението си когато поне още 10-20 % от населението у нас почне да разбира що е Интернет и като как се яде той. Ясно е първо, че това няма да стане бързо, второ - че неизбежно ще стане, и трето - че колкото по-бързо стане, толкова по-добре за всички нас.

Това се опитваме да направим с този експеримент - да помогнем да стане по-бързо. Не съм учуден, че целта на експеримента засега малко се губи на повечето хора. Но пък ние сме напълно наясно какво правим и защо го правим. И ето - явно го постигаме, след като накарахме толкова хора да питат "Ама защо?". Малко по малко започваме да стигаме и до отговора. Това, честно казано, много ме радва:)

Много нелепици прочетох и тук и другаде за този експеримент, понякога писани от ужасно неосведомени хора, които обаче се представят обикновено като ужасно компетентни и имащи по правило "информация отвътре" /както те твърдят/. Въобще няма да си правим труда да им отговаряме - не ни е това целта, нека си пишат каквото искат. На смислени въпроси обаче отговаряме и то - охотно /доколкото ни стига времето/.

Исках по този повод да ви кажа нещо: всички си мислите, че се провежда експеримент върху онези двамата вътре. А какво, ако се окаже, че експериментът е върху всички нас, които сме отвън? И го провеждат точно онези двамата отвътре, наблюдавайки как реагираме?:) Това е майтап, но спокойно може да е и истина. Знаете ли го онзи виц за психолога, който затворил маймуна в празна стая, за да види тя как ще реагира. Когато се навел и погледнал през ключалката, видял окото на маймуната. Тя също искала да види какво ще прави психологът...

А, щях да забравя - как да помагате. Ами подкрепете ни, бъдете позитивни! Това е достатъчно. Ако интернет хората в тази държава не са с нас, как бихме могли да убедим не-интернет хората колко важно нещо е Интернет и че това не е място за асоциализирани откачалки, а бъдещето на всеки образован и мислещ индивид?"

ПС. Мога да допълня, че само няколко дни след като написах това, прочетох в пресата, че ВЕЧЕ СЕ РАБОТИ И У НАС по система за провеждане на референдуми и гласувания по Интернет. Това е. Бъдещето е по-близо, отколкото си мислим. И както казват братя Стругацки - "Понеделник започва в събота".



Тема Re: Стар постингнови [re: djsupermax]  
Автор HlTlO (FAN)
Публикувано12.03.02 19:16



abe ti tozi typ posting i tuk li si go pusnal!!!!


kak mislish che shte stane? glasuvaneto po internet! pomisli malko!

kazi mi kyde e vyvedeno!

TAKE IT EASY , BUT TAKE IT ALL


Тема само да те информирамнови [re: djsupermax]  
Автор Debora (без титла)
Публикувано12.03.02 20:53



Че в Щатите гласуват като дупчат дупчици по листовете, а не от Интернет, или ще кажеш че Интернета не е популярен в Щатите.



Тема Е, хора, спокойно!нови [re: Debora]  
Автор Kalinski ()
Публикувано13.03.02 09:29



Приемете, че съществува и такъв експеримент, заради самия експеримент, само за да се види какво ще се получи после, след експеримента, може и да е игра, и шега, и реклама, и всичко. Може да се усъвършенства в последствие, може и да отпадне като каквото и да е. Забавлявайте се!



Тема Re: само да те информирамнови [re: Debora]  
Автор HlTlO (FAN)
Публикувано13.03.02 10:18



NEKA MI OTGOVORI, DANO POMISLI MALKO....

TAKE IT EASY , BUT TAKE IT ALL



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.