Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:21 01.07.24 
Я! Архивите са живи
   >> Интернавти 2002
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Уважаеми интернавти.нови  
АвторИвaн Пeтpoв (Нерегистриран)
Публикувано04.03.02 06:09



Вчера,разговарях със мой приятел,който работи във софтуерния бизнес,тоест човек от вашия бранш.И той сподели със мене,че поне половината пенсионери на България биха били щастливи да бъдат на ваше място.Храна на корем и всички екстри.Ще се научат да чатат и да си пращат е-майли.Та въпросът ми към Вас е следния?
Ще можете ли да се справите със задачата си ако нямахте храна.Тоест Вие да си спечелите парите,да си поръчате храната по интернет и т.н.т.И да нямате абсолютно нищо освен едно легло,един кенеф,със душ.Без никаква слънчева светлина.Със един обикновен компютър,със диал ап връзка.Връзката да ви е от най бавните,и да ви изхвърля колкото се може по-често.Както са повечето потребители във България.
Този експеримент който правите във момента е правен Вие не сте първите.И той е правен по този начин както казах,по горе.
Незнам дали ще успеете да си спечелите парите със вашите преводи и уеб дизайн.Да се заредите празната дебитна карта със тях.И да си поръчвате храна по интернет.Аз мисля,че направо ще умрете от глад.



Тема Re: Уважаеми интернавти.нови [re: Ивaн Пeтpoв]  
АвторПeпи (Нерегистриран)
Публикувано04.03.02 06:34



Аз си мисля,че много трудно,ще си намерят клиенти по интернет.Ако нямат уговорени клиенти от някоъ друг няма да могат да си намерят.Компютърния бизнес във България е доста голям.Просто няма да успеят да спечеят пари за прехраната си.Ами за телефона,тока,водата.А дали ще могат да си спестят пари.И аз не вярвам,че ще успеят.Усобено ако със диал връзка.
По дяволите пак ме изхвърли гадния сървър.



Тема Имаш правонови [re: Ивaн Пeтpoв]  
АвторAlexfield (Нерегистриран)
Публикувано04.03.02 06:45



Че пенсионерите няма да се научат да чатят, то е ясно, но поне няма да загасят компютрите, защото не знаят как.
Струва ми се, че си доста брутален. Дори и в затвора имат повече от легло, кенеф и душ. Имат си дори и слънчева светлина - вярно, малко, но от сърце
От друга страна, за истинска работа не е необходим, кой знае какъв компютър или някаква супер бърза връзка. Най-обикновен Dial-Up достъп върши идеална работа. Един проект с големина 2-5 MB струва 200-500$, така че на практика бързата връзка е интересна само за мултимедия - музика и филми. Но май това не е работа, нали?
А сега да ти кажа защо си прав:
Нямат никакъв шанс да си намерят работа единствено по мрежата, която да им докарва такива доходи, че да могат всичко да си поръчват по интернет. Сега се сещам за следния парадокс: Ами те ще си умрат от глад, защото освен пици и китайска храна, други доставки по домовете няма! А и не съм сигурен, дали при китайците може да се поръчва по интернет
Да не говорим за това, че елементарни неща не могат да си купят - гащи например.
А ето и още нещо заради което си прав:
Кой в България ще ги наеме, без да ги е виждал и ще им плаща по банков път? Та ние си нямаме закони, които да гарантират плащането.



Тема Re: Уважаеми интернавти.нови [re: Ивaн Пeтpoв]  
Автор malkia76 (непознат )
Публикувано04.03.02 07:16



Uwazhaemi G-n Petrov,

Neznam zashto samo polovinata pensioneri biha bili dovolni - shto da ne wsichkite?

I razbira se che sigurno njamashe da se spravjat sus zadachata - predi wsichko te pravjat show a ne diplomna rabota po sociologia ili teoria na truda stil po zhicata ide li bjalata ljastovitza.

Hrana mozhe ne samo po internet da se porucha, no i po telefona. No tjahnoto show iziskwa edinstwenia wunshen kontakt s ostanalia svjat da stava ili prez internet ili prez balkona.

I njama kakvo da se chudish tolkova, wzemi napravi tozi si ekperiment za sebe si, posle publikuwai knig, trud i da widish kakvo shte e.

Zhelaem ti uspeh, g-n Petrov!



Тема Re: Уважаеми интернавти.нови [re: malkia76]  
АвторJonie (Нерегистриран)
Публикувано04.03.02 08:02



Целта на този експеримент не е ли да се докаже пред света,че може да се живее,чрез интернет,ами нека тогава си намерат уважаемите от нас интернавти работа по интернет.Нали могат вичко да правят!Нали са много печени.Кой ще ги наеме?Без да ги познават?Без да знаят какво могат?И ще им платат предварително 200 - 500 долара.За да направят някой проект.Много е лесно като им е пълен фризера.А ако бяха без никаква храна не ми се мисли.
Това се прави само,заради шоуто.Да живее шоуто."Шоу мъст го он"Както казваше Фреди Меркюри.Бог да го прости!



Тема Re: Уважаеми интернавти.нови [re: Jonie]  
Автор malkia76 (непознат )
Публикувано04.03.02 08:20



abe ne znam zashto nie bulgarite tolkova sme kraini ponjakoga

otkude da znam kakva e tochnata cel na tozi eksperiment, wse neshto shte izleze ot nego - i sigurno pari (ili puk pulna zaguba shte e)...

Rabota po internet se namira, e razbira se chesto se iziskwa i relocirane. No ima i taka narechenata telecomuting rabota:

naprimer. Po tozi nachin si rabotish ot doma si ili mesten ofis. Za webdesgineri i programisti tova e idealno.

Ako imash dobro portfolio, crediti naljavo nadjasno - mozhe i da uspeesh - no znam hora i bez crediti dobro history i pak sa si namerili rabota. Sigurno e risk za tozi kojto shte te naeme, obache ne mnogo goljam. Da kazhem ako pochnesh na $200/$300 na mesetz - tova za edna chuzhda firma ne e mnogo. Werojatno shte ima neshto kato mini interviewata ili podobni predi tova i taka.

Ako ne im beshe pulen frizera, sigurno shtjaha malko po-postno da karat no pak da prezhivejat... Hranata im wsushnost edva li e tolkova hubava (zamrazena pizza :( :( uuuh)...

I nikoj ot tjah ne e kazal che sa pecheni...

I neka shouto da produlzzzzzhi :)



Тема Re: Уважаеми интернавти.нови [re: Ивaн Пeтpoв]  
Автор lnternavt2OO2 (минаващ)
Публикувано04.03.02 09:43



Здравейте г-н Петров!

Наясно съм, че България е доста назад с електронната търговия в сравнение със САЩ, например.

Ето тук в този форум ви казвам абсолютно чистосърдечно, че ако трябва да си плащам всички сметки, от тока до парното, телефона и храната, то просто няма да успея! И знаете ли защо??? Защото в България средната работна заплата е 110 лв., ако не се лъжа. Вашият приятел програмист каква заплата получава? Аз познавам изключително способни програмисти, които пишат сложни неща като компилатори и виртуални машини и които работят в България за $400.

Пазарът на труда в България е силно подценен! Истината е, че ако работиш през Интернет, за качеството на работата ти няма абсолютно никакво значение къде се намираш, обаче има съществена разлика дали ще бъдеш в USA или на северния полюс, защото на северния полюс малко трудно ще ти доставят нещата, които си поръчваш през Интернет. Същото положение е и в България!!!

Този екперимент е една от първите стъпки, които се правят, за да се променят нещата към по-добро. Не казвам, че в края на събитието всеки българин ще пазарува по Интернет вместо да слиза до магазина. Просто нещата в България стават твърде бавно!

Между другото не подценявайте толкова пенсионерите! В Япония има програма за Интернет обучение на пенсионери. А пенсионерите в българия не са никак по-лоши от японските, нито пък по-тъпи...

This human has performed an illegal operation and will be shot down!


Тема Re: Уважаеми интернавти.нови [re: Ивaн Пeтpoв]  
АвторПaпapak (Нерегистриран)
Публикувано04.03.02 14:48



Кой е казал целта на експериментите тук и трябва да е една и съща.



Тема Re: Уважаеми интернавти.нови [re: lnternavt2OO2]  
АвторИвaн Пeтpoв (Нерегистриран)
Публикувано04.03.02 18:53



Уважеми г-н Марин,благодаря,Ви че ми отговорихте.Аз Ви подкрепям напълно във това което правите!Но както казахте Вие интернета настъпва бавно в България.Малко хора употребяват интернет във България.По причини кито споделихте самия Вие в вашия отговор.Електронната търговия я няма никаква във България.Моя е-майл непрекъснато ми се изпращат най различни е-майли от щатите да си открия кредитна карта и т.н.т.Във щатите може всичко да правиш,сигурно и във България може ако си добър професионалист.
Тук във България не могат да ти издадат дебитна карта по интернета и да ти я изпратят така поне знам.Кредитни карти не съм чувал да се издават.Но както и да е,това са подробности.Въпросът е дали ще популизирате интернета.Дали ще успеете да направите така,че все повече хора да разбират,че интернета не нещо непонятно и сложно.Искренно се надявам да постигнете този успех.Може би няма да бъде скоро,икономиката,развитието на обществото а именно повдигането на социалния стандарт ще доведе и до потребността от високите технологий.Като имат хората пари ще си купуват компютри.
Аз мисля,че Вашата мисия вече е успешна.Каквито и критики да има към Вас,смятам,че вършите едно добро дело.Успех и да живее шоуто.



Тема Експеримент ли?нови [re: Пaпapak]  
АвторПиko (Нерегистриран)
Публикувано04.03.02 20:45



В България е невъзможно да се живее само с интернет, така че този "експеримент" е пълна глупост. Какво целите да покажете? Че двама души могат да се изтърпят за 3 месеца затворени в един апартамент, снабдени със всичко необходимо? Много уникално, няма що.

Кой има нужда от подобна реклама на интернета в България? Ами съществуващите няколко доставчика, които искат да спечелят малко повече клиенти. Истинският проблем идва от невероятно високите цени на интернета в България - не толкова за обикновения "dial-up", колкото за по-сериозни връзки, и причината за това, както и за високите цени на отоплението, тока, нормалните и wireless телефоните е монополът. В България действа някакво странно извратено подобие на пазарна икономика, което няма нищо общо с европейския или американския пазарен модел. В България няма да има истински интернет докато цари шуробаджанащина и ориенталска корупция.

Много обичаме да се сравняваме с американците (които разбира се си имат трески за дялане), но само на приказки. Понеже съм в Америка, да ви кажа как стоят нещата тук. Ако аз например искам да отворя фирма-интернет провайдър, не е необходим никакъв лиценз и допълнителна бюрокрация. Плащам няколкостотин долара за регистрацията на фирмата, и това е - дори ще получа данъчни облекчения за оборудването, което ще купя. После конкуренцията ще ме накара да предлагам по-възможност по-ниски цени от тях, за да мога да оцелея, и в крайна сметка ще спечелят потребителите.

В България, за да започнеш такъв бизнес се искат специални лицензи и разрешения, които се придобиват с роднински връзки, подкупи, борба с бюрокрацията и много пари. После ще трябва да внеса оборудване, за което не само че няма да получа данъчни облекчения, но ще трябва и да платя ужасно мито, и ще бъда облаган с доста високи данъци и такси. Накрая, ако изобщо успея да започна такъв бизнес, ще бъда принуден да предлагам услугите си на максимално най-високата цена, която бедния българин може да си позволи, и защо не - след като "конкуренцията" ще се състои от 2-3 фирми, които също нямат интерес да свалят цените. Не случайно специалисти от ЕС заявиха преди около година, че в България е практически невъзможно да съществува частен бизнес.

Най-голямата гавра е, че ако например някоя фирма в България иска да си сложи примерно сателитна интернет връзка (има поне 2 американски и 1 европейска фирми, които могат да осигурят подобна услуга в България), пак е необходим специален лиценз. Сега чух, че парламента се занимава с компаниите, които предлагат телефонни услуги чрез интернет - ощетявали БТК, "източвали импулси". Не бедността е най-големия проблем в България, а овчедушната търпеливост на българина спрямо ограбващите го. Вместо да се затваряте в апартаменти за да покажете на българите, колко бил хубав интернета, пък те будалите не знаели, вземете да направите нещо.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.