Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:20 17.05.24 
Я! Архивите са живи
   >> Интернавти 2002
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Ako moje komentar,molya vi..:)нови  
Автор Klaid (познат)
Публикувано28.02.02 13:49



Zdraveite Internavti i organizatori.Vidyah tazi gnusna statiya po vuprosa v edin vsekidnevnik..:)Kak ne gi e sram tupite jurnalisti da pishat takiva gluposti..:)
Mnogo vi molya,izchistete imeto Internavti.Tova e nai hubavoto,grandiozno neshto praveno nyakoga v BG.Ne moga da si prestavya jivota bez proekta Internavti..:))))Vzemete merki,molya viiiiiiiii!!!!!!!:)))))
Интернавти 2002 - поредния бългаски цирк

Седмица след хубавия старт на "събитието" на българския Интернет стана ясно, че този инициаторите на този експеримент няма да успеят да убедят българина да ползва Интернет

Иван ВЛАДИМИРОВ

В началото на експеримента организаторите заявиха, че ще вкарат двама души в глобалната мрежа и няма да ги пуснат ни повече, ни по-малко от 100 дни. Бе пояснено, че това не е воайорско начинание от гипа на "големия брат" или "зад стеклом", а че става въпрос за наблюдение на живота на хората през глобалната мрежа. Целта на проекта "Интернавти 2002" е да се провери възможно ли е човек да живее и работи чрез Интернет. До началото всичко бе ясно, намериха се двама ентусиасти, избрани с помощта на психолози и отговарящи на определени изисквания. От тук нататък започват въпросите, който почти всеки работещ поне малко с Интернет си задава.



Защо двама, защо от различен пол?

Кандидатите за Интернавти, трябваше в момента да упражняват своята професия посредством глобалната мрежа. Например: администратори, софтуерни разработчици, журналисти, сценаристи, дизайнери, музиканти и прочее странни птици. След избирането на двамата доброволци - момче и момиче - те трябва да живеят заедно в самотен апартамент в продължение на 100 дни. Връзката им с останалия свят трябва и ще бъде само и единствено виртуална. За целта 2 мощни компютъра ще се намират в постоянна високоскоростна връзка към Интернет. След като целта на проекта е да се докаже, че може да се живее и работи само и единствено чрез Интернет, защо са избрани двама младежи с противоположен пол. За да се докаже възможността за витруално съществуване, би трябвало двамата Интернавти да бъдат заключени в два различни апартамента и тогава може да се говори за сериозен проект.

Работа...

Въпреки, че при подбора са участвали много хора, бяха избрани може би най-неподходящите хора - web дизайнери. Дори до момента не е ясно, къде работят Интернавтите и кои са техните работодатели. Дори и да станат известни, няма ли да е по-интересно да следим как си върши работата един журналист или системен администратор. Последните две професии може би ще докажат, че работата може да бъде свършена само и благодарение на Интернет. Защото ако предположим, че двамата Интернавти получат поръчка за няколко месечна работа от екологична организация и основното изискване е на сайта им да има снимки на всички дървета примерно в София?!?

Завист...

Единственият плюс на организаторите е, че са осигурили на Интернавтите техническо оборудване за което всеки Интернет маниак си мечтае. И тук проекта куца, защото с 19 инчовите тринитрон монитор, 1.5 GHz машини и високоскоростна връзка, всеки занимаващ се с интернет ще "оживее" поне 300 дни. Идеята, доколкото се разбира е да се докаже, че в българските условия, човек може да живее и работи само с Интернет - да но тази техническа спецификация не е от България.

Храна, ехх храна...

Преди около година, бе направен подобен експеримент в руската столица, като на САМОТНИЯТ сърфист му бе предоставен само апартамент, компютър и кредитна карта. Той сам трябваше да пълни кредитната карта и да си поръчва, чрез Интернет храната. Но в България за да бъде всичко сигурно, Интернавтите бяха заредени с провизии, като преди потоп. Замразени пици, пилета и т.н., всичко това прилежно подредено във фризери и хладилници, как да не му се посърфира на някой пенсионер. Ако бяха избрани двама нищо неразбиращи възрастни българи в този апартамент, гарантирано те щяха да се научат комуникират и живеят, чрез глобалната мрежа.

Живот и болести

Проектът губи точки благодарение на осигурената медицинска помощ. Нека след като "Интернавти 2002" се провежда в България, участниците да търсят медицинска помощ, чрез Българския Интернет. Тук те ще попаднат на неосъвременявани сайтове от години на аптеки и предимно на лекари-гинеколози.

Секс или...

Няма човек, който да убеди колегите на българските Интернавти, че не е имало поне нещо между двамата през тези 100 дни. С тази малка интрижка се заиграха дори и организаторите, които след като обявиха, че Интернавката си има гадже, ще оставят за всеки случай 90 презерватива. Според думите на Интернавта, той гарантира, че отношенията между двамата ще останат приятелски до края на проекта, но дали Ани ще успее да убеди приятеля си, че само са яли, спали и работили. По тази точка още от сега се доказва, че Интернет използван по Българския начин само разваля отношенията.

Епилог

А ако организатори се бяха поогледали малко, биха намерили много локални проектчета "Интернавтче" в семействата с тинейджъри, като дори малките потребители използват Интернет повече отколкото настоящите Интернавти. Всяко българско семейство имащо в дома си тинейджър и компютър е организатор на подобен проект. Младите българи действат точно по начина по-който трябва да работят Интернавтите 100 дни. Медицинското им обслужване се осигурява от майките им, а доставката на провизиите от бащата:)

И без да бъде хвален Интернет, благодарение на свободното общуване между младите хора той се популяризира, а как Интернавтите ще удвоят броя на ползващите Интернет в България никой не може да обясни.



Тема Re: Ako moje komentar,molya vi..:)нови [re: Klaid]  
Авторmayaa (Нерегистриран)
Публикувано28.02.02 14:01



Nedey taka, biva li takava kritika kym PYRVITE V SVETA INTERNAVTI - kandidat kosmonavti!!!



Тема Re: Ako moje komentar,molya vi..:)нови [re: Klaid]  
Автор lnternavt2OO2 (новак)
Публикувано28.02.02 14:27



Как да коментирам неща, които не вярвам, че са истина ...

This human has performed an illegal operation and will be shot down!


Тема Re: Ako moje komentar,molya vi..:)нови [re: lnternavt2OO2]  
Авторmayaa (Нерегистриран)
Публикувано28.02.02 14:36



Ne vyarvash li, tova naistina e statiya ot vestnik "Monitor" - ponedelnik 25.02.02.
Eto i kyde mojesh da se uverish v internet - adresa e ttp://www.zone168.com, ako ne si se registriral, registrirai se, otivash na arhiv, posle na broya ot tozi ponedelnik, kato vleznesh tam klikvash vurhu Prilojenie i chetesh...moje i da povyarvash, che e ISTINA!
Ama ti naistina si syshtinski Toma Neverni! :)



Тема Re: Ako moje komentar,molya vi..:)нови [re: mayaa]  
Автор lnternavt2OO2 (новак)
Публикувано28.02.02 14:40



Майче, статията съм я чел много преди теб.

Не вярвам на съдържанието й.



This human has performed an illegal operation and will be shot down!


Тема Re: Ako moje komentar,molya vi..:)нови [re: lnternavt2OO2]  
Авторmayaa (Нерегистриран)
Публикувано28.02.02 15:02



Ti izobshto vyarvash na nyakoi drug, osven na organizatorite, koito yavno sysem sa ti vzeli uma! :)



Тема Re: Ako moje komentar,molya vi..:)нови [re: mayaa]  
Автор lnternavt2OO2 (новак)
Публикувано28.02.02 15:03



Аз вярвам на себе си, защото съм вътре и знам как стоят нещата

This human has performed an illegal operation and will be shot down!


Тема Re: Ako moje komentar,molya vi..:)нови [re: lnternavt2OO2]  
Авторmayaa (Нерегистриран)
Публикувано28.02.02 15:09



OK, shto se vpraygash taka togava...may-may i na sebe si nyamash vyara...ili symneniyata te zaglojdiha ve4e! :)



Тема Re: Ako moje komentar,molya vi..:)нови [re: lnternavt2OO2]  
Автор Klaid (познат)
Публикувано28.02.02 15:21



Zdravei Internavt2002,v tazi statiya ima suvsem konkretni neshta.Kakvo oznachava,"nevyarvam che e istina"Koe tochno ne e istina?Po konkretni vuprosi se otgovarya konkretno,"nevyarvam che e istina" govori za tochno obratnoto.Az,a bi tryabvalo i ti,shte buda shtastliv,ako nyakoi mi kaje i dokaje zashto avtora na tazi statiya ne e prav.I tuka tezata,che toi ne e prav zashtoto ne uchastva i ne znae kak tochno stoi vuprosa,suvsem ne e seriozen dovod,kakto mnogo dobre i ti znaesh...

Редактирано от Klaid на 28.02.02 15:28.



Тема Re: Ako moje komentar,molya vi..:)нови [re: Klaid]  
АвторMAYAAA (Нерегистриран)
Публикувано28.02.02 15:26



Znae toy, ama ne mu se vyarva na choveka...Pyk i ve4e se e hvanal na horoto, trybva da go igrae, shte ne shte... :)
Marin4o, Marin4o...v kakvo se zabyrka...samo ako zneshe po na vreme... :)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.