Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:38 13.06.24 
Технически науки
   >> Информатика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: изкуствен интелеКт`нови [re: Bpeдитeл]  
Автор Accolade (ratus libratus)
Публикувано03.05.13 10:42



Е чак публикации...


Просто книги от които си почерпил опит и знания.

REALITY CHECKS NEVER BOUNCE!

Тема Re: изкуствен интелеКт`нови [re: Accolade]  
Автор Bpeдитeл (отговорен)
Публикувано03.05.13 18:06



Моите знания са придобити не от книги, защото са твърде скъпи, а пък обемът им е главно върху базови принципи. Най-полезната литература, която съм ползвал са самостоятелни кратки статии от по 3-4 страници и останалото е от мислене и анализиране.

За мен най-важните дисциплини за икономисти, лекари, психолози, инженери и всичко освен историци, прависти и лингвисти... са: теория на сигналите и теория на системите. Съвсем базови понятия от висша математика са достатъчни. И останалото е специфични знания в конкретна област.

Всички системи, живи, неживи, естествени и изкуствени,... могат да се моделират с краен брой входове и изходи, и двупосочни предавателни функции между всички тези терминали, плюс вътрешни генератори.

Лекар означава диагностик, специалист по ремонт и поддръжка. Проектантите на системи или технологии се обединяват в понятието инженери. Неправилно е лекарската наука да се счита за хуманитарна като право и като география. Ботаника, биология, микробиология и т.н. са примери за инженерни науки. Изискват разбиране на системите, трансформиране и съхраняване на ресурси (енергия), комуникации. Математиката, физиката и химията са инженерни науки, защото проектират технологии и имат необходимост от знания по същите две основни науки - теория на сигналите и теория на системите.

Училището има роля да дисциплинира мозъка, т.е. да го приучи да следва стратегии за взимане на решение, а не - да му програмира база данни, като експертна система от "look-up tables".

Това, което мозъкът трябва да прави, е да се наслаждава на усвоените стратегии и умения. Педагогиката е инженерна, а не - хуманитарна наука, но за съжаление в модерните университети няма обучение по педагогика, само така се нарича курса, който записват декласираните от избраните си желания.



Тема Re: изкуствен интелеКт`нови [re: Bpeдитeл]  
Автор Accolade (ratus libratus)
Публикувано04.05.13 06:32



Еиий, ама все едно сме копия мамка му


И аз стигнах до извода, че всичко може да се моделира като комуникиращи си системи с вход изход и ... (грешка? хаха!)

Всъщност, то не е нещо ново като идея, идеята за математическа функция, която се използва като основно понятие във всяка наука, си е точно описание на комуникационен процес, с разликата че времевия фактор и "задръстване/препълване на тръбата" не се отбелязват.

Има един оригинален мислител, Ричард Лангдън, участващ в МЕНСА случаен человечец който си има теория на всичко наречена Когнитивна теоретичен модел на вселената, обаче нещо не му се разбира много много, но пак, всяка частица разглежда като комутатор напрактика

Колкото до теорията на системите, на мен лично не ми стига математиката за да знам нещо повече от общи приказки за на по бира...

REALITY CHECKS NEVER BOUNCE!

Тема Re: изкуствен интелеКт`нови [re: Bpeдитeл]  
Автор Timo (собствен ник )
Публикувано14.09.13 15:28



Малко



Успехът се гради на знания и собствена религия!

Тема Re: За Машините и Осъзнаванетонови [re: Bai Bradyr]  
Автор SeoKungFu (непознат)
Публикувано21.04.14 06:18



Казано по-просто: изкуствения интелект е отсъствието на естествен интелект( това е съкратената, недостатъчно остра и иронична дефиниция ;) )

NinJah

Тема Re: За Машините и Осъзнаванетонови [re: SeoKungFu]  
Автор kyx4o (абсолют)
Публикувано22.04.14 02:20



Казано по-просто: изкуствения интелект е отсъствието на естествен интелект( това е съкратената, недостатъчно остра и иронична дефиниция ;) )

Не съм съгласен, я си помисли кое наричаме изкуствено, наричаме всичко което е направено от човека, тоест от естествения интелект, изкуствения интелект е продукт на естествения интелект, няма ли естествен, няма да има и изкуствен.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.