Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:59 26.06.24 
Я! Архивите са живи
   >> Трагедията в Индиго
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Пак го отнасят децата  
Автор Dakota (отверт)
Публикувано01.01.02 16:17



Изобщо проблемът не е в това, че деца ходят по дискотеки и им се предлага алкохол. Чак и вечерен час ще им слагат...Въпросът е в отношението на охранителите към клиентите на заведението. Понякога забравят, че те са там именно за нашата (на клиентите) безопасност. Вместо това те гледат като някакъв добитък, като второ качество. Ето там е разковничето. Детето трябва да знае своите права и да ги отстоява.

Никоя армия не може да победи идея, чието време е дошло.


Тема Re: Пак го отнасят децатанови [re: Dakota]  
Авторfriend (Нерегистриран)
Публикувано01.01.02 22:29



Според теб, децата трябва ли да имат право да ходят по улиците през ноща без родителите си?



Тема Re: Пак го отнасят децатанови [re: friend]  
Автор Dakota (отверт)
Публикувано02.01.02 11:30



Те имат право да ходят през нощта по улиците.

Друг е въпроса, че не могат да поемат отговорността за собствената си безопасност, което кара родителите да им забраняват това - и с право.
Нощното ходене обаче няма връзка със случая.

Никоя армия не може да победи идея, чието време е дошло.


Тема Re: Пак го отнасят децатанови [re: Dakota]  
Авторfriend (Нерегистриран)
Публикувано02.01.02 11:54



Имат ли право децата да ходят през нощта по улиците БЕЗ РОДИТЕЛИ?
Че имат право и на Луната да ходят е ясно! Нормално ли да се шляят през нощта без контрол?



Тема Ами за всяко дете е различнонови [re: friend]  
Автор JoRo_ (CooooL)
Публикувано03.01.02 01:23



Не трябва да се гледа възрастта ( е да не са някви фрапиращи случай де :), а доколко един човек е узрял да му се гласува такова доверие. Има деца на 13, който въпреки възраста си са напълно разумни хора, който могат не само да ходят без родители през нощта, но и да бъдат оставяни за 2-3 дни без родители. Друг е въпросът какъв процент са.
Всъщност вярваш ли , че ако мероприятието ако беше насрочено за 16 часа нямаше да се получи същото ?!?!!?!?

Az_znaМ


Тема Re: Пак го отнасят децатанови [re: friend]  
Автор pepperche (wow)
Публикувано03.01.02 03:05



Otredeleno ne sym syglasna s mnenieto na polovin bylgariq, che trqbva da se pazqt decata. Az nqmam oshte 18 i maj sym malko po-najasno sys situaciqta. zashto chak sega se seshtat roditelite. predstavqm si kolko im tezhi sega na syvestta, tova che sa si puskali sykrovishtata po ulicite posred nosht, ama da si qdat zadnicite sega! hora umirat vseki den. ako zapochnem da se vryzvame chak tolkova, to v edin moment shte izmrem zaradi predpaznite merki.
Uzhasno mi e nepriqtno kato ne me puskat po klubove i diskoteki veche. i loshoto e, che sega tova shte stane nelegalen bisnes i malkite oshte poveche shte se butat da otidat nqkyde si!



Тема Re: Пак го отнасят децатанови [re: pepperche]  
Автор R1dler (само с едно "d")
Публикувано03.01.02 12:03



mi malka dushico chii go dirish iz noshtnite klubowe i diskoteki?
vodka (bylgarska) i trewichka?
mojesh za raznoobrazie da sednesh da naprawish neshto polezno i za sebe si....nekoia knijka da prochetesh primerno...da tochno...ot onia neshta na hartia...otwariat se ot diasno na liawo.

Riddle me this, what kind of man has bats on the brain?


Тема Re: Пак го отнасят децатанови [re: friend]  
Авторluda_krava (Нерегистриран)
Публикувано03.01.02 18:11



parvo na parvo slu4aq nqma ni6to ob6to s hodeneto na detsata po no6tite!dosega ima li slu4ai na dete otvle4eno,pribira6to se ot indigo?!-ne!slu4aq e v tova 4e ohranitelite vob6te ne im e pukalo da gledta kakvo stava!pak i osven tva indigo e edinstvenata diskoteka i tq si svur6va v 11.ima li druga diskoteka koqto da svur6va po rano i da e detska?!ne!emi togava ne razbiram kakvo iskate vie hora!se pak i nie kato detsa zaslujavame malko zabavlenie i li4en jivot i indigo be6e edinstevnata diskoteka kadeto moje6 da otide6 s priqteli i prosto da si potantsuva6!a tva dali 6a si kupi6 alkohol i tsigari ve4e mislq 4e moje da e tvoi izbor 6ot ot 14 nagore pove4eto hora mogat da razsajdavat s mozatsite si,nali?!v kraina smetka apsolutno podkrepqm dakota za6toto in the end nie sme o6tetenite!mojeha vmesto da zatvarqt indigo prosto da go napravqt po sigurno i ohranqvano za6toto sega tezi koito obiknoveno ne hodqt po doma6ni partita sega edinstevnoto koeto im ostava e da zalegnat na u4ebnitsite a ne mislq 4e tva e 4estno 24/7.



Тема Re: Пак го отнасят децатанови [re: Dakota]  
Авторalfa (Нерегистриран)
Публикувано03.01.02 19:39



А някой да е помислил над въпроса, че децата ни се държат като "добитък" и главно заради това се случи цялата трагедия!? Отново вината се търси наоколо и всеки бяга от крайно неприятната констатация, че преките убийци на децата - са именно нашите деца, а след това вече носят отговорност родители, организатори и т.н.!!!



Тема Re: Ами за всяко дете е различнонови [re: JoRo_]  
АвторPyмянa (Нерегистриран)
Публикувано04.01.02 11:13



А не мислиш ли че децата просто ТРЯБВА .....да спят през нощта? ......Знам ли..може и малко странно да звучи?....



Тема Re: Пак го отнасят децатанови [re: luda_krava]  
Автор Goose (Patka?)
Публикувано04.01.02 13:27



ne na ohranitelite, na roditelite ne im e pukalo kyde hodiat i kakvo praviat decata im .... Izviniavai, no nikoi ne moje da me ubedi ceh e normalno da pusnesh 10 godishno momiche da se shliae samo kydeto i da e po kakyvto i da e chas



Тема да бе данови [re: alfa]  
Автор Dakota (отверт)
Публикувано04.01.02 20:55



Затова, че водата от язовира е наводнила цял град не е виновна спуканата стена, а самата вода - разбираш ли...

Никоя армия не може да победи идея, чието време е дошло.


Тема Re: Пак го отнасят децатанови [re: luda_krava]  
Авторlncognito (Нерегистриран)
Публикувано04.01.02 21:39



A ne mislish li 4e na 4ovek na 10 godini rabotata mu e imenno da zaliaga nad u4ebnicite?
Syglasna sym 4e vsi4ki imat pravo da se zabavliavat, no razumno i po-rano ako moje.
Bila sym v mnogo klubove kydeto kym 2-3 sled polunosht piani 12-13 godishni samo syzdavat problemi!!!!!!!!!!!/razbirai iat se, kreshtiat, butat ostanalite, vyrgaliat se po poda.abe grozna gledka/
Pomisli vyrhu tova dali edin 10-11-12-13 godishen 4ovek moje da nosi otgovornost za sebe si sled kato piine nad 100-200grama tvyrd alkohol?
Zabeliazala sym 4e ne moje!!!!!!!!!!!!KOlko ot tezi prisystvali na tragediata pred INDIGO .kato vidiaha kakvo stava se obadiha na maika si da i kajat"Jiv sym zrav sym.pribiram se ili otivam na druga diskoteka".............kolko kaji?.mai ne mnog a? POve4eto pobyrkaha roditelite si ot pritesnenie, te si se zabiha v sledvashtat poputna diskoteka, a roditelite ku4eta gi iali v pirogow da tyrsiat trupove!!!!!!!!!!!!!

Pyk ako tolkova si mislite 4e na tazi vyzrast mojete sami da se opraviate s jivota si.............zashto ne vzemete sami da si pe4elite parite i da se izdyrjate?
Tova ozna4ava pravoto na li4en jivot, kogato vsi4ko zavisi ot teb ....sam si reshavash kakvo koga kyde i kak...no pyk go obezpe4avash sys svoi sredstva!
Ne misli 4e kazvam vsi4ki malki pod klu4 i nikakvo izlizane sled 4 sledobed.NE!!! Prosto sred vas ima niakoi, koito ne znaiat kakvo da praviat s jivota si,
a pokrai suhoto gori i surovoto:))))))))
Zabavliavaite se, no....ne zabraviaite 4e ima i drugi hora na koito poniakoga pre4ite i vasheto povedenie gi drazni......kolkoto i stranno da vi zvu4i:)
Uspeh ti jelaia s zaliaganeto nad knigite......... .zashtoto mai se o4ertava ve4eren 4as:))))))))))



Тема Re: Пак го отнасят децатанови [re: alfa]  
Авторlncognito (Нерегистриран)
Публикувано04.01.02 21:42



Bravo 4ove4e!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ne misleh 4e ima i drugi koito misliat kato mene.
Podkrepiam te 100% v mnenieto.



Тема Re: Пак го отнасят децатанови [re: lncognito]  
Авторluda_krava (Нерегистриран)
Публикувано06.01.02 14:57



saglasna sam 4e ne bi trqbvalo detsa na 10 godini da se smesvat na teq po 15-16,kakto i da piqt alkohol ili da pu6at!az samata sam na 14 i sa6nost ve4e si priznavam 4e i na tolkova moje6 da se dari6 mnogo idiotski za6toto az samata sam si imala razni pianski prejivqvaniq i znam 4e e mnogo grozno da se vargalq6 po poda kat nqkav absolutno pobarkan,no mislq 4e ne e pravilno savsem da se otnemat pravata na detsata zaradi tozi incident.ami si4ki tezi pravitelstveni institutsii kade bqha predi tva?kak taka to4no kato se slu4i ne6to te trqbva6e da namerqt 4e ne6to ne e nared po teq diskoteki koito sa zatvoreni?i si4ki teq nagli deputati koito doidoha da oplakvat detsata kade bqha predi tva?tup4eti debelite si 6kembi6ta!i sled tva imat tsqloto nahalstvo da doidat i da kajat 4e 6te tarsqt must!te samite imat vina!vsi4ki imat!tsqlata ni darjava e skapana,i vsi4ki buta6ti se sa6to sa imali vina,ne samo ohranata!no sled dva -tri dena vseki 6te e zabravil za tezi detski jivoti koito be6e nujno da izgorqt za da se razmurda nqkoi,nali taka?!ne smqtam 4e e nujno da se slaga ve4eren 4as,sas su6tiq uspeh mogat da se napravqt iztsqlo detski diskoteki v koito da ima sigurna ohrana i naprimer po ranni 4asove na svur6vane,ne sam li prava?tsenq vsqko mnenie i uvajavam mneniqta razminava6ti se s moeto sobstveno!



Тема Re: Пак го отнасят децатанови [re: Dakota]  
Автор...indigo (Нерегистриран)
Публикувано06.01.02 22:48



prav si za tova,no edinstvenoto,za koeto sa vinovni e che se blaskaha i che vseki kazva:Butaha me,no ne smee da si priznae che i toi se e butal po niakakav nachin. Da no tia politici veche prekaliavat!Kvo e tva vecheren chas az naprimer liatoto izlizam s priateli v kvartala... I kvo shte napraviat?Shte hodiat po kashtite ili shte minava patrulka ?



Тема Re: Пак го отнасят децатанови [re: Dakota]  
Авторne-dete (Нерегистриран)
Публикувано07.01.02 06:20



Какви са тия права за висене до среднощ по дискотеките.Това са идиотизми.Нито охранителите,нито собствениците на дискотеки са виновни.Аз също обикалям нощна софия и нямам никакви забележки към съдържателите на подобен род заведения.Но аз и приятелите ми вече сме пораснали и някак повече сме в час с нещата.А децата като са деца да ходят на детска градина,или да си седят вкъщи.Не може да наричаш дете,някоя госпожичка с изкубани вежди,боядисана коса и т.н.която вече е много на ти и със секса...нали се сещате,че това,което казвате са пълни абсурди.Време е да се осъзнаят подрастващите ,да разберат,че за всичко си има време;да спрат да се заблуждават,че са много "големи" ,"в час",или Бог знае още какво.Не са интересни и не са модерни-просто са едни смешни подражатели-в есин момент последствията са за родителите,както се убедихме за пореден път.



Тема Re: Пак го отнасят децатанови [re: ne-dete]  
Автор...lNDlGO (Нерегистриран)
Публикувано08.01.02 19:47



TRIABVASHE NIAKOI DA NI GO KAJE NAI-SETNE !!!



Тема Re: Пак го отнасят децатанови [re: luda_krava]  
Авторlncognito (Нерегистриран)
Публикувано08.01.02 23:02



E BRAVO SYGLASNA SYM S TEB!!!!!!!!!!!!!!

Mai mnogo se syglasihme edna s druga:)
Naistina ako ima detski diskoteki, v koito ohr4anata da e sigurna i da sa s po-ranen 4as na zapo4vane i syotvetno na zavyrshvane ne bi triabvalo da se slaga ve4eren 4as.
No pyk nali znaesh, 4e ako ne vyvedyt ve4eren 4as nikoi nima da se syobraziava s tezi diskoteki i sled tiah shte se hodi v "drugite":)
e da ve4erniat 4as e kraina miarka no...............
moje bi ako ne puskat lica pod 16 godini v "drugite" diskoteki toi shte e izlishen...............pyk i ako razreshavat pridrujen ot roditel da se dvijish iz ulicite sled opredeleniat 4as..................tezi koito , kakto ti kazvash, ve4e mogat da se grijat za sebe si tiah i roditelite im im imat doverie .....tiah shte gi puskat .............i do po-kysno pyk posle tiahnite shte idvat da si gi pribirat:)ili shet sediat zaedno s tiah v diskotekite
moje i tova da e izhod......taka i pokoleniata shte vzemat da se posblijat malko.................abe mnogo filosofski se izkazvam naposledyk.....zabavlivaite se dokato mojete, 4e jivota kym niakoi e jestok, a na drugi napravo ima ebava maikata...........i ne se znae dokoga shte ste svobodni i shte iamte jelanie i vazmojnost da se zabavlivate..............prosto neka byde s malko mislyl za samosyhranenie..........pyk i za syhranenie nervite pyrvo na roditelite VI/ni/ posle i na okolnite

BADI SHTASTLIVA



Тема Re: да бе данови [re: Dakota]  
Автор БaбaИлиицa (свещенна крава)
Публикувано08.01.02 23:23



Ми не: и водата и стената са "неодушевени предмети" и не могат да носат отговорността, отговорен е онзи, който е налял водата, без да е сигурен, че стената е добре построена!

Баба...

|На къде вървим...
|На къде отиваме...
|И до къде ще стигнем така?


Тема Re: Ами за всяко дете е различнонови [re: JoRo_]  
Автор Tвoят мaлъk aд (и рай)
Публикувано09.01.02 05:26



Съгласна съм. И на обяд да беше щеше да се случи същото.

Отказвам се от българските мъже. Питай ме защо.


Тема Re: Ами за всяко дете е различнонови [re: Pyмянa]  
Автор Tвoят мaлъk aд (и рай)
Публикувано09.01.02 05:31



Първо, какви деца са това? Не говорим за 6-7 годишни, нали?
Говорим за тийнейджъри, на които им се пие, чука и пуши.

Отказвам се от българските мъже. Питай ме защо.


Тема Re: Пак го отнасят децатанови [re: pepperche]  
Автор Tвoят мaлъk aд (и рай)
Публикувано09.01.02 05:40



Права си, забранените неща само ще ви озверят още повече.
Я кажи къде не ви пускат и кой, че аз не знам.

Отказвам се от българските мъже. Питай ме защо.


Тема Re: Пак го отнасят децатанови [re: luda_krava]  
Автор Tвoят мaлъk aд (и рай)
Публикувано09.01.02 05:47



Дали някой забелязва как разсъждава това момиче?
Това детски разсъждения ли са според вас?
Напълно те подкрепям, маце!

Отказвам се от българските мъже. Питай ме защо.


Тема Re: Пак го отнасят децатанови [re: Goose]  
Автор Tвoят мaлъk aд (и рай)
Публикувано09.01.02 05:49



10-годишно си е наистина дете. Айде тийнейджърите - ок. Но 10-годишно дете?!

Отказвам се от българските мъже. Питай ме защо.


Тема Re: Пак го отнасят децатанови [re: R1dler]  
Автор Tвoят мaлъk aд (и рай)
Публикувано09.01.02 06:00



Хахахахаххахахахаххахах, хуморът ти за книгата е много оригинален, но не бъди толкова груб. Ти все едно не си искал да излизаш с приятели и да забивате мацки. 13-14 годишните ги тресе пубертетът в момента. Те искат да ходят на дискотека, да се свалят със съучениците си, а после да се натискат по входовете. Хормони, какво да правиш.

Отказвам се от българските мъже. Питай ме защо.


Тема Re: да бе данови [re: БaбaИлиицa]  
Автор Tвoят мaлъk aд (и рай)
Публикувано09.01.02 06:26



Желязна логика! Браво!

Отказвам се от българските мъже. Питай ме защо.


Тема Re: Пак го отнасят децатанови [re: alfa]  
Автор Tвoят мaлъk aд (и рай)
Публикувано09.01.02 06:29



Евала! Мислех да напиша същото, но реших първо да разгледам мненията по темата!

Отказвам се от българските мъже. Питай ме защо.


Тема Re: Пак го отнасят децатанови [re: ...lNDlGO]  
Автор4asovi (Нерегистриран)
Публикувано09.01.02 17:58



triabva6e ami.VE4EREN 4AS I IAKI 6AMARIako e nujno.kakvo ste se razligavili tuka,areee.i KNIJKI...



Тема Re: Пак го отнасят децатанови [re: Tвoят мaлъk aд]  
Автор R1dler (само с едно "d")
Публикувано09.01.02 19:19



grub li?:)))
ok. da. i az sym wilnial:)) (be i wse oshte mi se sluchwa).
problema dalech obache ne e w towa hodiat li po diskoteki i clubowe hlapetiata ili ne... po skoro me glojdi wyprosa drugo prawiat li?
neshto drugo? niakakwi izgradeni interesi? shtoto m/u 14 i 17 godini ne e losho da imash neshto w glawata. neshto poweche ot twa det si go nazubkal za izpita. neshto malko poweche ot misylta "tate sa`sh kihne za visheto".
wsichki sme bili na taia wyzrast i imame ideia kolko ADSKI MNOGO wreme za mislene ima. ma kyde ti....
w akyla na edno srednostatistichesko keleshche na goreopisanta wyzrast se wie osnowno dim s aromat na Mary Jane i rawnomerno tupkane i piukane.
aaaa i ewentulano wyprosa "be nekoi shy li sa seti da donese efedrin dowechera?"

maikata si e ebalo horaaaa...

dalech ne slagam wsichki pod obsht znamenatel...ama ako ima nikoi det ne wiarwa....da prekara okolo chas na popa...priwecher...slushaiki.

ae.

Riddle me this, what kind of man has bats on the brain?


Тема Re: Пак го отнасят децатанови [re: ...indigo]  
Автор БaбaИлиицa (свещенна крава)
Публикувано10.01.02 00:47



Хъм, вечерния час е най-тъпото възможно предложение, то дори не е решение, а просто предложение. Целта не е да се ограничава който и да било със сила, а с разум- децата, тинейджърите и всички изобщо, трябва да разберат, защо нещата стоят така, и че изобщо нещата стоят така, за да не го искат. Например на мен като ми се скапят чистачките на колата ми е най-лесно да сваля един чифт от колата на съседа, но не правя така, а отивам в магазина и давам 25-30 левчета за нови, защо? Защото съм разбрал, че това е начина! Когато децата на 10 години разберат, че мястото им нощно време е вкъщи, че са малки за алкохол и цигари, че никога няма да са достатъчно големи за наркотици, че те увреждат черен дроб и т.н. и т.н, че има неща, които да се правят в тази възраст... Тогава нещата сами ще си дойдат на мястото и няма да се случват подобни инциденти.

Баба...

|На къде вървим...
|На къде отиваме...
|И до къде ще стигнем така?


Тема Re: да бе данови [re: Tвoят мaлъk aд]  
Автор БaбaИлиицa (свещенна крава)
Публикувано10.01.02 00:50



А защо се отказваш от българските мъже? Като български мъж това ме вълнува в момента! Апропо, не гледай, че пише Баба- мъж съм си, просто името ми е Илия...

Баба...

|На къде вървим...
|На къде отиваме...
|И до къде ще стигнем така?


Тема eeee!!!...нови [re: R1dler]  
Автор pepperche (wow)
Публикувано10.01.02 04:19



Ama tova na nishto ne prilich!!! tova, che prkarvam vecherite si i chast ot noshtite navyn, ne znachi, che ne se grizha za obrazovaneto si! Cheta si v ramkite na normalnoto. molq te bydi po-vnimatelen sledvashtiq pyt! ne sym knizhen plyh, no ne sym i ot tezi, koito srichat. Osven tova ne e samo i do cheteneto. ne samo ot tam se uchi chovek. spored men e polezna komunikaciqta s hora pyk dori i nadrynkani s "bylgarska vodka" do ushite.



Тема Re: Пак го отнасят децатанови [re: Tвoят мaлъk aд]  
Автор pepperche (wow)
Публикувано10.01.02 04:26



zasega imam informaciq za escape, no tam vinagi sa si dyrzhali imidzha, casbah, chuvam i trevozhni novini za chervilo!!!!!:(:(:(:(((((((((



Тема Re: да бе данови [re: БaбaИлиицa]  
Автор Tвoят мaлъk aд (и рай)
Публикувано10.01.02 06:00



Защото не са се научили да ценят жената до себе си.
Защото са комплексирани, че жените гледат първо размера на портфейла, после размера на онова животно в боксерките им и най-накрая размера на чувствата.
Защото балканският манталитет е толкова натрапчив, че българският мъж никога няма да изкрещи колко те харесва, но за сметка на това ще пусне ръка по крака ти, за да докаже докъде се простират неговите владения.

Надявам се това стига като за начало.

Отказвам се от българските мъже.


Тема Re: да бе данови [re: Tвoят мaлъk aд]  
Автор R1dler (само с едно "d")
Публикувано10.01.02 09:26



OUCH!!!

Riddle me this, what kind of man has bats on the brain?


Тема ако това е само началото!нови [re: Tвoят мaлъk aд]  
Автор БaбaИлиицa (боса по асфалта)
Публикувано10.01.02 23:57



> Надявам се това стига като за начало.

Е ако това е само началото и ако всички жени мислят така... Ми аз съм го закъсал тотално и непоправимо.

Баба...

|На къде вървим...
|На къде отиваме...
|И до къде ще стигнем така?


Тема Re: Ами за всяко дете е различнонови [re: Tвoят мaлъk aд]  
Автор Гocпoдин_И (VIParea)
Публикувано11.01.02 12:37



На всички ли? Странно какви неща може да научи така човек за себе си. Значи аз като един порядъчен тинейджър на 17 години излизам вечер с приятели, за да се напуша, да се напия като копач и евентуално да си намерия някоя мадама, която да оправя при първия ми попаднал случай. Познавам много мой връстници, които са много по-разумни от доста възрастни...



Тема Re: Пак го отнасят децатанови [re: R1dler]  
Автор Гocпoдин_И (VIParea)
Публикувано11.01.02 12:44



Брате,
чета, уча, обожавам литературата като цяло и... излизам вечер и не за да турся тревица и вода по дискотеки и купони, а за да се видя с приятели и да се позабавлявам, а и аз имам още 3 месеца до пълнолетие...
Апропо, даийте да направим всичко като в САЩ - ще забраним на "децата" да ходят в дискотеки, ще забраним да се продават определени музикални и софтуерни продукти (игри) с насилие и т.н. и какво... ще почнат да се появяват слуйаи от рода: "Ученик застрелва съученици в училищен двор" - нали знаете откъде са тези примери?



Тема Re: Пак го отнасят децатанови [re: 4asovi]  
Автор Гocпoдин_И (VIParea)
Публикувано11.01.02 14:17



Дааа, докато в един момент се превърнем в дегенерати и започнем да избиваме съученичетат си както правят малките чавдарчета от братска Америка... Енергията трябва да се трупа, не да се изразходва - ДАЙТЕ АЛТЕРНАТИВА!



Тема Re: Пак го отнасят децатанови [re: ne-dete]  
Автор Dakota (отверт)
Публикувано17.01.02 12:27



Напомням, че инцидентът стана не посред нощ, а в 18:00 часа...за какво говорим?!

"Никоя армия не може да спре идея, чието време е дошло." - Виктор Юго


Тема Защо е така ?нови [re: Гocпoдин_И]  
АвторMapия (Нерегистриран)
Публикувано29.01.02 18:53



Подобни истории "Ученик засрелва съученици " не се случват в България най-вече защото /за добро или зло/ българите не притежават толкова много оръжие както американците. Никой обаче не може да е сигурен ,ако повсеместното въоръжаване беше факт , дали нямаше да четем подобни неща от България. Всичко прекалено е вредно , в България прекалената слободия вече се оказа фатална. Истината е някъде по средата, но обществото и семейството трябва да поемат отговорността за децата, не напразно са приети категориите "пълнолетен" и "непълнолетен" , като последният не може да бъде подведен под отговорност за постъпките си , докато не премине в първата категория.
Случилото се в "Индиго" беше нелепо стечение на обстоятелствата , на онези мънички неща , които могат да "преобърнат колата" , както е българската поговорка и на която за съжаление ние , българите, не обичаме да обръщаме внимание. Ако беше направено това, ако беше направено онова.... Като се обърне колата , пътища много .... е една друга мъдра поговорка. Ако не се замисляме предварително какво лошо може да се случи , никога няма да можем да го предотвратим. Малките нямат житейски опит и не се страхуват , те са смели и безотговорни , затова възрастните трябва да мислят за всичко предварително и да носят отговорността за непълнолетните.



Тема Re: Пак го отнасят децатанови [re: J]  
Авторboardbaby (Нерегистриран)
Публикувано08.04.02 10:01



mislja,4e bul6enstvoto tuk sme gore-dolu vuzrastni hora.kajete mi-kogato ste bili na 12,hodili li ste na diskoteka i napivali li ste se kato motiki,4e posle da ne znaete kude ste i kvo stava okolo vas???neka da ne tursim vina v drugija a da pomislim za6to se stigna do tam,malkite deca,BUDESHTETO NA BG da umirat predi da sa videli hubavi6te ne6ta v jivota?!
govorete sre6tu ohranata,no az sum sigurna 4e te sa napravili kakvoto sa mogli,a ne sa sedjali do umira6tite deca i sa gi ostavili da lejat na studa,ok?sme6no e hora,koito njamat predstava kvo e stanalo da govorjat takiva prostotii....
VSI4KI SME VINOVNI PO RAVNO!!!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.