Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:43 27.04.24 
Непрофесионални
   >> Индианци
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема "Черният Елен, свещените пътища на лакота"  
Автор Black WolfМодератор (ловец)
Публикувано30.06.11 13:34



След доста усилия българското издание на книгата на Уолъс Черния Елен и Уилям Лайън "Черният Елен, свещените пътища на лакота" вече е факт.



На пръв поглед "Черният Елен - уроците на един шаман от племето лакота" е поредната книга за живота и посланията на северноамерикански индиански шаман. Дори на български език вече има издадени няколко такива - "Подиграващият Враните", "Седемте видения на шамана Бизоновата Шатра", "Силата да лекуваш" и др.; в световен мащаб те са стотици. Всяка от тях обаче е уникална - като пътеките, по които отделният човек достига до Познанието, като способностите, които придобива. Същевременно те се допълват помежду си, изграждайки един достоверен, цялостен, а също и разбираем, близък за читателя образ на индианския "човек на силата". Тъкмо в тези аспекти - автентичност, детайлност и ярко присъствие, характеризиращо се с прекрасно чувство за хумор, неподправена мъдрост и дълбока загриженост за бъдещето на цялото човечество и неговия общ дом, Земята - книгата на Уолас Черния Елен и Уилям Лайън бележи едно особено високо (или по-скоро много дълбоко) ниво. Тя е от онези творби, които не е достатъчно да заемеш, за да прочетеш веднъж, а трябва да имаш, за да можеш да черпиш пак и пак напътствия и вдъхновение от тях - и да откриваш всеки път нови нива на разбиране.

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Тема Re: "Черният Елен, свещените пътища на лакота"нови [re: Black Wolf]  
Автор kantak (горски дух)
Публикувано02.12.14 11:44



Това е страхотна новина - отдавна чакам тази книга!


А дали може да се намери някъде „Енциклопедия на лечителските практики на коренните американци"? Предполагам, че не е преведена все още, но поне в оригинал...

Редактирано от kantak на 02.12.14 11:48.



Тема Re: "Черният Елен, свещените пътища на лакота"нови [re: kantak]  
Автор Black WolfМодератор (ловец)
Публикувано13.12.14 10:23



Това е "новина" отпреди 3 години.



Редактирано от Black Wolf на 13.12.14 10:25.



Тема Re: "Черният Елен, свещените пътища на лакота"нови [re: Black Wolf]  
Автор Adrina (далечна звезда)
Публикувано11.01.15 23:19



Едно малко въпросче.
Предполагам, че книгите са интересни и дават различна насока на мисълта, но за да се практикува шаманство и някакво лечение например, не трябва ли да се съобрази и с бита..В смисъл бита и културата на индианците са много различни от нашите. Те са живеели сред природата, черпели са нейните ресурси, били са в истинска среда за това и ценностната им система е различна от нашата.
Та с две думи, доколко може да се използва шаманството в наши дни? И кога то се превръща в шарлатанство?

И нека утре започне от днес!


Тема Re: "Черният Елен, свещените пътища на лакота"нови [re: Adrina]  
Автор Black WolfМодератор (ловец)
Публикувано22.01.15 14:18



Ами това е книга за шаман от 20 в., както и повечето съвременни шамани.



Както казва Ленърд Врановото Куче, един друг известен шаман (все още е жив), "Светът се променя и това движение е негова същност, но има неща, които не се променят. Именно те са свещени".

Е, шаманите се занимават точно с тези неща.
Разбира се, че може да се използва шаманство в наши дни и много хора по света го правят.

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Тема Re: "Черният Елен, свещените пътища на лакота"нови [re: Black Wolf]  
Автор Adrina (далечна звезда)
Публикувано29.01.15 00:32



Замисли ме.
Но говорим за шамани /макар, че тази думичка някак ми е чужда/, а не за шарлатани.
Доколкото съм чела, шаманите черпят сили и енергия от земята и природата, те трябва да са част от нея, за да имат този поток от енергия. Как може да съществува истински шаман в градски условия?
И друго, доколкото съм чела и знам, именно за това са изчезнали като раса, защото не са приели варианта да бъдат погълнати от цивилизацията, за тях свободния дух е начин на живот, а смъртта начин за спасение от насилствено наложен процес на интеграция в "цивилизацията".
Има много да се говори по темата..: ))

И нека утре започне от днес!


Тема Re: "Черният Елен, свещените пътища на лакота"нови [re: Adrina]  
Автор Black WolfМодератор (ловец)
Публикувано05.02.15 20:42



Шаманите черпят сила и енергия от духовете.



Иначе какъв е проблема да общуваш с природата? Аз примерно нямам пречки за това.
Какво искаш да кажеш "изчезнали като раса"? Шаманите не са някаква отделна "раса"...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Тема Re: "Черният Елен, свещените пътища на лакота"нови [re: Black Wolf]  
Автор Adrina (далечна звезда)
Публикувано06.02.15 22:40



Много сложно ми стана...с тези духове.....


А говорех за индианската раса...а не за шаманската.....: ))))
Абе карай...няма да те затитквам повече.....
Мислех да ставам шаманка...или поне вещица...ама не щА да се занимавам с духове...та ти ме отказа направо.........

И нека утре започне от днес!

Тема Re: "Черният Елен, свещените пътища на лакота"нови [re: Adrina]  
Автор Black WolfМодератор (ловец)
Публикувано08.02.15 10:23



Че какво им е на индианците като раса? Живи и здрави са си. Защо реши, че са на изчезване?

Иначе ако си решила да ставаш шаманка или ващица, бе духове няма да стане работата.



Какно и да е, прочети книгата, пък после можем пак да говорим.
Препоръчвам ти и още една - "".

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Редактирано от Black Wolf на 08.02.15 10:25.



Тема Re: "Черният Елен, свещените пътища на лакота"нови [re: Black Wolf]  
Автор Adrina (далечна звезда)
Публикувано08.02.15 20:34



Ми добре, ще ги прочета, ама няма да е скоро...


Сега съм захванала пак Кастанеда, нали дон Хуан е индианец и е голЕм пич, макар и с мумифицирани емоции...: )))) Прочела съм една....а не ми се мисли още колко ми остават, ноооооо...да има, не бързам...
А щом не може без духове, не може!...язък.......щеше ми се да стана вещица и да набутам някой в казана...е няма да го варя де...нещо като СПА да бъде...ама във вещерски условия...: ))))
Като прочета книгите ще се обадя пак, ноо тогава вече ще си говориш с професионалист шаман и съвършена вещица.........

И нека утре започне от днес!


Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.