Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:16 01.05.24 
Непрофесионални
   >> Индианци
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Червената майка  
АвторMoливko (Нерегистриран)
Публикувано11.12.06 20:16



Видяхте ли книгата "Червената майка"? Какво мислрите за новата "продукция" на орловците?





Тема Re: Червената майканови [re: Moливko]  
Автор Пyшилиcт (...баш ми е...)
Публикувано12.12.06 18:57



Какво точно "Орловците" имат да правят заедно с таз книга

Тя не е издадена с наша подкрепа, може би и затова има разни изцепки от сорта на Един Вол (име, престаате ли си!). Те у Щатите волове се се прескачали по тва време, понеже и... абе нема да изреждам. Книгата е убава, превода можело да се пооправи!

Не се гаси туй що се пуши!

Тема Re: Червената майканови [re: Moливko]  
Автор BlackWolfМодератор (ловец)
Публикувано12.12.06 22:20



Драги Моливко (а Сръчко къде е?

), книгата на Франк Б. Линдерман "Красивият Щит, заклинателката от племето кроу", която излиза у нас с първото си заглавие, "Червената майка" е много интересна.
Можем само да приветстваме инициативата на издателство "Шамбала" да предложи на българския читател тази книга.

Ако говорим за првода, като цяло той не е лош, макар че някои от специфичните индиански реалии не са предадени по-найдобрия (по мое скромно мнение) начин. Да речем типитата все пак не се забиват, а се вдигат... Поне на мен ми се е случвало да вдигам типи, докато на забиване не съм присъствал. Имам и забележки към предаването на имената.
А и в някои други моменти, които не изискват специфични "индиански" познания (прмерно спомням си изрази като "те спешиха конете си") вероятно е трябвало повече внимание...
Има досадни недоглеждания при странирането, като повторения на пасажи и редове, пренасяне на една буква и пр., но... това са бели кахъри.
Можеше да е много по-зле...

Радвам се, че бълг. читател може да се запознае с тази книга, макар и издадена с някои недоизкусурени неща...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.