Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:45 29.05.24 
Непрофесионални
   >> Индианци
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: APOCALYPTOнови [re: BlackWolf]  
Автор Petkana_Divata ()
Публикувано29.12.06 11:00



Вълчане, киното е изкуство и целта му е да впечатлява...





Тема Re: APOCALYPTOнови [re: Fallenka]  
Автор Petkana_Divata ()
Публикувано29.12.06 11:06



Напротив, по-горе писах, че актьорите слагат в малкия си джоб повечето холивудски величия.



Тема Re: APOCALYPTOнови [re: BlackWolf]  
Автор Пyшилиcт (...баш ми е...)
Публикувано29.12.06 15:58



тва беше шегичка



Не се гаси туй що се пуши!

Тема Re: APOCALYPTOнови [re: Fallenka]  
Автор BlackWolfМодератор (ловец)
Публикувано30.12.06 20:48



Уви, това си е чиста холивудска продукция. Няма значение кой играе, а какво цели филма...



Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Тема Re: APOCALYPTOнови [re: braai]  
Автор niara (Snow Woman)
Публикувано09.01.07 08:36



Гледах го...Не съм толкова впечатлена,колкото объркана...

Ама ще ми трябва време,филмът малко да "отлежи"...
От отзивите,които прочетох,останах с впечатлението,че индианците протестират не толкова срещу представянето на техните предци като "канибали",колкото срещу едностранчивото им представяне.Мел Гибсън казва,че ще прави филм "за маите",но той по-скоро се оказва "срещу маите"...
В един индиански сайт иронизират Гибсън,че е направил филма едва ли не по разказите на мексиканските екскурзоводи...Това,което гледах почти 1:1 съвпада с впечатленията на едни познати,които преди време посетиха Тулум.В този смисъл съм съгласна,че филмът е доста повърхностен...
Може би очакванията на публиката са били по-големи,а и Гибсън сякаш е трябвало да представи филма си по-скоро като приключенски с приказно-легендарни мотиви(макар че на моменти картините са зловещи...)
Надсмиват се и над момента със слънчевото затъмнение и коментират,че едни от най-великите астрономи (маите) са предричали такива събития и надали биха ги възприели точно по този начин като апокалиптично предзнаменование...Но от друга страна астрономията надали е била за простолюдието,по-вероятно е наистина да са я използвали за да поддържат страха у масите.Не зная,по-умните да кажат...
Все пак ми допада представата,която филмът създава за народи като този на Jaguar Paw.Мъдри,с чувство за хумор,хора,за които една от най-големите ценности е семейството.И все пак това е една малка част от лентата.
От целия филм най-ярко се запечата у мен преследването.Във филмовите сайтове непретенциозно го определят като приключенски екшън,та може би наистина не трябва да гледаме на него много сериозно...

May the Great Spirit go with you and guide you!

Тема Re: APOCALYPTOнови [re: braai]  
Автор niara (Snow Woman)
Публикувано13.01.07 07:53



Тъй като темата е за филм,да попитам и аз...Някой гледал ли е The New World /2005/?Дългометражната версия на Покахонтас...И какви са ви впечатленията от филма,не от самата история?

May the Great Spirit go with you and guide you!


Тема Re: APOCALYPTOнови [re: niara]  
Автор BlackWolfМодератор (ловец)
Публикувано13.01.07 13:02



Странен филм... В "Апокалипто" има поне зрелище...



Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Тема Re: APOCALYPTOнови [re: niara]  
Автор Пyшилиcт (...баш ми е...)
Публикувано13.01.07 17:53



Какво му е странното бре Вълчане? Филма си е направо ужасен! Индианците са направени като полу-маймуни (външния им вид е на хора, явно не са успяли да обучат подходящо маймуните) историята е толко измислена горката, пълен провал! Аман за барута!

Това че няма нищо общо с историята в случая даже не е фатално. Виж, субстанциите, дето са ги консумирали сценарист и режисьор са просто брутални!



Не се гаси туй що се пуши!

Тема Re: APOCALYPTOнови [re: Пyшилиcт]  
Автор niara (Snow Woman)
Публикувано13.01.07 23:05



Съвсем ли не си заслужава гледането?Аз дори се засилих да си го купувам,защото не мога да го намеря в нашата видеотека.Похвалиха ми го,а аз дори не бях чувала,че има и игрална версия на Покахонтас.Все пак нещо ме човърка отвътре и ми се иска да го гледам.После може пак да пиша...

May the Great Spirit go with you and guide you!


Тема Re: APOCALYPTOнови [re: niara]  
Автор cuddly (StarCatcher)
Публикувано14.01.07 17:09



гледай си филма.
по вкус и цвет тавариш нет.

/сори за разваления руски

/





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.