Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:41 01.07.24 
Непрофесионални
   >> Индианци
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Един нов поглед към Танца на слънцето...  
Автор Chita Miko (Hejoka)
Публикувано24.06.06 14:03



Много отдавна не бях писал тук, но днес се замислих за нещо, което просто си плаче да бъде пуснато като въпрос. Може да ви се струва, че почвам от далече и ако темата не ви харесва недейте да пишете в нея, но ще бъда благодарен ако няма плюене без основателна причина.

В Синовете на великата мечка е описан един от четирите варианта на жертвоприношението та слънцето. Там се споменава също така от един от шаманите, че който не е достатъчно чист няма сили да погледне слънцето в очите и слънцето ще го накаже.
Какво мислите за тези думи за гледането на слънцето? Има ли нещо вярно в тях и как бихте се почувствали ако при общуване с някого той стои непрекъснато с черни очила и крие погледа си от вас?
А забелязали ли сте колко много хора ходят с тъмни очила и се оправдават, че имат проблеми с очите и затова носят очила? Възможно ли е наистина толкова голям процент от населението наистина да имат проблеми с очите или просто те искат да скрият това, което можеш да доволиш в погледа им?
Ако отговора на това последното е ДА то не се ли връщаме отново на изказването, че този, който не е достатъчно чист няма сили да погледне слънцето... но вече от една съвсем различна гледна точка?

Чакам вашите мнения и коментари.

Chante luta


Тема Re: Един нов...нови [re: Chita Miko]  
Автор BlackWolfМодератор (ловец)
Публикувано24.06.06 20:18



Да, хората наистина крият очите си, но това се дължи на отчуждението и егоизма в съвремнното общество... Освен в случаите, когато слънцето наистина е силно (а вследствие на проблемите с озоновия слой силата му наистина расте непрекъснато). Струва ми се обаче, че това е съвсем страничен въпрос.



Прочее, ако искаш да разбереш нещо за Танца на слънцето, по-добре недей да вадиш заключения от "Синовете на Великата мечка"... Уви, степента на достоверност в тази доста известна преди време книга (за щастие, днешните юноши не я четат), е някъде близо до нулата...

И кои са тези "четири варианта", един от които е описан в романа на баба Лизелота? Според мен там е описан несъществуващ вариант...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Тема Re: Един нов...нови [re: BlackWolf]  
Автор Chita Miko (Hejoka)
Публикувано24.06.06 21:19



Това с озоновия слой не винаги е оправдание, но нека го оставим настрана. Да приемем, че една част от тези с очилата наистина имат проблеми, но какъв е техния працент? 10, 20, 50%? А останалите?
В Синовете на великата мечка не са описвани другите варианти на танца на слънцето, но те са описани в Търсач на видения, където е описан вариант на танца на слънцето, който в много голяма степен отговаря на опитаното в Синовете на великата мечка. Фокусът на темата обаче не е танца на слънцето, макар и нещата да започват с него и се извинявам, че точно в момента няма да намеря време да прегледам точното описание от книгата на Куция Елен. Въпросната книга просто отключи у мен асоциацията между гледането на слънцето по време на танца на слънцето и гледането на хората в очите. Винаги ми е правило впечатление колко много хора избягват да гледат другия в очите, когато общуват а за мен лично нищо не внася повече недоверие от човек, който говори с мен, но гледа някъде встрани без основателни причини.
Това последното за причините го доблавям за да не вземе някой да ме попита дали не очаквам да ме гледат в очите и когато пътувам в автомобил и разговарям с шофьора.



Chante luta

Редактирано от Chita Miko на 24.06.06 21:25.



Тема Re: Един нов...нови [re: Chita Miko]  
Автор cuddly ()
Публикувано24.06.06 22:41



Гледането в очите?
Освен поради изолация и егоизъм в съвремения начин на общуване (ако съм запомнила какво написа Вълчан), друго обяснение може да е опит за концентрация...Случвало ли ти се е да затвориш даже очи, когато се опитваш да си припомниш нещо примерно?
Или някой да те лъже, докато те гледа право в очите, без да мигне?
Така че, варианти всякакви на отворени/затворени очи и доверието.
Но, иначе, интерсна асоциация правиш с Танца на слънцето.



Тема Re: Един нов...нови [re: cuddly]  
АвторЧитa Mиko (Нерегистриран)
Публикувано24.06.06 23:33



Асоциацията с танца на слънцето минава през няколко релации или интуитивни връзки и колкото и далечна да озглежда според начина, по който аз гледам на нещата тя си е съвсем на място, но за съжаление не съм убеден, че бих могъл да обясня достатъчно ясно и подробно какво имам предвид без да разкажа неща, които не бих искал да разказвам.



Тема Re: Един нов...нови [re: Читa Mиko]  
Автор BlackWolfМодератор (ловец)
Публикувано25.06.06 09:05



Всичко това е въпрос и на културна традиция. Японците напр. смятат, че е крайно просташко да гледаш някого в очите.



Всъщност защо те притеснява това кой къде и как гледа? Всеки има право да гледа както си ще...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Тема Re: Един нов...нови [re: BlackWolf]  
Автор Chita Miko (Hejoka)
Публикувано28.06.06 00:13



По-скоро ме притеснява когато хора, които искат да им имам доверие не желаят да ме гледат в очите. В библията е казано, че очите са прозорец към човешката душа. Според мен е вярно. Смятам, че човек излъчва страшно много за себе си през очите. Това е една част от причините. От там и асоциацията, че нечистия човек крие погледа си, защото ще бъде наказан.
Това е частта, която мога да си позволя да кажа. Има и други причини за това ми питане, но тях нека ги оставим настрана.

Chante luta


Тема Re: Един нов...нови [re: Chita Miko]  
Автор BlackWolfМодератор (ловец)
Публикувано28.06.06 13:55



Човек излъчва страшно много през очите си, ако не се е научил да контролира това.

Което, както много други неща, напълно подлежи на обучение...

Ами като е казал някой А, трябва да каже и Б. И какви са тези "други причини"?

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Тема Re: Един нов...нови [re: BlackWolf]  
Автор Chita Miko (Hejoka)
Публикувано28.06.06 18:14



Нека не вплитаме рога. Няма да кажа Б. Ще кажа само, че който се е научил да контролира това може да си го контролира колкото си иска, но ефекта за тези, които чувстват тези неща ще бъде все едно онзи е сложил тъмните очила и реакцията пак ще бъде "наказание" чрез недоверие.
Живота никога не е еднопластов.



Chante luta

Тема Re: Един нов...нови [re: Chita Miko]  
Автор BlackWolfМодератор (ловец)
Публикувано28.06.06 22:22



Може, може...



Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Тема Re: Един нов...нови [re: Chita Miko]  
Автор Ckayт ()
Публикувано29.06.06 18:12



И какво следва от всичко казано до тук?



Тема Re: Един нов...нови [re: Ckayт]  
Автор whitewolf (free)
Публикувано29.06.06 23:32



лечение, според мен..



Wolf I am,
Under the stars,
and under the blue sky I run.
And my spirits run with me.


Тема Re: Един нов...нови [re: Ckayт]  
Автор Chita Miko (Hejoka)
Публикувано02.07.06 09:13



Нищо не следва. Може би следва, че следващия път, когато задам въпрос от подобен тип просто ще го задам на друго място. За да следва нещо трябваше да има нещо по-различно от това, което го има сега в това подобие на тема.



Chante luta

Тема Re: Един нов...нови [re: Chita Miko]  
Автор whitewolf (free)
Публикувано02.07.06 09:35



абе я се махай от тук. Да не сме длъжни да ти отговаряме на шизофреничните питания, че и дискусия да ти правим. Иди си задай въпросите на друго място - пред лекар, най-добре.

Wolf I am,
Under the stars,
and under the blue sky I run.
And my spirits run with me.


Тема Re: Един нов...нови [re: Chita Miko]  
Автор Пyшилиcт (...баш ми е...)
Публикувано02.07.06 12:46



Човек, не се сърди... за странните отговори Нарочно не влизам в дискудията, щото поне според мен двете неща които сравняваш (танца на слънцето и взаимоотношенията по принцип) са достатъчно различни в основата си. В първото ти молиш за нещо една доста по-висша сила, правиш жертва и т.н., в другия просто си говориш с някой. Идеята на мероприятията е различна, ако щеш



Тва че хората се очуждават, убуу, така е, ама кво да направим? Лично не се сещам за нищо, което не е свърано САМО с начина по който аз общувам

Тва че някой не ме гледа в очите не е толкова лошо. Не е и задължително. Малко ми е странно що човек се кръщава "хейока" в някакъв форум и какво, по дяволите, значи това за него, но нема да питам! Ай стига толкуз от мен

Не се гаси туй що се пуши!

Тема Re: Един нов...нови [re: whitewolf]  
Автор Chita Miko (Hejoka)
Публикувано26.07.06 20:49



Нямах намерение да пиша повече в темата, но не мога да не отбележа, че си груб. И ако продължиш да ръсиш простотии аз ще продължа да ти казвам, че пишеш простотии.

Chante luta



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.