Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:29 28.04.24 
Непрофесионални
   >> Индианци
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема духовете-покровителинови  
Автор cuddly ()
Публикувано28.02.06 23:28



Привет.

От известно време ме вълнуват (интересуват) неща около духовете-покровители.

Не ми е изкристализирал въпорсът съвсем, ама искам да попитам като че ли следното - какъв е смисълът човек да разбира (търси да разбере) кои са му духовете-покровители? Имам предвид, по какъв начин това специфично знание (в сравнение с принципното знание и даже благодарност някаква, че тези духове съществуват) помага/влияе/променя или там каквото прави?

Ако темата е вече обсъждана, ще съм благодарна на линк.


Поздрави и мерси.



Тема ОО, Къдлинови [re: cuddly]  
Автор whitewolf (free)
Публикувано01.03.06 01:08



Здрасти,
Добре дошла на наша територия. Ще ти потърся информация, за това което питаш, но може да отнеме някой и друг ден. Надявам се, интереса ти да се запази дотогава, че да не ровя напразно из книгите.

Wolf I am,
Under the stars,
and under the blue sky I run.
And my spirits run with me.

Редактирано от whitewolf на 01.03.06 01:16.



Тема Re: духовете-покровители [re: cuddly]  
Автор Пyшилиcт (...баш ми е...)
Публикувано01.03.06 02:18



Духовете покровители дават сила и закрила. Сила - не само физическа, сещаш се и закрила в смисъл на "свръхестествена". Смисъла на подобна връзка са именно тези неща - получаване на сила и закрила. Смята се (и аз в това число) че духа покровител е изключително полезен за човек, за напътствия... такива неща. Да имаш дух покровител не е задължително, както се досещаш.

Връзката се осъществява в сън (видение) или наяве (след случка и може би наблюдение на някакво действие, присъствие, така да се каже). Поради голямата ценност и благодарността на чиляка към неговия покровител изказват уважението и благодарността си и с танци и с песни, пък и цели церемонии.

Темата е доста обширна, може да се разказват и истории и т.н., но да видим накъде ще тръгне разговора

Не се гаси туй що се пуши!


Тема Re: духовете-покровителинови [re: cuddly]  
Автор Black WolfМодератор (ловец)
Публикувано01.03.06 10:33



По принцип в много традиции (не само в индианската), когато се говори за помощ от който и да е (от видимия или невидимия свят), тя не се дава без изрично искане на такава помощ.

Шаманът при повечето племена не може да отиде при болния и да предложи да го излекува. Трябва да бъде помолен. Даже има немалко смешни случки, като напр. със знаменития Fringe.
Защото винаги има един основен принцип - свободната воля.
Същото е и с Guardian spirits.

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: ОО, Къдлинови [re: whitewolf]  
Автор cuddly ()
Публикувано01.03.06 11:34



предполагам, че след като интересът ми не е от вчера, няма да се изпари утре.

Благодаря ти за "добре дошла"-то



Тема моля те,нови [re: whitewolf]  
Автор cuddly ()
Публикувано01.03.06 15:37



чети си бележките...




Тема Re: духовете-покровителинови [re: cuddly]  
Автор kozaa (рогата)
Публикувано01.03.06 15:57



И на мен ми е интересна тази тема Има си хас, с тоя ник...
Ето тук




The chase is better than the catch


Тема Предложениенови [re: cuddly]  
Автор whitewolf (free)
Публикувано01.03.06 16:16



Молбата на Къдли ме подсети за една идея. Защо тази тема да не стане място, където да качваме материали за Духовете-покровители. Е, не да ги дискутираме, защото, то няма какво да ги дискутираме. Но всеки, който иска де качи по някое кратичко материалче - информативно, разбира се. Все пак това не е сайт.
Благодаря на Къдли за идейката.

Моля да се изкажете върху това предложение.

Wolf I am,
Under the stars,
and under the blue sky I run.
And my spirits run with me.


Тема Re: Предложениенови [re: whitewolf]  
Автор kozaa (рогата)
Публикувано01.03.06 17:03



за

The chase is better than the catch



Тема Re: духовете-покровителинови [re: Black Wolf]  
Автор cuddly ()
Публикувано01.03.06 18:40



Вълчане, мерси.

добре, помощта бива поискана.
Т.е. познаването на конкретните духове помага на искащия да иска конкретна помощ ли, т.е. от по-конкретен източник? а не просто искането (молитвата) да бъде към ..ох..Бог най-общо казано..

извинявам се предварително, ако питането ми звучи..тъпо.





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.