Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:07 25.05.24 
Непрофесионални
   >> Индианци
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: духовете-покровителинови [re: Пyшилиcт]  
Автор cuddly ()
Публикувано01.03.06 18:43



В отговор на:

Да имаш дух покровител не е задължително, както се досещаш.




мислех, че всеки има...



Тема Re: духовете-покровителинови [re: kozaa]  
Автор cuddly ()
Публикувано01.03.06 18:54



аааа, ти в римички, моля, моля!

а "нещичкото" не се отваря тук..



Тема Re: духовете-покровителинови [re: cuddly]  
Автор whitewolf (free)
Публикувано01.03.06 19:33



Хаха, не не е така поне според мен. Човек търси духове и им се моли да му станат покровители. Духовете, които се съгласят му стават покроители и му помагат със своята сила / днес бихме казали магическа сила, способности, умения и пр. /. Тука няма по-конкретно и по-малко конкретно, всичко си е конкретно. Съответния човек не познава духовете преди те да му станат покровители. Тоест, да той ги познава от разказите на другите хора, но не лично. Естествено, този човек би могъл да търси помощ на духове за които вече е чувал разни неща и знае. Обаче дали духовете ще се съгласят да му станат покровители си е тяхно решение. Той може само да ги моли или да ги получи от друг човек, който обаче е съгласен да му ги даде. Поне аз не знам някой в индианската традиция да се е молил директно на твореца да му става покровител. Това май би било бая изхвърляне.

Wolf I am,
Under the stars,
and under the blue sky I run.
And my spirits run with me.


Тема Re: духовете-покровителинови [re: cuddly]  
Автор Пyшилиcт (...баш ми е...)
Публикувано01.03.06 19:54



При индианците май са доста малко "задължителните" неща. Има неща които се очакват от всеки, неща за които на теб разчитат... но има хора които не са ходили на война и т.н. Хора секви! Пък и "хеви медисин" не е за всеки. Там хората ЗНАЯТ с какво се захващат и не са с европейските представи за магия - летиш и светиш.

Не знам за индианец, който е е имал медицина (никаква) или не е имал име. Пък няколкото легенди, разказващи за хора с кофти късмет, стигат точно до там - човекът прави жертва и получава нещо много добро и полезно.

Не се гаси туй що се пуши!


Тема Re: духовете-покровителинови [re: cuddly]  
Автор Пyшилиcт (...баш ми е...)
Публикувано01.03.06 20:00



Това май е и субективно. Примерно ако искаш да станеш лечител, трябва да танцуваш Танца на слънцето, дори по определен начин. Ако искаш "военна медицина" е полезно да се помолиш на по-войнствените същества.

Молещия (напоследък май по-правилно го превеждат "плачещия") индианец знае че отговор изобщо може да няма - никой не му дължи нищо. Ако пък отговор има, той може изобщо да не дойде от страната, която очаква/желае и т.н.

Познаването на конкретни духове и... ъъъъъъ... порядките в света - смяната на сезоните и всичко останало са неща, помагащи на човека по определен начин. Успокояващото е, че те винаги си знаят работата и не дават нищо лошо нам, людете!

Не се гаси туй що се пуши!


Тема Re: духовете-покровителинови [re: whitewolf]  
Автор cuddly ()
Публикувано01.03.06 21:46



ми просто предполагах, че духовете-покровители идват от Твореца.
и индиректно, това е Неговата помощ чрез тях.
Такава смътна представа ми се мота из главата.
Но, по-скоро разбрах, че нищо не разбирам

И..за търсенето на кои духове да ти станат покровител, понеже някакси мотивацията ме вълнуваше...то до какво опира всичко - благото на другите? Да получиш някаква сила, с която да помагаш на околните ли?

Щото си представях, че връзката (осъзнатата) с тези същества просто прави човека по-пълноценен, повече себе си, но..в крайна сметка, всичко това може да са си само мои предастави.



Тема Re: духовете-покровителинови [re: Пyшилиcт]  
Автор cuddly ()
Публикувано01.03.06 21:51



здрасти, Пуши.
май в момента за "как" още не му е дошло времето.
засега ме вълнува въпросът "защо".

Много добре разбирам, че отговор може да няма и никой за нищо не е длъжен на човека...



Тема Re: Предложениенови [re: whitewolf]  
Автор cuddly ()
Публикувано01.03.06 21:54



Горещо подкрепям идеята ти и бих се радвала на изпълнението й



Тема Re: духовете-покровителинови [re: cuddly]  
Автор Пyшилиcт (...баш ми е...)
Публикувано01.03.06 22:23



Отговора на "защо" е много лесен.
От ЗОР!!!
Като нема накъде вече и не само... но обикновено е тогава - като опре ножа у кокаля

Иначе да, и тези духове са част от създателя, щото всичко е, но имат и свободна воля... както всичко Казано честно не мисля че темата е за форум!

Не се гаси туй що се пуши!


Тема Re: духовете-покровителинови [re: Пyшилиcт]  
Автор whitewolf (free)
Публикувано01.03.06 23:06



Ааа пушилисте. Да си имаме уважененито. Къдли помоли за информация не да я гъбаркаш. То дебелашките шеги са си традиционни ама това ти и го обясни, като си почнал в тоя стил. Дай малко по-ясно, като напремир къде е разпространен Сън денса. Аз за Апачите говоря. При тях Сън денс нема или поне при повечето. Спомени и ти за чий Сън денс говориш. Не че да не я изпуснем жената, щото ние души не ловим. Ама да не излезе, че сме някакви тъпаци, дето само глупости говорят. Да не срамим четата. И кажи дали си съгласен с мойто предложение. Аз тука не ви знам, щото не съм идвал никога, ако и с индианци да се занимавам от кажи-речи 15 години насам. Обаче Черния вълк редовно си ви наглежда, а той е стабилен, та му имам вера. То май да не се окаже, че тука са трима души на кръст / е фигуративно казано де /, а останалите идват я да пита, я да ни псуват, като Мумко и прочее.
Не че има значение обаче, аре малко по-конкретно, и ако ще качвате материали си кажете. Аз поне мисля такива да ги свърша тези дни.

Wolf I am,
Under the stars,
and under the blue sky I run.
And my spirits run with me.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.