Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:40 23.05.24 
Непрофесионални
   >> Индианци
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Защо се интересувате от индийци ?  
Автор Mumko (Човек)
Публикувано13.02.06 12:08



А защо има такъв интерес към тези хора ??? Дали заради филма винету ???
Колко от вас познават истински индийци а не разни подобни който се изживяват като атракция ?
Какво са дали те на света ?
Защо няма напредък в културите им ? Сега не излизайте с разните ацтеки и маи защото никой не знае какво е имало там ..всичко е само предположение ,една култура която няма следа от миналото каква култура е ?
Митко



Тема Re: Защо се интересувате от индийци ?нови [re: Mumko]  
Автор Пyшилиcт (...баш ми е...)
Публикувано13.02.06 13:57



Здрасти Митак. Накратко...

Интересувам се, заради мирогледа им и начина им на живот. Не е заради филми по-скоро заради книги, снимки и т.н. и лични причини има, естествено.
Истински индианци се познават и се кореспондира с тях от време на време. "Атракционните" индианци не са ли индианци
Какво са дали на света... е тва е дълга тема! Може да се четат книжки, да се гледат филмчета и да се обсъжда доста идеята е, какво ти дават на теб
Какво разбираш под "напредък" в културите им? Щото тва е доста общо понятие

Не се гаси туй що се пуши!


Тема Re: Защо се интересувате от индийци ?нови [re: Mumko]  
Автор Ckayт ()
Публикувано13.02.06 14:08



Мумко, че поабим малко енергия да ти драсна два реда..Правя това по една единствена причина - аз съм агресивен, а ти ме дразниш...
Малко ми е омръзнало от всезнакйовци, които си мислят , че знаят всичко...
и си мислят , че щом нещо е общоприето то е правилно и обратно - щом не е общоприето.... Мога да ти разкажа мноооооого неща за индианците и какво са дали те на света( ама наистина много), но чак толкоз нема да се абим...
Ще ти вмъкна само , че американската конституция, при обявяването на Съединените щати, до голяма степен почива върху принципите върху , които е била изградена ирокезката конфедерация...
А иначе вземи прочети некоя книжка , различна от Винету, пък като почетеш малко време, може и да те сметна за достоен да удостоя с поглед мнението ти...



Тема Re: Защо се интересувате от индийци ?нови [re: Mumko]  
Автор Sigryn (тиха)
Публикувано13.02.06 14:34



Е
Какво са дали на света. Нищо не са дали, насила са им го взели.

--------------------------------------
Forging the future from the timeless stone


Тема Re: Защо се интересувате от индийци ?нови [re: Sigryn]  
Автор Mumko (Човек)
Публикувано13.02.06 18:05



Вие пък се нервирате... ами изказвам мнение защото освен че съм прочел и познавам доста индийци. Пообиколил съм света и съм срещал .... Та мисълта ми е че ако гърци, роми, българи, азиатци и много други са дали много на света и неща който са от полза и са участвали в създаването на цивилизацията каквато я познаваме днес какво ли са дали дивите индийци ???
Знаете ли защо в америка има негри ???? Защото Индийците са глупави и неспособни да правят нищо и когато е трябвала работна ръка са се принудили да взимат негри.
Абе кво да се заяждам верно... все едно някой да си извлича мнение за българия като народ гледайки кукери и коледари....
Хайде със здраве
А за скаута .....Името ми е Митко а не Мумко И не ме е срам от него цха да си слагам никове , а такива тъпаци като теб са ми много смешни като започнат да се правят на нервирани - малко като петленца изглеждат.



Тема Re: Защо...нови [re: Mumko]  
Автор Black WolfМодератор (ловец)
Публикувано13.02.06 18:42



Ех, Мумко, Мумко... Пообиколил си света, ама гледам че не си се развил много... В интелектуално отношение.
Та какво са дали европейските и азиатски народи, освен тъпотиите на т.нар. "цивилизация"?
Ама това с негърите беше много интересно!!! Направо ме открехна що индианците не щели да работят! Аз си мислех (вероятно поради наивността си), че просто били прекалено свободолюбиви и силни духом, за да стават за "работна ръка"... Щото за "работна ръка" стават хора с робска психика.
Та нашите червенокожи приятели предпочитали, вместо да стават "работна ръка", до "погъделечкат" с някое ножче червата на кандидатите за "работодатели".

Що се отнаса до "умници" като теб, наистина ми стават смешни, като започнат да се правят на много отворени... И да дават акъл, при положение, че на тях им липсва напълно такъв!

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Редактирано от Black Wolf на 14.02.06 12:31.



Тема Re: Защо...нови [re: Black Wolf]  
Автор Mumko (Човек)
Публикувано14.02.06 10:02



Нейзживяно детство !!!



Тема Re: Защо...нови [re: Mumko]  
Автор Black WolfМодератор (ловец)
Публикувано14.02.06 12:29



А, ясно! Ти си от ония, "обвивките" - отвън изглежда уж като човек, ама отвътре нема никой. нито в главата, нито в сърцето.
Явно си умрял вътрешно още като дете... Абе понякога сте забавни, но в повечето случаи сте просто излишен човешки боклук.
Сори, ама не съм християнин, та да ви съжалявам...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Защо се интересувате от индийци ?нови [re: Mumko]  
Автор Пyшилиcт (...баш ми е...)
Публикувано14.02.06 13:12



Чиляк, ти какво знаеш за индианците изобщо? Ако не знаеш нищо за някой как можеш да кажеш какво е дал и какво не? Тва е просто глупаво. Ни знам къде си ходил, нито ме и интересува...

За мен индианците са дали повече на света отколкото доста от древногръцките мислители. Освен ако не се смяташ за кокошка с плоски нокти или нещо подобно, знам ли!

Ако вземеш да прочетеш нещо и ако успееш да го осмислиш може пак да си приказваме.

Не се гаси туй що се пуши!


Тема Re: Защо се интересувате от индийци ?нови [re: Mumko]  
Автор Ckayт ()
Публикувано15.02.06 17:30



Мумко, мумко.....Ще ти кажа една добра вест - тва дет ти се ядосах преди, вече ми беше тамъъъъъън минало..., а са лошата - пак ме ядоса... Са още една добра - не ме ядоса много..., са още една лоша - ти си СРЕДНОСТАТИСТИЧЕН...




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.