Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:31 18.05.24 
Непрофесионални
   >> Индианци
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Маитенови  
Автор aztlan (aztecatl)
Публикувано24.12.05 10:29



Според съвременните астрономи в центъра на галактиката ни се намира гигантска черна дупка, която постоянно "ражда" звезди, а също и поглъща (според мен по-скоро второто ).
Интересно е, че и маите са знаели за нея и дори са имали специален символ (Hunab Ku), който я е обозначавал. Символът е интересен и поради други причини - в центъра му се намират преплетени двете основни сили (тъмната и светлата) и много напомня на ин и ян. От центъра излизат 4 лъча разположени перпендикулярно един на друг. Доколкото съм виждал снимки на черни дупки направени с рентгенови телескопи, при тях от огрмоните центростремителни сили се получава центробежен ефект и малка част от материята, която дупката не успва да погълне излизат под формата на 2 лъча перпендикулярни на равнината на дупката.
Маите са приемали черната дупка за утроба, от която се е родил света в който живеем. За разлика от съвременните представи, обаче за тях времето не е течало линейно - от минало към бъдеще, а в кръг (раждане - смърт - прераждане).
12 декември 2012 година се приема, че свършва един такъв цикъл и ще се случи нещо специално. Според дългия Календар 4 Ahau 3 Kankin (13.0.0.0.0).



Тема Re: Маитенови [re: aztlan]  
Автор Black WolfМодератор (ловец)
Публикувано24.12.05 10:48



Ако искаш, ще те пратя при едни хора, които не само могат да четат майянски текстове, но и ще ти обяснят, защо тези неща не са верни...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Маитенови [re: aztlan]  
Автор aztlan (aztecatl)
Публикувано24.12.05 11:03



Пирамидите в Teotihuacan (Градът на боговете), които са строени от цивилизации преди маите са ориентирани изключително прецизно към звездния куп "Плеяди". Твърди се че това е така и за пирамидите в Гиза. През периода на зимното слънцестоене през 2012г. чрез игра на светлина и сенки ще се проектира пред пирамидата в Chichen-Itza слизането на Quetzalcoatl. Това сеъщност се случва 2 пъти всяка година там. По-различното ще е че този път опашката на Quetzalcoatl ще сочи към Плеядите (това ще е около 11 часа GMT)



Тема Re: Маитенови [re: Black Wolf]  
Автор aztlan (aztecatl)
Публикувано24.12.05 11:10



Изпрати ми линк към сайт или нещо такова.
Благодаря предварително. Ще ми е интерсно.
Аз не твърдя че това което пиша е истината и само истината. Това прочетох наскоро и ми стана интересно като тема за обсъждане



Тема Re: Маитенови [re: aztlan]  
Автор Black WolfМодератор (ловец)
Публикувано24.12.05 12:00




Човече, тук май никой не се интересува от маи, ацтеки и всякакви други инки...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Маитенови [re: Black Wolf]  
Автор Sigryn (тиха)
Публикувано26.12.05 12:08



Напротив, появяват се и такива, но ти всеки път ги гониш с това изречение

--------------------------------------
Forging the future from the timeless stone


Тема Re: Маитенови [re: Sigryn]  
Автор Black WolfМодератор (ловец)
Публикувано26.12.05 12:30



Ама моля ти се, по-добре да си приказваме за Один и Тор, отколкото за, с извинение, маи...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Маитенови [re: Black Wolf]  
Автор Last roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано26.12.05 12:36



Не обичаш индианците от Южна Америка, чиито цивилизации не отстъпвали на тези в Древна Гърция и Рим?
Що бре?

Ad majorem pharmacie gloriam!



Тема Re: Маитенови [re: Last roman]  
Автор Black WolfМодератор (ловец)
Публикувано26.12.05 18:12



Ами защото са строели градове и храмове, създавали държави - въобще цялата тази помия...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Маитенови [re: Black Wolf]  
Автор aztlan (aztecatl)
Публикувано26.12.05 21:10



(лирично допълнение) ... и са пиели помии ...

Вълкът харесва северноамериканските индианци - ми вълк е той - за т'ва така . Аз пък харесвам южните щото са създали пирамиди, градове и най-вече за други неща .

Да не забравяме каква хубава компютърна игра (Seriuos Sam II) имаше. Сюжета и отчасти се базираше точно на тези пирамиди и храмове.
Питам аз и отговор не чакам щеше ли да я има тази игра, ако ги нямаше т.нар. мезоамерикански цивилизации. Ей за това си засужава човек да се интересува от история и разни други работи. Да може да "разбира" на кво играе.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.