Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:34 30.04.24 
Непрофесионални
   >> Индианци
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема хопитенови  
Автор sanguinarY (power)
Публикувано15.12.05 16:02



Попаднах на интересен материал,поне за мен,та реших да го кордисам измежду темите...
Става дума за

и културата им...


...и нека никога нищо да няма,за да няма какво да се губи...

Тема Re: хопитенови [re: sanguinarY]  
Автор Black WolfМодератор (ловец)
Публикувано15.12.05 18:02



Да бе, аман от тези пророчества... То аз четох за тях преди ок. 20 години. Всъщност това е плод на един Ню-ейдж вариант на хопската култура, от който хопските традиционалисти сега се чудят как да се отърват.

Както и да е, хопите може и да са интересни... за някого. На мен определено не са. Виж, комшиите им са доста интересни.

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: хопитенови [re: sanguinarY]  
Автор Пyшилиcт (...баш ми е...)
Публикувано15.12.05 18:06



Ама тва в страницата сериозно ли беше написано? Мислих че е от роман на Пратчет!

В случая, тая статия наистина има яки ню-ейдж залитания. Общо взето, като чуеш "енергия" продължавай внимателно

Оная работа с връзката с християнството и рая дори да вземем само, нещата изглеждат доста смешни.

Snap to Guides


Тема Re: хопите [re: Пyшилиcт]  
Автор sanguinarY (power)
Публикувано16.12.05 04:45



За кои комшии става дума? Команчите ли?... Господин Паркър ми е един от фаворитите в ранглистата и то не само защото гледа лошо.
Всъщност да,на мен също чесно казано тия памукчиите и като общо земеделците не са ми много слабост,но не мога да обясня точно защо.Някак си на фермерчета ми мязат и такива кротки някак си.Пък и освен това някви на циганета бият.Чест и почитания към навахите и историята им,както и историческите им личности,но... някак си...
Колкото по към Мехико ,толкова по-пердета са ми някак си.А за самото Мехико пък и дума неща да отварям.
Леле... дано да не се яви някой,дето им се кефи,че ще го закъсам


...и нека никога нищо да няма,за да няма какво да се губи...


Тема Re: хопитенови [re: sanguinarY]  
Автор Black WolfМодератор (ловец)
Публикувано16.12.05 09:57



Ми те не мязат на фермерчета. Те са си фермерчета. Човек, който се рови в пръстта, не може да има докрай свободен дух. Затова и пророчествата им са толкова депресивни.
Навахите са земеделци сравнително отскоро, а и всъщност са повече скотовъдци, отколкото земеделци.
Под "комшии" имах предвид тези



Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Тема Re: хопитенови [re: Black Wolf]  
Автор Пyшилиcт (...баш ми е...)
Публикувано16.12.05 15:00



Определено тези са известни със своята любов към мира и непознатия То и ирокезините уж копат царевица ама... и те пакости са павили.

Snap to Guides


Тема Re: хопитенови [re: Black Wolf]  
Автор Sigryn (тиха)
Публикувано16.12.05 15:58




Гледай как готино се връзва тая снимка със сигнатурата ти отдолу

--------------------------------------
Forging the future from the timeless stone


Тема Пуши, Пуши...нови [re: Sigryn]  
Автор Black WolfМодератор (ловец)
Публикувано16.12.05 17:33



Жените на ирокезите са копали царевица... А хопите са копали заедно с жените си - жалка история...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Пуши, Пуши...нови [re: Black Wolf]  
Автор Пyшилиcт (...баш ми е...)
Публикувано16.12.05 19:37



Да бе, нали говорим за земеделски народи, не за полове

Кво сме захапали тия хопи, хора кат хора...


Не се гаси туй, що се пуши!

Snap to Guides


Тема Re: Пуши, Пуши...нови [re: Пyшилиcт]  
Автор sanguinarY (power)
Публикувано16.12.05 20:37



los mimbrenooooooooooooooooosss
skoro bqh popadnal na edna mnogo dobra snimka v cql rust na Mangas ramo do ramo s Beanito Huares,malko predi da izpozakolq polovin mexico

...и нека никога нищо да няма,за да няма какво да се губи...



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.