Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:24 05.06.24 
Непрофесионални
   >> Индианци
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: тъй, тъй,нови [re: тиrъp]  
АвторsintE (Нерегистриран)
Публикувано14.12.05 04:42



Маус,думите са хубави.Кой какво казал и какво написал и донаписал не е важно.Щом ти харесват,това говори за теб. Трябваше просто да праснеш думите,без да споменаваш автора,защото виж как те налазиха "разбирачите",хващайки се за няква простотия...




Тема Re: тъй, тъй,нови [re: sintE]  
Автор Black WolfМодератор (ловец)
Публикувано14.12.05 09:37



"...виж как те налазиха "разбирачите",хващайки се за няква простотия..."

Хм! Мисля, че целта на този клуб е да обсъждаме истината за индианците и тяхната култура, а не измислиците на този или онзи, или нашите желания и фантазии по въпроса.

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: тъй, тъй,нови [re: sintE]  
Автор Пyшилиcт (...баш ми е...)
Публикувано14.12.05 13:48



Както съм написал и няколко поста по-нагоре, изказването е страхотно, много е вярно и т.н. и т.н., просто не е на въпросния човек. Художествените произведения са също много хубави, наслаждавам им се от време на време, но те не са книги по история, нали?

Snap to Guides


Тема Re: тъй, тъй,нови [re: Пyшилиcт]  
Автор sanguinarY (power)
Публикувано15.12.05 16:29



Някъде из форума мсиля,че мернах една статийка за самовнушенията и вродената склонност на човек да си създава сам реалност,такава,каквато му харесва и я разбира.
Хареса ми.
Изказвайте мненията си водени от вашата истина,но бъдете по-деликатни.
Не казвам да потупате човека по рамото с думите "Ок пич,тоя Сиатъл голяма работа е ше знаиш,прав е",но не и така,както вие го правите.




...и нека никога нищо да няма,за да няма какво да се губи...


Тема Re: тъй, тъй,нови [re: sanguinarY]  
Автор Пyшилиcт (...баш ми е...)
Публикувано15.12.05 17:48



Тва си е факт бе пич, кви лични светове и чудеса. Тва граничи с шиозфрения, нали се сещаш! Писнало ми е от "2001"-и набор

Може би трябваше да го кажем по тоя начин:
"Извинявай Капан за Мишоци", ни сме много малки и неразумни, прости, дори ограничени... та не ни се сърди много... те са хубави тия думи... ама не сме ги казали ние, не си ги казал ти... пък вожда Сиатъл... ми и той не ги е казал всъщност... ..."

Тва надали е разбило света на парчета за човека, та... споко. Какво толкова е станало? Става дума за прост факт 1 речта си я бива и прост факт 2 не е на Сиатъл. Аре стига с тая дискусия вече, а!

Snap to Guides


Тема Re: тъй, тъй,нови [re: sanguinarY]  
Автор Black WolfМодератор (ловец)
Публикувано15.12.05 18:13



Нe знам каква е "нашата" истина; моята (за която единствено бих могъл да кажа нещо) няма НИКАКВО значение.
В случая говоря за истината по въпроса (която не е моя или на някого) - а именно, че тези думи не принадлежат на Сиатъл и се различават от начина на говорене (и мислене!) на индианците от 19 в.
Сегашните индианци биха могли да се изразяват така, но... Не и дедите им.

Просто защото това отношение към природата, което сега се приписва на индианците, е до голяма степен измислено. Те са секли и палили гори, и са изтребили някои животни и пр. и пр. Въобще не са били такива пазители на природата, каквито се опитват да ги изкарат.

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: тъй, тъй,нови [re: Black Wolf]  
Автор sanguinarY (power)
Публикувано16.12.05 04:36



така е малко по-добре

...и нека никога нищо да няма,за да няма какво да се губи...


Тема Re: Ох...нови [re: Black Wolf]  
Автор Takoджa (внуче)
Публикувано16.12.05 10:30



Между другото таз същата прекрасна реч я има в последния или предпоследния брой на „Съвременник“, където редакционният екип се е опитал да представи личността и творчеството на Къртис. За резултата сигурно се сещате. Не са подбрали най-хубавите му фотографии, щото сигурно не са ги и виждали, ама нейсе. Преводачът също хал хабер си е немал кой е Къртис. А защо изказването на Сиатъл, за което спор нема, че е пипано от бледолики, е бутнато в материала за Къртис, идея немам.



Тема Re: Ох...нови [re: Takoджa]  
Автор Sigryn (тиха)
Публикувано16.12.05 16:05



Това изказване явно е много популярно, защото в последно време ми се наложи няколко пъти да обяснявам на разни хора, възхитени от речта, че не е истинска. Направо се шашкам колко много различни хора, занимаващи се с различни неща, са си изградили представата за "индианското" по тая реч. Авторът си го е бивало като PR. ;)

--------------------------------------
Forging the future from the timeless stone


Тема Re: тъй, тъй,нови [re: тиrъp]  
Автор Sigryn (тиха)
Публикувано16.12.05 16:14



Съгласна, Тигър. Да не е закована. Но пък като обикновена тема би била много полезна :)

--------------------------------------
Forging the future from the timeless stone



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.