Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:29 30.04.24 
Непрофесионални
   >> Индианци
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема edno 4ujdo mnenie za korennite narodiнови  
Автор whitewolf (free)
Публикувано16.11.05 14:15



Vijte molia vi kakvo misliat nashite "priateli" yogite za korennite narodi.
Az shtiah da umra ot smiah pri vida na tazi "diskusia". Nadiavam se i vie da se posmeete dobre.



Re: Привет мила Serina :) [re: serina] Темата е видяна: 1936
Автор titiksha (ученик)

Публикувано 15.11.05 21:08

Отиди при аборигените, естествените хоравсе още съществуват такива и ти отново ще бъдеш изненадан да узнаеш, че те не сънуват много, много рядко, от време на време. Години минават без да регистрират някакви сънища Те просто спят, без сънища, понеже не са подтиснали нищо. Те са живели естествено.
Простият човек няма да има несъзнателно, простият човек няма да има сънища, но сложния човек ще има сънища.


Тема Re: Привет мила Serina :) [re: titiksha] Темата е видяна: 1936
Автор vitaminko ()

Публикувано 16.11.05 10:54






Абе точно при аборигените на остров Нова Гвинея не ми се ходи, щото някои от тях май съвсем естествено си похапват човешко месо. Е, в случая с мене сигурно ще минат на вегетарианско.

Добре, аборигените не сънуват нищо щото нищо не подтискат. Ами какво става в случай, че денят им е минал в неуспешни опити за лов или в намиране на вода? Тогава като си легнат вечер под звездите с празни стомаси и жадни гърла няма ли в съзнанието им да изплуват разни съновидения затова как се хранят и как пият вода? Или още по-добре, в съня им да им дойде идея как по-ефективно да ловуват или да търсят вода.

Това по което аз цивилизованият човек живеещ в града и естественият човек живеещ сред природата си приличаме се нарича оцеляване. Оцеляването предполага използване и на въображение за да надскочиш ограниченията. Основното ограничение на аборигена е несигурността в намирането на храна и вода. Основното ограничение на мен цивилизования човек е несигурността в намирането на покой или справянето със стреса. Независимо дали съм наемен служител работещ на минимална заплата или финансова акула стресът е моят спътник. И така след като и аборигенът и цивилизованият човек са принудени да оцеляват, всеки на своето си ниво, те са принудени да мислят и да изобретяват. Тогава неминуемо в играта влиза въобръжението - това игриво дете, което е в състояние да надроби невъобразими пакости, но и да полети в космоса.

Wolf I am,
Under the stars,
and under the blue sky I run.
And my spirits run with me.


Тема Re: edno 4ujdo mnenie za korennite narodiнови [re: whitewolf]  
Авторxe xe (Нерегистриран)
Публикувано16.11.05 17:10





второто мнение , че е пълна глупост, спор няма:)))

интересно ми е е кое точно ти е смешно в първото - защото ми се струва ,че идеята нещо ти убягва вярно, че на пръв поглед звучи малко странно, (какво да направим titiksha като си е хресал цитата и го е плъюкнал като своя мисъл без няколкото страници преди това, които го обясняват);но ти все пак си индианец:)))
Та хайде прочети го пак и помисли...
Или на индианците състоянието отвъд сънища не им е познато?



Тема Re: edno 4ujdo mnenie za korennite narodiнови [re: xe xe]  
Автор Пyшилиcт (...баш ми е...)
Публикувано16.11.05 17:23



Не виждам никакъв смисъл да се коментира изобщо. Как по дяволите може да кажеш че някой сънува/несънува. Идеята е безумно глупава, сама по себе си! Не виждам нужда от коментар

Smoker and proud of it!
Jazz-a - Snap to Guides


Тема Re: edno 4ujdo mnenie za korennite narodiнови [re: Пyшилиcт]  
Авторhe he (Нерегистриран)
Публикувано16.11.05 17:30




а какви според теб са причините някой да сънува/не сънува?




Тема Re: edno 4ujdo mnenie za korennite narodiнови [re: he he]  
Автор Пyшилиcт (...баш ми е...)
Публикувано16.11.05 17:55



Виж, не ми се влиза в подобни разговори, още по-малко във форум. Трябва да пиша за съня, за Фройд и Юнг, за индинаското мнение... няма да го направя, щото не мисля че те интересува. Това че сънищата са отражение на живота на човека е вярно, но само понякога. Далеч не всички сънища които човек получава са причинени от подтискани емоции и т.н. Сънищата идват при хората за да могат хората да живеят по-добре, да се ориантират какво да правят. Поне повечето де. Сънищата са уроци, изключително ценни, ако човек ги разбере и приложи! Както казва един свещен човек на Кроу, човек може да научи от един сън повече, отколкото през целия си живот. Мисля че не се интересуваш от друга гледна точка, та не възнамерявам да пиша повече!

Smoker and proud of it!
Jazz-a - Snap to Guides


Тема Re: edno 4ujdo mnenie za korennite narodiнови [re: Пyшилиcт]  
Авторhe (Нерегистриран)
Публикувано16.11.05 18:29



браво:))
Колкото и странно да ти се вижда въпросното изказване по никакъв начин не противоречи на твоята гледна точка:)) Културата на аборигените е уникална и много различна от тази на останалите народи. Различни изследователи, които са влизали в досег с тях в естествената им среда (става дума за малки групи от хора, които живеят затворено и далеч от цивилизацията), са били изненадани, че те наистина много рядко сънуват. Също така има разлика между обикновените сънища и сънищата, за които говориш. Йога познава и изучава етапите на съня и техните специфични характеристики, както и причините за навлизането в един или друг етап. Текстът горе е част от коментар на Ошо, които обяснява причините за появата на обикновените сънища и защо тези причини поради особения светоглед и начин на живот на аборигените не са налице при тях. Няма да навлизам в обяснения, защото не смятам, че тук му е мястото или че се интересуваш:))

но си мисля, дали и извадка от вашия клуб, постната някъде другаде извън контекста, няма на пръв поглед да изглежда толкова абсурдно, колкото текста горе:))



Тема Re: edno 4ujdo mnenie za korennite narodiнови [re: he]  
Автор Пyшилиcт (...баш ми е...)
Публикувано16.11.05 18:53



Браво пък за какво? Се тая. В Ошо и в Йога съм влизал няколко пъти, достатъчно за да не влизам повече! Сигурно има свесни хора, или може би аз попадам на най-странните, все тая. Не ме интересува дали част от нещата в този клуб ще попаднат някъде или не. Аз се интересувам от това - индианците. Ако искаш да научиш нещо за съня не бих те съветвал да търсиш изследователи, а последователи разбирай не теория, а практика. Това е нещо като дружески съвет нищо повече

Smoker and proud of it!
Jazz-a - Snap to Guides


Тема Re: edno 4ujdo mnenie za korennite narodiнови [re: whitewolf]  
Автор Last roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано16.11.05 20:32



Ама че олигофрени са тея?
Йоги?
Явно напушени йоги....
Всеки човек сънува, независимо дали е абориген или не. Това се дължи на обработката на информация от страна на мозъка, независимо от това дали си медитирал през деня или си седял на клона... Има две фази на съня - бързовълнов / REM, когато сънуваме - 10-15 мин./ и бавновълнов /когато не сънуваме - 2-3 часа/. Те се редуват 3-4 пъти за една нощ.
Между другото стресираният "цивилизованният" човек, който се тъпче със седативни и сънотворни - не сънува, защото REM фазата се елиминира, и се събужда парцал....
Taка че диваците са по-щастливи, пък и по-рядко страдат от късогледство, захарен диабет и психични разстройства...

Primus inter pares!



Тема Re: edno 4ujdo mnenie za korennite narodiнови [re: whitewolf]  
Автор Black WolfМодератор (ловец)
Публикувано16.11.05 21:43



Първо привет на всички дене (дине)...

На нашите йогически приятели требва да им разкажем за коренните народи от тяхната любима страна (т.е. за Дивите иваци) и за техните навици...

Кво да ти кажа? Ще се огранича с една дума - йоги!
Чакай само да си сложа war paint и да отида към техния клуб!

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Редактирано от Black Wolf на 16.11.05 21:48.



Тема Re: edno 4ujdo mnenie za korennite narodiнови [re: Last roman]  
Автор Пyшилиcт (...баш ми е...)
Публикувано16.11.05 22:10



Румърецо сънищата са доста повече от движение на клепачите. Това е обяснение на бели учени които се чудят какви са ония глупости които виждат нощем. Сънищата са послания. Ако човек е достатъчно спокоен и отдели достатъчно време може да разбере поради какво е сънувал точно това, което е сънувал, и защо го е сънувал. Това не е вид само-психоанализа, а прилагане на една идея, желание или каквото са дали в съня наяве. Това е така, поне според мен, по същата причина, поради която любовта, яростта и т.н. не са просто отделяне на някакви ензими от някакви жлези, химически реакции и т.н. Един вид, физическото отражение на това, което става с духа ти. Така си мисля

Smoker and proud of it!
Jazz-a - Snap to Guides



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.