Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:23 14.06.24 
Непрофесионални
   >> Индианци
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема edno 4ujdo mnenie za korennite narodi  
Автор whitewolf (free)
Публикувано16.11.05 14:15



Vijte molia vi kakvo misliat nashite "priateli" yogite za korennite narodi.
Az shtiah da umra ot smiah pri vida na tazi "diskusia". Nadiavam se i vie da se posmeete dobre.



Re: Привет мила Serina :) [re: serina] Темата е видяна: 1936
Автор titiksha (ученик)

Публикувано 15.11.05 21:08

Отиди при аборигените, естествените хоравсе още съществуват такива и ти отново ще бъдеш изненадан да узнаеш, че те не сънуват много, много рядко, от време на време. Години минават без да регистрират някакви сънища Те просто спят, без сънища, понеже не са подтиснали нищо. Те са живели естествено.
Простият човек няма да има несъзнателно, простият човек няма да има сънища, но сложния човек ще има сънища.


Тема Re: Привет мила Serina :) [re: titiksha] Темата е видяна: 1936
Автор vitaminko ()

Публикувано 16.11.05 10:54






Абе точно при аборигените на остров Нова Гвинея не ми се ходи, щото някои от тях май съвсем естествено си похапват човешко месо. Е, в случая с мене сигурно ще минат на вегетарианско.

Добре, аборигените не сънуват нищо щото нищо не подтискат. Ами какво става в случай, че денят им е минал в неуспешни опити за лов или в намиране на вода? Тогава като си легнат вечер под звездите с празни стомаси и жадни гърла няма ли в съзнанието им да изплуват разни съновидения затова как се хранят и как пият вода? Или още по-добре, в съня им да им дойде идея как по-ефективно да ловуват или да търсят вода.

Това по което аз цивилизованият човек живеещ в града и естественият човек живеещ сред природата си приличаме се нарича оцеляване. Оцеляването предполага използване и на въображение за да надскочиш ограниченията. Основното ограничение на аборигена е несигурността в намирането на храна и вода. Основното ограничение на мен цивилизования човек е несигурността в намирането на покой или справянето със стреса. Независимо дали съм наемен служител работещ на минимална заплата или финансова акула стресът е моят спътник. И така след като и аборигенът и цивилизованият човек са принудени да оцеляват, всеки на своето си ниво, те са принудени да мислят и да изобретяват. Тогава неминуемо в играта влиза въобръжението - това игриво дете, което е в състояние да надроби невъобразими пакости, но и да полети в космоса.

Wolf I am,
Under the stars,
and under the blue sky I run.
And my spirits run with me.


Тема Re: edno 4ujdo mnenie za korennite narodiнови [re: whitewolf]  
Авторxe xe (Нерегистриран)
Публикувано16.11.05 17:10





второто мнение , че е пълна глупост, спор няма:)))

интересно ми е е кое точно ти е смешно в първото - защото ми се струва ,че идеята нещо ти убягва вярно, че на пръв поглед звучи малко странно, (какво да направим titiksha като си е хресал цитата и го е плъюкнал като своя мисъл без няколкото страници преди това, които го обясняват);но ти все пак си индианец:)))
Та хайде прочети го пак и помисли...
Или на индианците състоянието отвъд сънища не им е познато?



Тема Re: edno 4ujdo mnenie za korennite narodiнови [re: xe xe]  
Автор Пyшилиcт (...баш ми е...)
Публикувано16.11.05 17:23



Не виждам никакъв смисъл да се коментира изобщо. Как по дяволите може да кажеш че някой сънува/несънува. Идеята е безумно глупава, сама по себе си! Не виждам нужда от коментар

Smoker and proud of it!
Jazz-a - Snap to Guides


Тема Re: edno 4ujdo mnenie za korennite narodiнови [re: Пyшилиcт]  
Авторhe he (Нерегистриран)
Публикувано16.11.05 17:30




а какви според теб са причините някой да сънува/не сънува?




Тема Re: edno 4ujdo mnenie za korennite narodiнови [re: he he]  
Автор Пyшилиcт (...баш ми е...)
Публикувано16.11.05 17:55



Виж, не ми се влиза в подобни разговори, още по-малко във форум. Трябва да пиша за съня, за Фройд и Юнг, за индинаското мнение... няма да го направя, щото не мисля че те интересува. Това че сънищата са отражение на живота на човека е вярно, но само понякога. Далеч не всички сънища които човек получава са причинени от подтискани емоции и т.н. Сънищата идват при хората за да могат хората да живеят по-добре, да се ориантират какво да правят. Поне повечето де. Сънищата са уроци, изключително ценни, ако човек ги разбере и приложи! Както казва един свещен човек на Кроу, човек може да научи от един сън повече, отколкото през целия си живот. Мисля че не се интересуваш от друга гледна точка, та не възнамерявам да пиша повече!

Smoker and proud of it!
Jazz-a - Snap to Guides


Тема Re: edno 4ujdo mnenie za korennite narodiнови [re: Пyшилиcт]  
Авторhe (Нерегистриран)
Публикувано16.11.05 18:29



браво:))
Колкото и странно да ти се вижда въпросното изказване по никакъв начин не противоречи на твоята гледна точка:)) Културата на аборигените е уникална и много различна от тази на останалите народи. Различни изследователи, които са влизали в досег с тях в естествената им среда (става дума за малки групи от хора, които живеят затворено и далеч от цивилизацията), са били изненадани, че те наистина много рядко сънуват. Също така има разлика между обикновените сънища и сънищата, за които говориш. Йога познава и изучава етапите на съня и техните специфични характеристики, както и причините за навлизането в един или друг етап. Текстът горе е част от коментар на Ошо, които обяснява причините за появата на обикновените сънища и защо тези причини поради особения светоглед и начин на живот на аборигените не са налице при тях. Няма да навлизам в обяснения, защото не смятам, че тук му е мястото или че се интересуваш:))

но си мисля, дали и извадка от вашия клуб, постната някъде другаде извън контекста, няма на пръв поглед да изглежда толкова абсурдно, колкото текста горе:))



Тема Re: edno 4ujdo mnenie za korennite narodiнови [re: he]  
Автор Пyшилиcт (...баш ми е...)
Публикувано16.11.05 18:53



Браво пък за какво? Се тая. В Ошо и в Йога съм влизал няколко пъти, достатъчно за да не влизам повече! Сигурно има свесни хора, или може би аз попадам на най-странните, все тая. Не ме интересува дали част от нещата в този клуб ще попаднат някъде или не. Аз се интересувам от това - индианците. Ако искаш да научиш нещо за съня не бих те съветвал да търсиш изследователи, а последователи разбирай не теория, а практика. Това е нещо като дружески съвет нищо повече

Smoker and proud of it!
Jazz-a - Snap to Guides


Тема Re: edno 4ujdo mnenie za korennite narodiнови [re: whitewolf]  
Автор Last roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано16.11.05 20:32



Ама че олигофрени са тея?
Йоги?
Явно напушени йоги....
Всеки човек сънува, независимо дали е абориген или не. Това се дължи на обработката на информация от страна на мозъка, независимо от това дали си медитирал през деня или си седял на клона... Има две фази на съня - бързовълнов / REM, когато сънуваме - 10-15 мин./ и бавновълнов /когато не сънуваме - 2-3 часа/. Те се редуват 3-4 пъти за една нощ.
Между другото стресираният "цивилизованният" човек, който се тъпче със седативни и сънотворни - не сънува, защото REM фазата се елиминира, и се събужда парцал....
Taка че диваците са по-щастливи, пък и по-рядко страдат от късогледство, захарен диабет и психични разстройства...

Primus inter pares!



Тема Re: edno 4ujdo mnenie za korennite narodiнови [re: whitewolf]  
Автор Black WolfМодератор (ловец)
Публикувано16.11.05 21:43



Първо привет на всички дене (дине)...

На нашите йогически приятели требва да им разкажем за коренните народи от тяхната любима страна (т.е. за Дивите иваци) и за техните навици...

Кво да ти кажа? Ще се огранича с една дума - йоги!
Чакай само да си сложа war paint и да отида към техния клуб!

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Редактирано от Black Wolf на 16.11.05 21:48.



Тема Re: edno 4ujdo mnenie za korennite narodiнови [re: Last roman]  
Автор Пyшилиcт (...баш ми е...)
Публикувано16.11.05 22:10



Румърецо сънищата са доста повече от движение на клепачите. Това е обяснение на бели учени които се чудят какви са ония глупости които виждат нощем. Сънищата са послания. Ако човек е достатъчно спокоен и отдели достатъчно време може да разбере поради какво е сънувал точно това, което е сънувал, и защо го е сънувал. Това не е вид само-психоанализа, а прилагане на една идея, желание или каквото са дали в съня наяве. Това е така, поне според мен, по същата причина, поради която любовта, яростта и т.н. не са просто отделяне на някакви ензими от някакви жлези, химически реакции и т.н. Един вид, физическото отражение на това, което става с духа ти. Така си мисля

Smoker and proud of it!
Jazz-a - Snap to Guides


Тема Re: edno 4ujdo mnenie za korennite narodiнови [re: xe xe]  
Автор whitewolf (free)
Публикувано17.11.05 00:33



Смешното е достатъчно ясно и в първото и във второто изказване, няма каква да го коментирам и затова не съм го коментирал. Представата за аборигените е просто абсурдна, а не само смешна, също и за коренните народи от Нова Гвинея. Техните автори очевидно са черпили информация от фундаменталното антропологично изследване на Марко Марчевски - "Остров Тамбукту".
И нещо друго - аборигените НЕ сънуват рядко.

Wolf I am,
Under the stars,
and under the blue sky I run.
And my spirits run with me.


Тема Re: edno 4ujdo mnenie za korennite narodiнови [re: xe xe]  
Автор whitewolf (free)
Публикувано17.11.05 00:34



И не ми давай тъпи съвети, знам много добре какво съм пейстнал

Wolf I am,
Under the stars,
and under the blue sky I run.
And my spirits run with me.


Тема малко е дългичко,но за който му се чете...нови [re: Black Wolf]  
Авторsinte (Нерегистриран)
Публикувано17.11.05 10:56



Не си мислете, че четете тези редове наистина. Те, както и всичко останало в света са просто илюзия. Определен вид интерпретация на мозъка ви. Всичко е плод на вашето съзнание и въображение. В този смисъл въобще не ме интересува дали ще прочетете тази статия до край при положение, че тя изобщо не съществува.
Има една такава древна история. Един монах на име Джуандзъ сънувал, че се е превърнал в пеперуда. На сутринта се събудил много натъжен, а по принцип не бил човек, който изпада в такива състояния. Хората, които го познавали, приятелите му много се изненадали като го видяли такъв и го попитали: “Човече, какво става никога не сме те виждали толкова сдухан”. Джуандзъ отвърнал: “Копелета, сънувах нещо и направо се разбих. Сънувах, че съм се превърнал в пеперуда”. Приятелите му помислили, че се е побъркал и смеейки се му казали: “Не се излагай бе пич, какво лошо има в това да сънуваш, че си пеперуда”. Джуандзъ отговорил: “Вие не разбирате. Този сън породи едно дълбоко объркване у мен. Ако аз мога да сънувам, че съм се превърнал в пеперуда сигурно е възможно и обратното. Може пеперудата да сънува, че се е превърнала в Джуандзъ. Това направо не ми дава покой. Вече не знам кое е истина и кое илюзия. Джуандзъ ли беше този, който сънува, че се е превърнал в пеперуда или сега пеперудата е заспала и сънува, че се е превърнала в Джуандзъ”... Шантава работа. Твърди се, че горкият монах никога не могъл да разреши тази загдка. Този доста объркан човек със сънища сякаш извадени от архивите на “Animal planet” или яко се е бил надрусал или доста години преди хакерът Нео е бил преследван от неясното безспокойство, че светът в който живее е само една илюзия. Разбира се идеята на филма “Матрицата” колкото и да е интересна и нестандартна съвсем не е нова. Братята Уашовски смело са взаимсвали нещо, за което се говори в почти всяко духовно учение. Индийците са нарекли света “майа”(илюзия) още преди повече от хиляда години. На практика навсякъде в световната религия и митология се среща идеята за реалността, която е отвъд границите на света, който възприемаме. Но тъй като до скоро допирните точки между религията и науката бяха толкова, колкото са и между Хитлер и Майка Тереза, дълго време се приемаше, че всичко това е някаква отвлечена философия. През последните години обаче дори сериозната наука установи, че тази идея не е толкова абсурдна. Физиката, неврофизиологията и когнитивната психология намират все повече доказателства в подкрепа на това, че света около нас е просто една холограма. Но малко по конкретно.
Първо, Бергсон предлага теория свързана със сетивните възприятия. Неговото предположение е, че функцята на мозъка и нервната система е като цяло е елеминираща, а не продуктивна. Тоест, те ни предпазват от ненужната информация, като ни изолират от по-голямата част от нея. Така човек приема само онази информация, която му е необходима за да може да оцелее биологически и социално. Остава въпросът от къде идва тази информация. Една част от нея е заложена генетично в тялото на всеки. Останалата част - е просто описание на света около нас. Описание което се внушава на всяко дете още от раждането. Така всеки, който влиза в контакт с него започва непрестанно да му описва света докато дойде момент в който детето започва да го възприема така както му е бил описван. Може да се каже, че всеки човек притежава в ума си карта на света в който живее. И всъщост реалността на нашия ежедневен живот се състои в един безкраен поток от сетивни тълкувания, които всички хора сме се научили да правим по един и същ начин. Както казва Морфей: “...“реално” е потокът от електроимпулси, интерпретирани от мозъка ти…”. Това е доста близко до истината. В този смисъл се сещам за няколко много интересни факта. През миналия век една група от антрополози открива племе, което никога преди това не е срещало други хора. То живяо векове наред в едно плато заобиколено от високи планини и никой никога не бил напускал тази местност. Кое било интересното? Оказало се, че всеки ден по обед над това място минавал самолет, само че никой от племето не го виждал...Той не съществувал за тях! Не и в тяхната реалност. Явно те не го били включи в своята умсвена карта на света. Този случай не е единсвен. Преди няколко години учени установили, че коренното население на един остров вижда само в черно и в бяло. Въпреки, че черното и бялото били в над двадесет нюанса те виждали само тези два цвята. Изследванията показали, че туземците нямат никакви физиологични нарушения. Етнолозите решили да живеят с племето и установили, че това виждане им е полезно при редица дейности. Чрез него те виждали по-добре рибата, помагало им да се ориентират по-добре през ноща и им било нужно за още много неща. Забавното е, че когато някое семейство се преселело на друг остров детето което се раждало там развивало съвсем нормално зрение. Сякаш цялото племе доброволно е изключило бутона ”color” от сетивното си възприятие за да си живее в някакъв свой безцветен свят.
Тези на пръв поглед объркващо смахнати факти илюстрират чудесно идеята, че живота е такъв какъво го възприемаш. По този повод антрополога Едуард Хол казва следното: “Селективното сканиране на сензорната информация приема някои данни и отхвърля други, така че дадено преживяване възприето през един вид културно моделирани сензорни сиситеми се различава до голяма степен от възпритетото през други”. Малко объркващо, но основното е, че след като вече ведннъж сме приели социалното описание за своята реалност сме яко в Мтрицата и почти няма мърдане.
Тук обаче възниква логичният въпрос, как на практика се реализира тази теория? Двама учени се опитват да дадат отговор, като независимо един от друг стигат до сходни изводи. Единият е Дейвид Бом и е квантов физик, а другият е Карл Прибрам и е неврофизиолог. И двамата установяват, че възприятието поражда реалността на принципа на холограмата. Прибрам се занимава с това да открие съответсвия между мозъка и холграмата. Той установява, че спомените се съхраняват в целия мозък, а не само в отделни негови зони. Точно по същия начин дори най-малкото парченце от холографската плака може да пресъздаде цялата холограма. Според него съзнанието играе ролята на лазърен лъч проектиран директно от мозъка. Освен това и на двете места може да се побере достатъчно голямо количество информация. В тази насока работи и физика Дейвид Бом. Той твърди, че в някакъв смисъл всичко във Вселента е изградено от светлина, вибрационни полета с определена честота и, че целият свят е една изумителна триизмерна материална холограма конструирана за нас от собственото ни съзнание. Понеже е твърде ограничено, то разчупва реалността на части. Така времето и пространството са само конструкции на ума благодарение на които ние съществуваме. В крайна сметка излиза, че всичко е въпрос на оцеляване. Всеки организъм конструира свой свят в зависимост от нуждите си... от толкова теории и хипотези ме заболя главата…
Най-общо може да се каже, че живеем в една реална фантазия. Създадена обаче не от разбунтували се машини, а проектирана от собствените ни умове. Ние първо приемаме света, който ни е бил описан (внушен), след което започваме сами да проектираме този свят и да затвърждаваме илюзията за него.
Нео, Тринити и Морфей по един нов начин прочистват сетивата ни и ни карат да се замислим за това, че в тази модерна кино-приказка има някаква истина. Дали историята на нашият живот не е някакъв сън? Може би светът действително е един мираж... една дъга... една замайване... едно опиянение на сетивата ни. Всичко е възможно. Но смятам, че Вселената като холограма е само една метафора. Тя е най-близкото с което засега науката може да обясни иначе един твърде сложен процес. А пък света в който живеем реален или илюзорен е единсвеният който познаваме... Но не за дълго.



Тема Re: edno 4ujdo mnenie za korennite narodiнови [re: Пyшилиcт]  
Автор Last roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано17.11.05 11:16



Енчев, пуши по-малко и издишай от време на време....

Primus inter pares!



Тема Re: малко е дългичко,но за който му се чете...нови [re: sinte]  
Автор Black WolfМодератор (ловец)
Публикувано17.11.05 16:33



Човече, като сядаш зад компютъра, не пий огнена вода. А недай си боже да пушиш некви неща...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема хаханови [re: Black Wolf]  
Авторsinte (Нерегистриран)
Публикувано17.11.05 17:56



А ето го и потвърждението на казаното по-горе
...
Не мога да се сетя,кой беше казал,че мисълта е мързеливо състояние на мозъка,което пречи на човека по пътя към мъдростта?



Тема Re: хаханови [re: sinte]  
Авторxe (Нерегистриран)
Публикувано17.11.05 18:21



май нещо не те разбраха сигурно е от различните илюзии:)))))))))))))

"Въпреки че това, което се нарича ''ум''
се преценява всячески и много се обсъжда,
то не се разбира или се разбира погрешно,
или едностранчиво.
Тъй като то не се разбира правилно,
такова, каквото е,
раждат се безброй философски твърдения и идеи.
Нещо повече,
тъй като обикновените хора не го разбират,
те не познават собствената си природа
и продължават да блуждаят
и преживвяват страдания.
Ето защо, да не разбираш собствения си ум,
е много тъжен недостатък. "




Тема Re:нови [re: sinte]  
Авторhe (Нерегистриран)
Публикувано17.11.05 18:23



май нещо не те разбраха сигурно е от различните илюзии:)))))))))))))

"Въпреки че това, което се нарича ''ум''
се преценява всячески и много се обсъжда,
то не се разбира или се разбира погрешно,
или едностранчиво.
Тъй като то не се разбира правилно,
такова, каквото е,
раждат се безброй философски твърдения и идеи.
Нещо повече,
тъй като обикновените хора не го разбират,
те не познават собствената си природа
и продължават да блуждаят
и преживвяват страдания.
Ето защо, да не разбираш собствения си ум,
е много тъжен недостатък. "




Тема Re: edno 4ujdo mnenie za korennite narodiнови [re: Last roman]  
Автор Пyшилиcт (...баш ми е...)
Публикувано17.11.05 18:47



Абе, издишам, ама внимателно, че все ме избива на рап! No hadr fealings. Айде стига, че стана много оффтопик!

Smoker and proud of it!
Jazz-a - Snap to Guides


Тема Re: малко е дългичко,но за който му се чете...нови [re: sinte]  
Автор Ckayт ()
Публикувано17.11.05 18:52



Абе , брат'чет, френската любов също ли е илюзия...???!!!
Баси колко тъжно....



Тема Re: малко е дългичко,но за който му се чете...нови [re: Ckayт]  
Авторфpeнckaтa любoв (Нерегистриран)
Публикувано17.11.05 18:53



илюзия съм, признавам си!!!!!!!!!!



Тема Re: малко е дългичко,но за който му се чете...нови [re: sinte]  
Автор Пyшилиcт (...баш ми е...)
Публикувано17.11.05 19:13



Все си мисля, че света в който живеем е достатъчно реален Трептения, частици, все тая, важното е че света Е. Така или иначе. Това как ние го приемаме в голяма степен ми харесва. Всеки си моделира или направо си представя някакви неща, хората които го правят по-често попадат в едни специални институции... и пият хапчета за успокояване... как да е!

Света е напълно реален и нашето възприятие е ограничено. Въпроса е какво правим за да се ориантираме по-добре. Това е което наистина ме интересува

Smoker and proud of it!
Jazz-a - Snap to Guides


Тема Re: малко е дългичко,но за който му се чете...нови [re: Пyшилиcт]  
Авторнeka дa пoмиcлим (Нерегистриран)
Публикувано17.11.05 19:40



как възприемаш света?
- чрез сетивата си...
Кое е това , което вижда през очите ти и чува през ушите ти?
-твоят ум...
Как да се ориентираш по-добре?
-опознай ума си...



Тема Re: малко е дългичко,но за който му се чете...нови [re: нeka дa пoмиcлим]  
Авторsinte (Нерегистриран)
Публикувано17.11.05 19:58



Да,това е механичното,което прави всяко живо същество,но дали този ум не се озовава под земята заедно с главите ви и не изгнива с времето,освен ако не ви го съхранят и не почнат да го наричат на галено "Кранк"?:)
Преди мозък и преди интелигентност,човек е и нещо друго... Нещо,което не заравят и не изгниват...
Но да го оставим за следващият епизод...
Френската любов хаха:)Убедена съм ,че и това ви е чуждо... като усещане.Мислите си че е...но



Тема Re: малко е дългичко,но за който му се чете...нови [re: sinte]  
Авторфpeнckaтa любoв (Нерегистриран)
Публикувано17.11.05 20:26



хм, нещо не внимаваш,
това е специално за теб:

Основната природа на ума е изначална, чиста и първична, едновременно с това интелигентна, съзнаваща, излъчваща и винаги будна. Тази природа на ума, в нейната най-вътрешна същност, при смъртта остава абсолютно и винаги ненакърнена и непроменена. В настоящето тя е в собствения ни ум, обгърната и скрита зад хаоса на нашите мисли и емоции. Както вятърът прогонва облаците и открива яркото слънце и просторното небе, по същия начин, при някои обстоятелства, някакво вдъхновяващо събитие може да разкрие за миг пред нас истинската природа на ума. Това съприкосновение има своя дълбочина и свой обхват, но винаги ни дарява светлина, разбиране, смисъл и свобода. Така е защото природата на ума е самият корен на разбирането:))))))))

Ей, ама каква дискусийка са получи, а:)))))))
чакам следващия епизод.....



Тема Re:нови [re: he]  
Автор Black WolfМодератор (ловец)
Публикувано17.11.05 20:32



Това ми мяза на глупотевините на някой индийски педал с чаршаф...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема предложениенови [re: фpeнckaтa любoв]  
Автор Black WolfМодератор (ловец)
Публикувано17.11.05 20:36



Значи към всички, които разсъждават за ума, неума, илюзиите и пр. щуротии (твърде миришещи на дивотиите, идващи откъм т.нар. Изток), предлагам един тест. Да додат и да ги тествам в челото с бойната си тояга. Ако всичко е илюзия нищо нема да им стане. Ама ако не е... гарантирам им най-малко няколко шева.

Деца, айде бегайте да си играете...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Редактирано от Black Wolf на 17.11.05 20:36.



Тема Re: предложениенови [re: Black Wolf]  
Авторe щoм тpябвa (Нерегистриран)
Публикувано17.11.05 20:50



тю, да му се не види
усетиха ни, че не сме за тука
е, ми щом ни ма искати, аз отивам да си пия зеленото чайче и да седя на глава наказана в ъгъла

Аиде, добър лов и на тебе:))))))



Тема Re: малко е дългичко,но за който му се чете...нови [re: нeka дa пoмиcлим]  
Автор Пyшилиcт (...баш ми е...)
Публикувано17.11.05 22:12



Това което виждаш, чуваш и т.н., това е опитност не само за ума... Опознава се света... и френската любов.

Дай да приключим с темата, че Вълчан ще ни изтрепе!

Smoker and proud of it!
Jazz-a - Snap to Guides


Тема Re: edno 4ujdo mnenie za korennite narodiнови [re: whitewolf]  
Авторxe (Нерегистриран)
Публикувано17.11.05 23:25



еее, космати бели братко - не взимай нещата толкова навътре:))) ако всички индианци имаха чувство за хумор като твоето, отдавна да са изчезнала цивилизация:)))))))))))
Колкото до Остров Тамбукту -то се вижда, кой черпи оттам информация.
Ти, ако ти е толкова важно да не се изказваш неподготвен, може да прочетеш това :
http://www.spiralata.net/kn_bul/aborig.zip

ама, нещо не ми се вярва да се зачетеш....ако все пак ме изненадаш, ще ти пратя и други линкове за аборигени:))))
...между другото един от етапите на сънуването се нарича дълбок сън и по време на него сънища липсват;)) при определени обстоятелства етапа на сънуването може да се прескочи и да се навлезе директно в дълбокия сън:)))
колкото до аборигените количеството на сънищата, се компенсира с качеството им:))))

и приятно тичане



Тема Re: малко е дългичко,но за който му се чете...нови [re: фpeнckaтa любoв]  
Авторsinte (Нерегистриран)
Публикувано18.11.05 22:45




Така е,но не виждам това къде противоречи с това,което казвам.
А може би просто ми харесва как си го написал.
Дали обаче правиш разлика между интелигентност и мъдрост.Едното от тях е даденост,а другото е онова просветление,за което говориш.
Не ме разбирай грешно,не отричам силата на ума,просто казвам че не е правилно да му се предоверява човек.Не е правилно да се предоверява на сетивата си,това което вижда и чува.Тези неща лесно могат да бъдат излъгани ,заблудени,подведени... Много думички са:)



Тема Re: малко е дългичко,но за който му се чете...нови [re: sinte]  
АвторЦИHTИ (Нерегистриран)
Публикувано18.11.05 22:54



A-a-a sinte, пред науката много от вас жените немеят, но пред микрофона всички сте равни!



Тема Re: малко е дългичко,но за който му се чете...нови [re: ЦИHTИ]  
Автортpaлaлa (Нерегистриран)
Публикувано19.11.05 00:41



бравос:))) продължавай в тоя дух да разсъждаваш.....ясно що френската любов ти се види илюзия ми ако ги ръсиш се такива мъдрости, такава ще си и остане:))))



Тема Re: малко е дългичко,но за който му се чете...нови [re: тpaлaлa]  
Авторsinte (Нерегистриран)
Публикувано19.11.05 05:48



Или всичко,или нищо!
Не само батковците индианци,а и много други са го казвали по един или друг начин,че отношението към дадено действие,е пряко свързано не само с крайния резултат,а и с удоволствието при извършването му.
Може би за това някога на всяко действие са гледали като на ритуал,докато сега всичко е просто действие.Няма как да събудите моето уважение,при положение,че сами себе си не уважавате.
Не помня кой беше човека,едно от големите имена в изкуството на плътските удоволствия,който на въпрос "коя е перфектната жена" отговорил - "това е тази жена,която изпитва оргазъм по време на свирка"
Това със сигурност не е просто действие,за да пребориш безсънието на съпруга си или да облекчиш внезапно възникналия му нагон между полувремената на мача:)




Тема Re: малко е дългичко,но за който му се чете...нови [re: sinte]  
Автор Цeцилия (Мелиса)
Публикувано20.11.05 22:19



Е-е-е sinte на лош човек си попаднала! Той да гледа мачове и само през почивките да му го лапаш. Аз на твое място бих се разбутнувала и изненадващо бих ухапала змията по време на свирнята.
Тъй ами, пък виж ... хубави работи си написала за холограмната вселена. Ама не се отдавай само на интелектуални удоволствия, щот оня явно не вдява от такива сложнотии. Ще почне и през почивките мачове да търси...

Редактирано от Цeцилия на 20.11.05 22:26.



Тема Re: малко е дългичко,но за който му се чете...нови [re: Цeцилия]  
Авторsinte (Нерегистриран)
Публикувано21.11.05 08:52



Ааа не,sinte не е попаднала на никакъв човек хаха
Няма достойни за sinte :Р
За невдяването,права си цецик и не поради някаква надежда да променя това,ами просто ей така,защото ми е интересно и по някога си говоря с пишконосещи.Признавам,че по някога е забавно




Тема Re: малко е дългичко,но за който му се чете...нови [re: sinte]  
Автор Цeцилия (Мелиса)
Публикувано21.11.05 21:28



А тези от клуба не са лоши момчета, не знам какво те дразни в тях. Да не би темата на клуба да те ядосва, че е за "Индианци"? . Някои от тях имат немалки пишки, бъди сигурна в това. Не знам как ги прилагат напоследък, но все си мисля, че не са закърнели съвсем.
Има дори специални индиански ритуали за удължаване на половите органи. Те важат и за белите и те сигурно работят по въпроса.
А ти не ги подбирай чак толкова, няма да правиш кръжок по математика или философия я?

http://sci.gallaudet.edu/Mary/sunlol.gif


Тема цециии,цецинови [re: Цeцилия]  
АвторsintE (Нерегистриран)
Публикувано22.11.05 22:23



О,не:)
Не ме дразнят:)
Не съм много сигурна,но аз май предпочитам малките размери
Относно тези индиански ритуали не съм на ясно,но ми е интересно от къде черпиш познанията си.
Темата в клуба не ме притеснява ни най-малко,защото аз самата се интересувам от такива неща
От къде ти хрумват повечето неща,да те пита човек



Тема Re: цециии,цецинови [re: sintE]  
Автор Пyшилиcт (...баш ми е...)
Публикувано23.11.05 14:47



Момичета, колкото и да се радвам, че говорите свободно за секс и т.н. надали за това влизате тук, нали. Не ща да се държа като старец, наистина, не само за да опровергая "Внучето", пък по принцип.

Такива неща наистина е имало, удължаването имам предвид, но те са били в Южната Америка, доколкото знам Откъде Цецка черпи информация... ами или от книги, или от сънищата си Айде нема да съм гаден, вече!

Smoker and proud of it!
Jazz-a - Snap to Guides


Тема Re: цециии,цецинови [re: Пyшилиcт]  
Автор Black WolfМодератор (ловец)
Публикувано23.11.05 15:10



За удължаване не знам, знам за рязане. Жертвоприношенията на плът (личните жертвоприношения) в Центр. Америка са били като жените са си промушвали езика, а мъжете - други работи.
Луди хора...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: цециии,цецинови [re: Black Wolf]  
Автор Пyшилиcт (...баш ми е...)
Публикувано23.11.05 16:06



Е, аз пък за тва не знаех Луди хора, верно! Имаше разни племена, които си удължават съответните органи, не знам как и не ме интересува, и си носят последиците Не помня кои бяха обаче... споменаваше го един общ приятел.

Smoker and proud of it!
Jazz-a - Snap to Guides


Тема Re: цециии,цецинови [re: Пyшилиcт]  
АвторsintE (Нерегистриран)
Публикувано24.11.05 00:39



Проблемите на пишконосещите край нямат... от векове насам
А това им е основния .Чудя се какво ли ще е,ако един ден всички се събудят и с изненада забележат,че "гордостта" им липсва.Ей така,просто пуфф... нямааа!




Тема Пуши...нови [re: Пyшилиcт]  
Автор Black WolfМодератор (ловец)
Публикувано24.11.05 08:43



Мисля, че тази тема доста се отклони от първоначалния замисъл...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.