Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:59 18.05.24 
Непрофесионални
   >> Индианци
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: лириканови [re: sintE]  
Автор Takoджa (непознат)
Публикувано06.12.05 10:03



Предполагам, че sintE има предвид вожда на юта Урай или както там му транскрибират името различните преводачи. Но не съм сигурен.
Но който и да е, думите са му силни и истински.



Тема Re: лириканови [re: sintE]  
Автор cuddly ()
Публикувано06.12.05 14:52



В отговор на:

"Какво е живота? Това е проблясъка на светулка през нощта. Дъха на бизон през зимата. Това е малката сянка която препуска по върховете на тревата и се загубва в залеза"




аааай, наистина, много хубаво.

та, книжката от кой автор е?



Тема Re: лириканови [re: Takoджa]  
Автор Ckayт ()
Публикувано06.12.05 18:04



Братовчед, това не са думи на вожда Урай!!!!
Това е нещо , което се нарича " Декларация за незаинтересованоста" и е съвременно изказване!!!!! В момента не мога да ти кажа , кой и по какъв повод я е написал, но ОПРЕДЕЛЕНО не е Урай!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



Тема Re: лириканови [re: cuddly]  
Автор Black WolfМодератор (ловец)
Публикувано06.12.05 18:06



Книгата е сборник с изказвания на най-различни индианци. Излезе преди две години.
Ето какво казва Татанга Мани, Walking Buffalo of the Stones:

"Ние нямахме писани закони, но спазвахме тези на Великия Дух, който е създал и направил всичко съществуващо. Вие, белите хора, ни смятате за диваци, но то е, защото не разбирате нашите молитви. Вие дори не се опитвате да ги разберете. Когато пеем нашите възхвали към слънцето, луната или вятъра, вие казвате, че почитаме идоли. Понеже не ни разбирате, вие ни обявявате за изгубени души - само защото нашата вяра е различна от вашата.

Ние виждаме делата на Великия Дух във всичко - слънцето, луната, дърветата, вятъра, планините. Понякога ние се обръщаме към него чрез тези неща. Толкова ли е лошо това? Смятам, че имаме искрена вяра във Всевишния - по-силна от тази на повечето бели, които ни наричат "езичници"... Индианците са тясно свързани с Природата, а нейния създател не живее в мрак.

Знаете ли, че дърветата говорят? Е, те го правят. Дърветата разговарят помежду си и говорят и на вас, стига да ги слушате. Проблемът е, че белите хора не слушат. Те никога не се научиха да слушат това, което им казват индианците, така че не очаквам да се вслушат и в гласовете на Природата. Нека все пак ви кажа, че съм научил много от дърветата - понякога те ми разказват за времето, понякога за животните, понякога за Великия Дух".


Това е специално за тебе, cuddly !

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: лириканови [re: Ckayт]  
Автор Black WolfМодератор (ловец)
Публикувано06.12.05 18:18



Това е казано от Uraia Mountain Dreamer, съвременен автор (ка)???... Както сами виждате, е красиво изказване, но си е чест Ню-ейдж отсекъде.

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: лириканови [re: Black Wolf]  
Автор cuddly ()
Публикувано06.12.05 22:32



хей, напълни ми душата
мерси


май преди време бях питала тук как говорят животните, но всъщност ме интересува именно как говори природата - и цветята, дърветата, камъните...Това е като едно смътно усещане, че има нещо, ставащо около мен, което ми убягва, но е много реално и ценно. Не мога да го опиша. Голям копнеж по невидимото във видимите неща наоколо.

Поздрави.



Тема Re: лириканови [re: cuddly]  
Автор Black WolfМодератор (ловец)
Публикувано06.12.05 23:12



Недей така, за такива думи току-виж вземат и те отлъчат...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: лириканови [re: Ckayт]  
Автор Takoджa (непознат)
Публикувано07.12.05 10:12



Извини, дядо Скаут, моята неволна лъжа.
Срам за мен, защото съм чел Декларацията.
Ама, пусто да остане, забравил съм.
Явно вече не съм толкова млад.
Хубаво е, че добри дядовци като теб ми го напомнят от време на време.



Тема Re: лириканови [re: Black Wolf]  
Автор Пyшилиcт (...баш ми е...)
Публикувано07.12.05 13:55



Стига бре Вълчане, какво лошо е казало момичето има своите търсеня и това е прекрасно. Иначе защо ще влиза тук

Пък това да я отлъчат, толкова ли е лошо Къдли е пич, ша знаеш в добрия (не мъжкия) смисъл на думата.

Smoker and proud of it!
Jazz-a - Snap to Guides


Тема Re: лириканови [re: Пyшилиcт]  
Автор cuddly ()
Публикувано07.12.05 14:02



и аз изпаднах в недоумение какво лошо съм написала...


Редактирано от cuddly на 07.12.05 14:06.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.