Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:10 15.06.24 
Непрофесионални
   >> Индианци
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: Madonna di Guadalupeнови [re: Black Wolf]  
Автор kozaa (рогата)
Публикувано12.11.05 19:06



Добър въпрос. "Моят" клуб е там, където има сила, знания и лов.
Хечету йело!

"настроението е нужно само за две неща - за любов и за поезия" Дюн Франк Хърбърт


Тема Re: Madonna di Guadalupeнови [re: peyotcho]  
Автор Sigryn (тиха)
Публикувано15.11.05 15:07





--------------------------------------
Forging the future from the timeless stone

Тема Re: Madonna di Guadalupeнови [re: Sigryn]  
Автор peyotcho (даскал)
Публикувано18.11.05 22:10



И все пак темата беше за индианците и техния живот и вярвания. Повечето от тях сега са добри християни, ходят редовно на църква, живеят в градове, нямат оня връзка със Земята, опитват се да подражават на белия човек и въобще какво индианско им е останало?
Какво индианско им е останало от това, което вас ви вълнува тук? Имам чувството, че повече се вълнувате от самите тях. Интересно защо те сякаш нямат голямо желание да възвърнат онова, което са загубили след конкистата?



Тема Re: Madonna di Guadalupeнови [re: peyotcho]  
Автор Black WolfМодератор (ловец)
Публикувано19.11.05 10:42



Ако си обърнал внимание, конкистата не е нещо, което ни вълнува, както повечето въпроси свързани с индианците от Южна и Централна Америка. Всъщност май никакви въпроси, свързани с тези индиианци, не ни вълнуват. Дали са християни, или са мюсулмани, или будисти, дали живеят в градове или на Луната - техен си проблем...
В интерес на истината, някои от тях не са и чували за християнство... И повечето живеят по селата.
Но едва ли някой от нас се вълнува от съдбата им... Ако щат и на ръце да ходят. Във всеки случай аз изобщо не се вълнувам.

Ако говорим за САЩ и Канада, то там нещата са различни. Може да пият Кока-кола, но си правят и вижъна, и Сън денса и всичко друго... Даже скалпове вземат. Поне във Виетнам са го правили...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Редактирано от Black Wolf на 20.11.05 00:04.



Тема Re: Madonna di Guadalupeнови [re: Black Wolf]  
Автор lutom (бивш Келка)
Публикувано19.11.05 12:47



Ти си супер комплексар на тема християнство, а? Щом само се спомене и те хваща параноята. Не се интересуваш от индианците от Южна и Централна Америка, което показва, че съм прав като смятам, че интересът ти към индианците е прикритие на подсъзнателния ти стрес от живота, който избива на съзнателно ниво в обиди към християните и мачовско игнориране. Спокойно, има лек, отиди при някой пастор, те лекуват.



Тема Re: Madonna di Guadalupeнови [re: Black Wolf]  
Автор peyotcho (даскал)
Публикувано19.11.05 22:48



Здравей Черни Вълко,
наистина се радвам, че така открито ми казваш нещата. Обратно на тебе, аз повече се интересувам от индианците разположени по на юг. Но не мога да кажа, че тези обитаващи Северна Америка хич не ме интерсесуват. Затова съм и във вашия форум. Не мога да разбера, обаче, защо така делиш индианците. Мисля, че има много неща, които могат да се научат от старите индиански цивилизации. Хич не са и малко общите неща. А няма как и да е другояче като се има предвид търговските пътища в предколумбова Америка, по които не са се разпространявали само стоки, а и идеи.
Тук има доста интересни теми за мен. Някои от нещата за които сте говорили (например в темата за "Едно чуждо мнение за коренните индианци") са почти 1:1 взети от учението на толтеките. Е те какви са? Въобще няма значение, според мен.
Важното е да не изпада човек в крайности. Нали ?!



Тема Абе Келка...нови [re: lutom]  
Автор Black WolfМодератор (ловец)
Публикувано20.11.05 09:31



Ти си супер откачен. Чети внимателно какво пишата хората и не дрънкай глупости. Сега и на психоаналитик ли взе да се правиш? Не си ли чувал, че това е диагноза?
Я кажи, всички християни ли сте толкова тъпи?

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Madonna di Guadalupeнови [re: peyotcho]  
Автор Black WolfМодератор (ловец)
Публикувано20.11.05 09:36



Честно казано, аз не се интересувам особено (да не кажем никак) и от поне 2/3 от индианците в Сев. Америка. По принцип индианците като раса не ме интересуват. Както и никоя раса сама по себе си не ме интересува. Интересува ме културата на конкретни народи. Такива в Сев. Америка има няколко, има и по други континенти.

А що се отнася до толтеките... Не си падам по романите на г-н Карлос Араня и неговите последователи.

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Редактирано от Black Wolf на 20.11.05 09:37.



Тема Re: Madonna di Guadalupeнови [re: Black Wolf]  
Автор peyotcho (даскал)
Публикувано20.11.05 22:08



Някои казват, че Карлос писал романи, според други - притчи, а спорд мен фентъзи с нюанси на мистицизъм . Няма значение какво е писал и кой го е писал, нали? Зависи от гледната точка, която зависи от човека, който пък най-добре от нищо да не завсиси (дори и от т'ва дет' виси). Явно си чел някои от романите на Карлитос, сигурно си запозант и част от терминологията му.
Та въпрсът ми е: Защо се мъдри там в скобите след Вълчия ник "ловец"? . Вълкът ли е ловец или е обект на лов?



Тема Re: Madonna di Guadalupeнови [re: peyotcho]  
Автор Sigryn (тиха)
Публикувано21.11.05 14:59



В един народ има всякакви хора. Има такива, които да ти харесват, има и такива, които не ти харесват. Има такива, на които им пука, и такива, на които не им пука. Това е нормално.

На мен лично ми е интересно и настоящето на тези хора. :)

--------------------------------------
Forging the future from the timeless stone



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.