Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:53 25.04.24 
Непрофесионални
   >> Индианци
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема В долината на Мохок  
Автор Lord Roxton (Good Old Rebel)
Публикувано01.09.05 15:41



Ееее,не,не и не!Това братята ирландци са велики-оня ден ми попадна книгата на некой си Финтан O'Тул,White Savage:William Johnson and the Invention of America;заглавието ме подведе в на4алото,но какво се оказа всъщност?Ставало дума за върнал се в католицизма ирландски протестант,който се издига до ирокезки сашим.Накратко,след разгрома на Якобинската кауза в Ирландия и Шотландия,4и4ото на Уилям(4иито род е от графство Мийт) приема протестантизма,става адмирал във флота,което му дава възможност да закупи земя в Америка,като 4аст от нея(по-дивите области на долината Мохок) се стопанисва от племенника му с уговорката да я наследи,ако се справя добре с работата.Той си спе4елва авторитет като по4тен търговец,но скоро разбира,4е 4и4ото май няма да си спази обещанието и постепенно запо4ва да търси съюзници сред ирокезите в стремеж да владее собствени територии.Оттук запо4ва невероятната сага на младия плантатор като защитник и лидер на ирокезите,вклю4ваща освен вси4ко друго и у4астието му в битката при Ниагара,където благодарение на водената от него смесена бойна 4аст от индианци и бели ингилизите успяват да превземат форта и да наклонят перманентно везните в своя полза срещу франсетата...Джонсън умира малко преди Революцията,по-късно семейството му в крайна сметка е изтикано в Канада,а той самият е запомнен като оръдие на британските интереси,а не като велик местен вода4;но...никой не е пророк в собствената си Ирокезия.

FAUGH A BALLAGH!


Тема Re: В долината на Мохокнови [re: Lord Roxton]  
Автор Black WolfМодератор (ловец)
Публикувано02.09.05 02:31



Хм... Като ти прочетох постинга, сетих се за едни нещица. Имаше картини на

за У. Джонсън.
Ама нещо не мога да ги открия из Мрежата...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Тема Re: В долината на Мохокнови [re: Black Wolf]  
Автор Lord Roxton (Good Old Rebel)
Публикувано02.09.05 12:27



:нашия 4овек е май крайния отляво,със зеления кафтан,ама не съм много серт

FAUGH A BALLAGH!

Тема Re: В долината на Мохокнови [re: Lord Roxton]  
Автор Sigryn (тиха)
Публикувано13.09.05 13:59




Амазон казва, че книгата още не е излязла:).
--------------------------------------
Forging the future from the timeless stone

Редактирано от Sigryn на 13.09.05 14:00.



Тема Re: В долината на Мохокнови [re: Lord Roxton]  
Автор1OO (Нерегистриран)
Публикувано13.09.05 14:46



Мисля, че си в грешка.
Картината изобразява смъртта на ген. Уулф при битката в равнините на Абраам, при Куебек, 1759 г.
Уилям Джонсън умира две или три години по-рано, при една засада заедно с няколко ирокезки вожда.



Тема Re: В долината на Мохокнови [re: 1OO]  
Автор Lord Roxton (Good Old Rebel)
Публикувано25.09.05 11:25



Но също така изобразява и бай Бил,както съм посо4ил;което си е по собствена инициатива на Бен Уест,тъй като пи4а изобщо не у4аства в дадената битка,но това е отделен въпрос.

FAUGH A BALLAGH!


Тема Re: В долината на Мохокнови [re: Sigryn]  
Автор Lord Roxton (Good Old Rebel)
Публикувано25.09.05 11:27



Тъй ли?



FAUGH A BALLAGH!

Тема Re: В долината на Мохокнови [re: Lord Roxton]  
Автор Sigryn (тиха)
Публикувано25.09.05 16:19



Линкът ти не ми се отваря. Както и да е, преди като бях на тази страница с книгата, инфото беше, че ще излиза през ноември. Може да се го сменили или пък, и по-вероятно, да съм гледала на грешно място ОК

--------------------------------------
Forging the future from the timeless stone



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.