Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:30 26.06.24 
Непрофесионални
   >> Индианци
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: Кажете нещо за индианските "потилни"нови [re: Пyшилиcт]  
Автор Ckayт ()
Публикувано15.11.05 10:55



Zdrasti Pu6i !!
В инипито се влиза на четири крака не само защото е входа е нисък ( той е направен такъв с цел), а защото по този начин човек се приближава до четирикраките роднини и защото по този начин той се връща отново към детството - тогава когато е бил толкова малък и неукрепнал , че не е можел да ходи изправен , а се е движил на длани и колене...



Тема Re: Кажете нещо за индианските "потилни"нови [re: Water Lilly]  
Автор Ckayт ()
Публикувано15.11.05 11:10



Относно сладката трева - тя привлича добрите духове, също така е много свързана с Уохпе ( известна и като Бялата Бизонова Жена или Жената Бяла Бизонка) , дъщерята на Шкан, Небето - донесла Свещената Лула на Лакота.
Относно свещените хора - виждам , че тези които са ти обяснявали нещата са имали добро отношение към Water Lilly, но далеч не са ти казали всичко ...
Свщенните хора при лакота са 7 вида.
А самата концепция за нисши и висши Духове е неправилна - салвията и пелина не отблъскват " нисшите" духове!!! Салвията и пелина отблъскват лошите духове! Лоши и нисши не е едно и също, още повече , че в традиционата лакотска ситема с понятия като нисши и висши трябва да се борави много внимателно, защото концепцията , която се влага в тези думи е РАЗЛИЧНА от това , което влага съвремения евро-американец в същите думички...!



Тема Re: Кажете...нови [re: Пyшилиcт]  
Автор Ckayт ()
Публикувано15.11.05 11:22



Ей момчета, приятели мои карате ме да пиша много ...
Когато свещеният човек лекува той призовава покровителите си ! И покровителите му го учат как да лекува , могат да му дават и нови начини - в зависимост от конкретният случай! Покровителите могат да бъдат и Духовете ( Уанаги ) на хора отишли в Света Отвъд ( т.е - умрели, т'ва уточнение е за тези които не знаят какво означава да "отидеш в Света Отвъд" ) !!!!
Ситуацията с Хейока е същата - те също могат да бъдат и лечители!



Тема Re: Кажете...нови [re: Ckayт]  
Автор Black WolfМодератор (ловец)
Публикувано15.11.05 12:47



Бай... Скауте! Пиши, за да не забравиш да пишеш и да се превърнеш в неук гол червен дивак!

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Кажете нещо за индианските "потилни"нови [re: Ckayт]  
Автор Black WolfМодератор (ловец)
Публикувано15.11.05 12:52



Всичко това са индиански обяснения, които отклоняват същността на нещата от главното - смирението... Да знаеш и следваш традицията (индианския начин) и да я разбираш (начинът на хората, които могат да анализират) са две различни неща... Доста различни!

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Абе тая тема...нови [re: Black Wolf]  
Автор Black WolfМодератор (ловец)
Публикувано15.11.05 12:54



...нещо става скучна. Много насериозно взеха хората да вземат нещата. Довечера смятам да я "заключа".

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Кажете нещо за индианските "потилни"нови [re: Ckayт]  
Автор Пyшилиcт (...баш ми е...)
Публикувано15.11.05 14:00



ами... така става... като пише човек дълги постове... забравя важните неща мерси за добавката, определено е на място

Smoker and proud of it!
Jazz-a - Snap to Guides


Тема Re: Абе тая тема...нови [re: Black Wolf]  
Автор Пyшилиcт (...баш ми е...)
Публикувано15.11.05 14:02



що бе, поне според мен става интересна темата
чакай да видим какво ще стане нататък

Smoker and proud of it!
Jazz-a - Snap to Guides


Тема Re: Кажете...нови [re: Bиxиo]  
Автор Water Lilly (непознат )
Публикувано15.11.05 14:47



:)) вчера ти отговорих, но явно не съм успяла да го изпратя...нищо горе-долу помня какво писах, ще го напиша пак, но не толкова дълго:(

хе хе:)) мен пък ще ми е интересно да видя някой дето няма бели ученици::))))))) щото повечето индианци, особено младите им е през....за културата и традициите им, да не говорим пък колко са тия дето ще тръгнат да си губят времето да учат...
Колкото до ню еиджърите, те са си неизбежно зло навсякъде. Ама пък, замисли се, донякъде е смешно, че индианците са намерили начин да си съхранят културата, не чрез някой друг, а чрез децата на враговете си:)))
Нашият човек имаше 4-5 истински ученици (2ма от които индианци) и една сюрия пишман-ученици, които не че нямаше желание да обучава, но когато им говореше те бяха толкова погълнати от собствената си значимост, че или не го слушаха, когато пък го слушаха - не го разбираха, ако го разбираха пък нямаха желание да прилагат това, което разбират към себе си, или просто нямаха желание да се променят...и той ги оставяше да си тъпчат на едно място, като междувременно ги ползваше да вършат полезни неща из двора:))

Колкото за чистото сърце и добрите помисли-нали знаеш какво казват за добрите намерения...понякога не са достатъчни.....зависи какви са ти целите де:)))

За различните holy person не ми се спори - пък и е малко смешно двама бели като спорят за индианските традиции, нали - това вече определено си намирисва на wanabee-та:))



Тема Re: Кажете...нови [re: Ckayт]  
Автор Пyшилиcт (...баш ми е...)
Публикувано15.11.05 14:48



Ама пиши бре, тва нали е форум

То че не съм чел много не съм, но останах с впечатление че става дума за хора, лекуващи с помощта на починалите. В смисъл не да си сънувал някой дядо, който да ти е казал какво да правиш, а... да моли някой умрял да излекува. И неща с транс и пяна по устата не съм чувал (пък май такова било положението). Може и да не съм схванал нещо. Но ми звучи странно, знам ли. Това че не съм чувал не значи че не е така де, просто не съм чел достатъчно

Smoker and proud of it!
Jazz-a - Snap to Guides



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.