Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:32 28.06.24 
Непрофесионални
   >> Индианци
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Индиански хумор  
Автор Lord Roxton (Good Old Rebel)
Публикувано22.06.05 11:22



Америндофенове,известни ли са ви някакви пиперливи,пошли,смешни,или открито гавромански историйки,които отделните племена оби4ат да разправят за недолюбваните си съседи?Нещо от сорта на оджибуей говорят за сиу,хурони коментират майките на ирокезитеи етц?

FAUGH A BALLAGH!

Редактирано от Lord Roxton на 22.06.05 11:23.



Тема Re: Индиански хуморнови [re: Lord Roxton]  
Автор Black WolfМодератор (ловец)
Публикувано22.06.05 14:18



Ами имали са нещо такова, макар че са предпочитали просто да ги убиват.
Някъде назад из форума има тема "Индиански вицове"...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Индиански хуморнови [re: Black Wolf]  
Автор Пyшилиcт (На бай Брадър..)
Публикувано22.06.05 14:43



Сетих се за Медисин Кроу
ТЕ ТВА Е ЧУВСТВО ЗА ХУМОР!!!

Сетих се и за разни истории (освонно Койото-Иктомски) ама се чудя има ли смисъл да се постват.

Smoker and proud of it!


Тема Re: Индиански хуморнови [re: Пyшилиcт]  
Автор Lord Roxton (Good Old Rebel)
Публикувано23.06.05 08:04



Сподели бе,мързел...

FAUGH A BALLAGH!


Тема Re: Индиански хуморнови [re: Lord Roxton]  
Автор Black WolfМодератор (ловец)
Публикувано23.06.05 16:35



То цял разказ... Предполагам, че ще го домързи да пише...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Медисин Кроунови [re: Lord Roxton]  
Автор Пyшилиcт (На бай Брадър..)
Публикувано23.06.05 17:14



Уф че си гад! ОК.

През нам`коя си зима един кроу - Медисин Кроу (Магическият Гарван) си направил шега с бял вонен командир (негов приятел). Било студ! Няколко дена по-рано били на боен поход и човечеца убил враг... по пътя наобратно не обелвал ни дума, странял от хората... Като се върнали отишал да поздрави белия командващ, който бил и приятеля му. Подал му ръка, както се прави обикновено, и когато войника я стиснал Медисин Кроу дръпнал своята. В ръката на военния останала отрязана, полувкучанена индианска такава Медисин Кроу се спукал от смях, другите немеели и недоумявали Целия боен поход човека странял от войните, органицирайки тази шега и си представял изражението на лицето на пелия си "брат".

хумор по индиански

Те го Медисин Кроу



Smoker and proud of it!<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Пyшилиcт на 23.06.05 17:15.</EM></FONT></P>

Редактирано от Пyшилиcт на 23.06.05 17:17.



Тема Re: Индиански хуморнови [re: Пyшилиcт]  
Автор Пyшилиcт (На бай Брадър..)
Публикувано23.06.05 17:17



Всъщност и това ли е той... ама дърт?



Smoker and proud of it!

Тема Иктоми и Койота 1нови [re: Lord Roxton]  
Автор Пyшилиcт (На бай Брадър..)
Публикувано23.06.05 17:33



Койота и Иктоми са почти класически образи в легендите. Те са сладурите, дето погаждат номера на всички останали - обикновено Койота не се измъква безнаказан Иктоми е паяк историята за него е дълга, участник е в много легенди.

И така...

Един слънчев ден Койота решил да отиде на гости на Иктоми, да го види какво прави. Тръгнал към шатрата и точно стигнал, го видял да стои пред нея, ни жив, ни умрял.
- Здрасти Икто (по популярния филм ) какво става бе, защо изглеждаш така? Какво се е случило?
- Абе остави, много лош сън имах! (нал са сещате - индианец... сън... важни работи )
- Е, кажи де, кажи! Не може да е толкова зле!
- Сънувам значи, вървя покрай една река... ама красиво, зелената трева омекотява стъпките ми, водата пее, птиците пеят... красота... хармония... Стигам до един вир и какво да видя! В него едно младо момиче се къпе. Чисто голо!
- Е, Икто, това не е лош сън бе. Какво му е лошото?
- Чакай, чакай, не свършва тук. Седя си аз край брега, без да ме вижда девойката и осещам че нещо почва да ми става Оная ми работа взе да става голяма...
- Ей, то това си е естествено сега, не се притеснявай!
- ... стана като змия. Пропълзя през високата трева, влезе под водата и... влезе в девойката...
- (Койота)
- ... и на нея това и хареса!
- Абе Икто, това не е лош сън, това даже е един много хубав сън! Де да бях на твое място!
- Да но тогава един дилижанс.. от ония, дето ги теглят четири дорести коня... онези с големите, тежките колела, обковани с метал мина между мен и момичето!


"На печелившите честито!


Сега някой друг да завърже история, че ми се излъска клавиатурата от писане!

Smoker and proud of it!

Редактирано от Пyшилиcт на 23.06.05 17:35.



Тема Re: Иктоми и Койота 1нови [re: Пyшилиcт]  
Автор Sigryn (тиха)
Публикувано24.06.05 14:46



Не знам не го ли писах вече в другата тема, рядко се вясвам и знам ли... Но ето пак:

Трима индианци и трима бели мъже чакат на гарата да пътуват с влак. Тримата бели мъже си купуват три билета, а индианците само един билет.
- Защо си взимате само един билет за тримата? - питат белите.
- Ще видиш! - казват индианците и се качват на влака.
Във влака тримата индианеца се натъпкват в тоалетната. Когато минава кондуктора, той почуква на тоалетната и казва:
- Билети моля! - и една индианска ръка се подава, дава един билет, кондукторът го продупчва и продължава.
Колко хитро! - помислят си белите и решават на връщане с влака да извъртят същия номер.
На връщане тримата бели мъже си купуват един билет, но забелязват, че тримата индианци не си купуват никакъв билет.
- Защо не си взимате дори един билет? - питат белите.
- Ще видиш! - казват индианците и се качват на влака.
Тримата бели се натъпкват в тоалетната и зачакват кондуктора. Тримата индианеца се натъпкват в другата тоалетна. След малко единият индианец излиза от своята тоалетна, почуква на кенефа на белите и казва:
- Билети, моля!


И едно много сладко, макар и тъжно.

Един от продавачите, които ходят от врата на врата, влиза в резервата и тропа на бунгалото на едно семейство. Отваря бабата индианка и напористият продавач се втурва вътре с прахосмукачка.
- Това е най-добрата прахосмукачка в света! - казва той - Само за $9.99 получавате това чудо на техниката. Ако в следващите пет минути тази прекрасна прахосмукачка не почисти цялата къща, заклевам се да я изям!

Бабата се усмихва и му подава нож и вилица:
- Яж, баби, тука сме в резервата, тука няма ток!



Тема Re: Иктоми и Койота 1нови [re: Sigryn]  
Автор Пyшилиcт (На бай Брадър..)
Публикувано24.06.05 16:31



хехехехе

Това за влака го знаех с евреи и арменци
друго си е като пристъпи някой тихо във форума

Smoker and proud of it!


Тема Re: Медисин Кроунови [re: Пyшилиcт]  
Автор Lord Roxton (Good Old Rebel)
Публикувано25.06.05 18:40



Ееее,тва си беше брутализъм отвсякъде;да не остана и аз по-назад,ето едно слу4ай4е,възпяващо могъщия интелект на пънковете-пеони:на4и действието се развива в китната съвременна държава Ирак,където група американски командоси са на път да превземат поредния Ум Каср.В редиците им има и трима нейтив хамериканс,съответно пима,пуеблоски селтак и пеон.Командирът на взвода казва:разбрах,4е си носите традиционно индианско снаряжение за оцеляване.Да,сър,казва Айра Хейс Джуниър,аз си нося цял кактус от вкъщи и като ми стане прекалено горещо,режа 4аст от него и така утолявам жаждата си.Пуеблосът вика,аз пък си нося свещен кукуруз от дома-като ми напе4е слънцето,се моля с него и запо4ва да вали дъжд.Командирът е супер впе4атлен и пита пеона дали и той има с какво да се похвали.Разбира се,отговаря гордо пеонът,аз съм си донесъл врата от Шевролет 59-та;като стане горещо,просто отварям прозореца.

FAUGH A BALLAGH!


Тема "Пеоните"нови [re: Lord Roxton]  
Автор Black WolfМодератор (ловец)
Публикувано25.06.05 20:41



Да, това е гот!
Ама пустите пеони или пооний (а всъщност скиди скида) са били много люти хора...

Случвало се е нашите любими сиу и шайени да видят в далечината колона "сини войници" и да се подредят, за "да им се утепят" (което им е било доста забавно - на сиуксите де), но тогава отсреща сваляли мундирите и лъсвали бронзовите тела на поуните на майор Норт; и сиуксите и шайените обръщали конете, не искайки да си имат работа с тях...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Редактирано от Black Wolf на 25.06.05 20:52.



Тема Re: Медисин Кроунови [re: Lord Roxton]  
Автор Black WolfМодератор (ловец)
Публикувано25.06.05 20:47



Ето я историята -



Това е втората половина на материала от сайта.

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Редактирано от Black Wolf на 25.06.05 20:52.



Тема Re: Медисин Кроунови [re: Black Wolf]  
Автор Пyшилиcт (На бай Брадър..)
Публикувано25.06.05 21:38



Тъкмо се чудех от къде съм я чул

Smoker and proud of it!


Тема Re: "Пеоните"нови [re: Black Wolf]  
Автор Lord Roxton (Good Old Rebel)
Публикувано26.06.05 15:46



Бягат,а?Кажи,ако не те затруднява,няколко думи за техните традиции и история,4е сега на прима виста се сещам само за Танцуващия с вълци и един роман на Фенимор Купър,май беше Прерия,ама съм му 4ел историите преди хиляди лета и не съм сигурен.Slainte!

FAUGH A BALLAGH!


Тема Re: "Пеоните"нови [re: Lord Roxton]  
Автор Black WolfМодератор (ловец)
Публикувано26.06.05 18:58



О, ти искаш... много. Ами те се различават от индианците от равнините, принадлежат към културния тип на уседналите земеделци (такива са още хидатса, мандан, арикара и пр.), живеят в укрепени селища в големи землянки. Ходят бръснати с кичур - абе има доста разлики. През 18 в. започват да използват коня - абе не съм прекалено запознат с културата им.

Нема начин - това са били над 500 племена и плем. групи - не можеш да знаеш за всичките...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Редактирано от Black Wolf на 27.06.05 19:15.



Тема Re: "Пеоните"нови [re: Black Wolf]  
Автор Lord Roxton (Good Old Rebel)
Публикувано27.06.05 12:22



Мен ме у4удва оба4е фактът,4е пънковете май са предпо4итали да си продават доброволно земите и да служат като развед4ици и сие в американската армия,което не се връзва особено с прословутата им свирепост-щом сиу и шайени редовно са палели мокасините пред тях.Ама знаели са как да оцеляват,техната мама-Pawnee Business Council,мурафети...

FAUGH A BALLAGH!


Тема Re: "Пеоните"нови [re: Lord Roxton]  
Автор Sigryn (тиха)
Публикувано27.06.05 12:50



По-добре им е било да са разузнавачи в армията, т.е. да правят нещо, което се доближава до това, с което са свикнали и което умеят добре, отколкото да мрат като мухи в резервата в мизерия и болести.



Тема Re: "Пеоните"нови [re: Sigryn]  
Автор Lord Roxton (Good Old Rebel)
Публикувано27.06.05 13:39



Ми нагажда4и...Понятията им за 4ест и достойнство явно са били бая разтегливи.


Cattle die, kindred die,
Every man is mortal:
But I know one thing that never dies,
The glory of the great dead.

FAUGH A BALLAGH!


Тема Re: "Пеоните"нови [re: Lord Roxton]  
Автор Пyшилиcт (На бай Брадър..)
Публикувано27.06.05 15:53



Не знам някой да си давал доброволно земите. Може и да греша де, но ми се вижда... странно!

Колкото до скаутите и войната между индианци, ами те са си били войнствени ора повечето май всички, всъщност.

Много Победи (един чиляк от Кроу) коментира именно скаутствуването и битките на страната на белите... нема да цитирам - не че толкова харесвахме белите, нито толкова мразехме другите индианци, просто пушките ни сочиха в една и съща посока Иде реч за конкретни договорки и т.н. били те за земя, търговия... просто договори и сътрудничество. Както е ставало и преди с други народи. Сега са били просто "белите".

Има много случаи в които индианци се бият с индианци... но това при тях е било... нормално Имало е разни гадАсти от сорта апачи да воюват на страната на белите срещу други апачи... но те там по топлото... може да откачат лесно! Пък и с цялата тая история с пиячката... нещата са се променили доста!

Smoker and proud of it!


Тема Re: "Пеоните"нови [re: Lord Roxton]  
Автор Black WolfМодератор (ловец)
Публикувано27.06.05 20:06



"Пънковете", наричани още "everybody enemies", са враждували с всичките си съседи - а това са ок. 14-15 племена. До голямата епидемия (май беше 1833 г.) са били 25 хил., а след нея - ок. 5 хил.
От началото на 19 в. сиу пресират безжалостно всички - и тях на първо място. Единствените съюзници са били белите... И поуните са били верни съюзници. което не е попречило на американците като награда за вярната служба да анулират договорите, да им орежат резервата с 3/4, накрая да им го вземат съвсем и да им ебат мамата...

В историята на скидите е особено трагична 1873 г., когато по време на лова на бизони на сиукска земя (на поунска те са били изтребени от белите при строежа на "Юнион Пасифик" няколко години по-рано), поуните биват атакувани внезапно от 1000 конни сиукски воини. Биват убити над 400 души (горе-долу 1/3 от цялото племе) - от които само ок. 150 мъже.

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: "Пеоните"нови [re: Black Wolf]  
Автор Lord Roxton (Good Old Rebel)
Публикувано27.06.05 21:50



Неведоми са пътищата коренноамерикански....Ето една хубава статийка по темата,сайтът като цяло също си заслужава:



FAUGH A BALLAGH!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.