Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:38 28.06.24 
Непрофесионални
   >> Индианци
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: Медисин Кроунови [re: Пyшилиcт]  
Автор Lord Roxton (Good Old Rebel)
Публикувано25.06.05 18:40



Ееее,тва си беше брутализъм отвсякъде;да не остана и аз по-назад,ето едно слу4ай4е,възпяващо могъщия интелект на пънковете-пеони:на4и действието се развива в китната съвременна държава Ирак,където група американски командоси са на път да превземат поредния Ум Каср.В редиците им има и трима нейтив хамериканс,съответно пима,пуеблоски селтак и пеон.Командирът на взвода казва:разбрах,4е си носите традиционно индианско снаряжение за оцеляване.Да,сър,казва Айра Хейс Джуниър,аз си нося цял кактус от вкъщи и като ми стане прекалено горещо,режа 4аст от него и така утолявам жаждата си.Пуеблосът вика,аз пък си нося свещен кукуруз от дома-като ми напе4е слънцето,се моля с него и запо4ва да вали дъжд.Командирът е супер впе4атлен и пита пеона дали и той има с какво да се похвали.Разбира се,отговаря гордо пеонът,аз съм си донесъл врата от Шевролет 59-та;като стане горещо,просто отварям прозореца.

FAUGH A BALLAGH!


Тема "Пеоните"нови [re: Lord Roxton]  
Автор Black WolfМодератор (ловец)
Публикувано25.06.05 20:41



Да, това е гот!
Ама пустите пеони или пооний (а всъщност скиди скида) са били много люти хора...

Случвало се е нашите любими сиу и шайени да видят в далечината колона "сини войници" и да се подредят, за "да им се утепят" (което им е било доста забавно - на сиуксите де), но тогава отсреща сваляли мундирите и лъсвали бронзовите тела на поуните на майор Норт; и сиуксите и шайените обръщали конете, не искайки да си имат работа с тях...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Редактирано от Black Wolf на 25.06.05 20:52.



Тема Re: Медисин Кроунови [re: Lord Roxton]  
Автор Black WolfМодератор (ловец)
Публикувано25.06.05 20:47



Ето я историята -



Това е втората половина на материала от сайта.

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Редактирано от Black Wolf на 25.06.05 20:52.



Тема Re: Медисин Кроунови [re: Black Wolf]  
Автор Пyшилиcт (На бай Брадър..)
Публикувано25.06.05 21:38



Тъкмо се чудех от къде съм я чул

Smoker and proud of it!


Тема Re: "Пеоните"нови [re: Black Wolf]  
Автор Lord Roxton (Good Old Rebel)
Публикувано26.06.05 15:46



Бягат,а?Кажи,ако не те затруднява,няколко думи за техните традиции и история,4е сега на прима виста се сещам само за Танцуващия с вълци и един роман на Фенимор Купър,май беше Прерия,ама съм му 4ел историите преди хиляди лета и не съм сигурен.Slainte!

FAUGH A BALLAGH!


Тема Re: "Пеоните"нови [re: Lord Roxton]  
Автор Black WolfМодератор (ловец)
Публикувано26.06.05 18:58



О, ти искаш... много. Ами те се различават от индианците от равнините, принадлежат към културния тип на уседналите земеделци (такива са още хидатса, мандан, арикара и пр.), живеят в укрепени селища в големи землянки. Ходят бръснати с кичур - абе има доста разлики. През 18 в. започват да използват коня - абе не съм прекалено запознат с културата им.

Нема начин - това са били над 500 племена и плем. групи - не можеш да знаеш за всичките...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Редактирано от Black Wolf на 27.06.05 19:15.



Тема Re: "Пеоните"нови [re: Black Wolf]  
Автор Lord Roxton (Good Old Rebel)
Публикувано27.06.05 12:22



Мен ме у4удва оба4е фактът,4е пънковете май са предпо4итали да си продават доброволно земите и да служат като развед4ици и сие в американската армия,което не се връзва особено с прословутата им свирепост-щом сиу и шайени редовно са палели мокасините пред тях.Ама знаели са как да оцеляват,техната мама-Pawnee Business Council,мурафети...

FAUGH A BALLAGH!


Тема Re: "Пеоните"нови [re: Lord Roxton]  
Автор Sigryn (тиха)
Публикувано27.06.05 12:50



По-добре им е било да са разузнавачи в армията, т.е. да правят нещо, което се доближава до това, с което са свикнали и което умеят добре, отколкото да мрат като мухи в резервата в мизерия и болести.



Тема Re: "Пеоните"нови [re: Sigryn]  
Автор Lord Roxton (Good Old Rebel)
Публикувано27.06.05 13:39



Ми нагажда4и...Понятията им за 4ест и достойнство явно са били бая разтегливи.


Cattle die, kindred die,
Every man is mortal:
But I know one thing that never dies,
The glory of the great dead.

FAUGH A BALLAGH!


Тема Re: "Пеоните"нови [re: Lord Roxton]  
Автор Пyшилиcт (На бай Брадър..)
Публикувано27.06.05 15:53



Не знам някой да си давал доброволно земите. Може и да греша де, но ми се вижда... странно!

Колкото до скаутите и войната между индианци, ами те са си били войнствени ора повечето май всички, всъщност.

Много Победи (един чиляк от Кроу) коментира именно скаутствуването и битките на страната на белите... нема да цитирам - не че толкова харесвахме белите, нито толкова мразехме другите индианци, просто пушките ни сочиха в една и съща посока Иде реч за конкретни договорки и т.н. били те за земя, търговия... просто договори и сътрудничество. Както е ставало и преди с други народи. Сега са били просто "белите".

Има много случаи в които индианци се бият с индианци... но това при тях е било... нормално Имало е разни гадАсти от сорта апачи да воюват на страната на белите срещу други апачи... но те там по топлото... може да откачат лесно! Пък и с цялата тая история с пиячката... нещата са се променили доста!

Smoker and proud of it!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.