Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:24 28.04.24 
Непрофесионални
   >> Индианци
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Въпрос за Little Big Hornнови  
Автор Lord Roxton (AVENTURERO)
Публикувано11.06.05 20:27



Някой мяркал ли е адекватно обяснение защо Седящият Бик пощадява остатъците от 7-ми кавалерийски,под командването на Рино?Не ще да е било само от алтруизъм,май(като знаем,4е в същото време трупът на Том,братът на Пахуска,е обезобразен от шайените-с извадени о4и,изкормен,с отрязана пишка,абе диваци)

Per Mare Per Terras


Тема Re: Въпрос за Little Big Hornнови [re: Lord Roxton]  
Автор Black WolfМодератор (ловец)
Публикувано11.06.05 22:23



Хе-хе... Не само той, не само той... повечто трупчета са били така. такйв им е бил адетът на червените диваци - за да отиват на оня свят без сички отрязани неща...

Никой не е щадил Рино - просто не са могли да ги добарат вече. Пристига Бентийн с третия отряд и обоза, окопават се и това е...
А всъщност що Седящия бик? Битката се ръководи от други хора...

Ето от тук можете да си дръпнете книгата на Panzeri -



Тя е последната публикация за битката. Не знам какво е качеството на тази сканирана версия (и дали и цялата книга), но е добра книга...
Да е жив и здрав един човек, дето ми я подари...


Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Редактирано от Black Wolf на 11.06.05 22:29.



Тема Re: Въпрос за Little Big Hornнови [re: Black Wolf]  
Автор Lord Roxton (AVENTURERO)
Публикувано12.06.05 17:25



Мерси много за линка!Бе според мен хълма рано или късно е щял да падне-ако не заради 4исленото превъзходство на обсаждащите,то от жажда са щели да изпукат;4ел съм на бая места,4е именно Татанка дъртия убеждава хората си да се оттеглят.

Per Mare Per Terras


Тема За Little Big Hornнови [re: Lord Roxton]  
Автор Black WolfМодератор (ловец)
Публикувано12.06.05 23:23



М-мм... Не е много ясно. Въобще когато сведенията за едно събитие са главно устни спомени, работата е несигурна.

1. Превземенето на укрепена (дори импровизирано) позиция, е било непознато на начина на воюване на индианците от равнините. Въпреки, че през 70-те год. на ХІХ в. някои автори говорят за промени в тактиката им, свързани с продължителните войни с белите, все още са воювали като цяло по старому (стремеж към ку, демонстрация на личната храброст и пр.).
Ако отбраняващата се страна (без значение дали бели или индианци) заемела добра укрепена позиция и не били твърде малко - прим. 5-10 души, и успявали да задържат известно време позицията, обикновено нападателите се оттегляли. Примери много - особено са интересни в различните междуплеменни битки.

2. Сиуксите взели да свършват патроните. Те имали разнообразно оръжие - "Уинчестъри", "Хенри", "Шарпс" и пр. (общо май използвали ок. 22-23 марки!). И взели да свършват патроните. Пленените боеприпаси, които не били много, били за "Спрингфилд 1873", с каквито карабини била въоръжена Седма кавалерия.

3. Съгледвачите съобщили за приближаващата колона на Гибън. И т.н. и т.н. Въобще причини - много...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Редактирано от Black Wolf на 13.06.05 09:39.



Тема Re: За Little Big Hornнови [re: Black Wolf]  
Автор Lord Roxton (AVENTURERO)
Публикувано13.06.05 13:21



Просветли ме по въпроса;а аз толкова се надявах да са ги пуснали ей-тъй,щот са пи4ове...Bloody savages

Per Mare Per Terras


Тема Re: За Little Big Hornнови [re: Lord Roxton]  
Автор Пyшилиcт (На бай Брадър..)
Публикувано13.06.05 14:22



па те са си пичове
и не са ги пуснали

То след всичките нарушени договори и неспазени обещания... да не говорим за откровени кланета, трудно би се простило на някой

Smoker and proud of it!


Тема Re: За Little Big Hornнови [re: Lord Roxton]  
Автор Black WolfМодератор (ловец)
Публикувано13.06.05 22:05



Пичове?!? Става въпрос за КОВАРНИ ДИВАЦИ !

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: За Little Big Horn [re: Black Wolf]  
Автор Пyшилиcт (На бай Брадър..)
Публикувано13.06.05 22:11



Ц-ц-ц-ц-ц!
Нема да се засегаме сега!

Smoker and proud of it!


Тема Re: За Little Big Hornнови [re: Black Wolf]  
Автор Lord Roxton (AVENTURERO)
Публикувано14.06.05 13:24



Какъв модератор си ти,бре?Предател!Инджънсофоб!На стълба на мъ4енията,веднага!

Per Mare Per Terras



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.