Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:41 17.05.24 
Непрофесионални
   >> Индианци
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Снимка в НИМнови  
Автор тиrъp (Тигъртрон)
Публикувано15.05.05 11:24



Като разглеждах миналата седмица НИМ видях едни снимки с пленници от 1912-13, ако си спомням вярно годината. Едната беше на 5-6 бараби - руснци, сърби, татарин, а за другата пишеше, че е с пленен индианец и на нея няколко родни офицери се бяха изпънали с всички сили, но въпреки това стигаха до рамото на пленник с полуживописен вид, наоколо, естествено имаше тълпа цивилни събрала се за сеира. Та питам знае ли се кой е този пленник и наистина ли е такъв за какъвто се представя и къде нашите будали са го изловили?

Добре дошъл, страннико. Пътеките днес са опасни.


Тема Re: Снимка в НИМнови [re: тиrъp]  
Автор last roman (LEG.XIII.GEM)
Публикувано15.05.05 11:49



Сигурно се е бил на страната на Американците през първата световна война...

Dulce et decorum est pro patria mori!


Тема Re: Снимка в НИМнови [re: last roman]  
Автор Black WolfМодератор (ловец)
Публикувано15.05.05 19:15



Тоя индианец няма как да е попаднал на Балканите, защото тук не е имало амер. части. Вероятно е бил индиец (от Индия) - не знам колко полка от индийските части са воювали на нашия военен театър, но на Балканите ги е имало... Явно някой в музея се е объркал.

Така че едва ли има "мистерия"...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Снимка в НИМнови [re: тиrъp]  
Автор KATЛA (драконка)
Публикувано15.05.05 20:28



Аз в музея преди време бях гледала една снимка на Митю Ганев-един шантав бандит от началото на 40 те години,дето малко се е изживявал като Робин Худ,ама го е раздавал много единашко-не е бил с партизаните-свои идеи си е имал явно човека...Не че съм запозната кой знае колко с неговата история де,обаче...на снимката изглеждаше като индианец-с много дълга права черна коса и доста едър на вид мъж.Честно казано изненадах се като видях дългокос мъж от онова време..
Това беше малко офф,но мисълта ми беше,че може да не е бил "чужд" пленник онзи от твоята снимка.


dove portano i passi che facciamo

Тема Re: Снимка в НИМнови [re: KATЛA]  
Автор тиrъp (Тигъртрон)
Публикувано15.05.05 22:49



и аз така - малко се съмнявам какъв е бил този човек.


Ама определено не играеше индиец де.

Добре дошъл, страннико. Пътеките днес са опасни.


Тема Re: Снимка в НИМнови [re: KATЛA]  
Автор Black WolfМодератор (ловец)
Публикувано16.05.05 09:29



И да е бил индианец, не е бил с дълга коса - просто в армията на САЩ е невъзможно.
Митьо Ганев е бил анархист. А дългата коса е "комитска емблема", така да се каже. Дълги коси са носели македонските комити. Не си ли гледала "Мяра според мяра"?

Аз продължавам да си мисля, че е човека е бил някъде от Азия.

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Снимка в НИМ [re: Black Wolf]  
Автор KATЛA (драконка)
Публикувано16.05.05 16:22



Абе знам за комитите,ама той си е бил "башка" от всички.
Това за американците от онова време не го знаех!
Като се заприказвахме за дълги коси(ооо,тия дълги коси!) ,как се е приема подстригването на някои мъже..(които постъпват в американската армия например...)Щото като гледам по филмите(игрални и документални) и до сега някои си пазят дългите коси,но и доста са с къси при4ески.


dove portano i passi che facciamo

Тема Подстрижкинови [re: KATЛA]  
Автор Пyшилиcт (На бай Брадър..)
Публикувано16.05.05 17:06



Май повечето индианци днес са с къси коси (казвам аз като почитател на дългите такива ).

Иначе не всички индианци са си били с коси де, имало е и стрижещи се

Smoker and proud of it!


Тема Hair !нови [re: KATЛA]  
Автор Black WolfМодератор (ловец)
Публикувано16.05.05 22:03



В американската армия? Далги коси?!? От поне 120 г. в нея няма такава работа! Май последният е бил Къстър!

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Редактирано от Black Wolf на 16.05.05 22:04.



Тема Re: Hair !нови [re: Black Wolf]  
Автор Crazy Wolf (дивак)
Публикувано17.05.05 10:54



Дали не заради това е свършил по такъв начин




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.