Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:11 01.05.24 
Непрофесионални
   >> Индианци
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема obrabotka na zmiiska kojaнови  
Авторfunky-6it (Нерегистриран)
Публикувано26.04.05 17:59



Ako nqkoi znae kak se obrabotva zmiiska koja neka da mi pi6e ili da mi dade nqkoi linka da pro4eta ne6to pove4e
Predvaritelno blagodarq



Тема Re: obrabotka...нови [re: funky-6it]  
Автор Black WolfМодератор (ловец)
Публикувано26.04.05 22:23



А защо ти е?

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: obrabotka...нови [re: Black Wolf]  
Авторfunky-6it (Нерегистриран)
Публикувано27.04.05 10:15



ami poneje v4era s edin priqtel hodihme na pohod izvin grada tuka do edna mestnost i hvanahme edna zmiq i q udrahme sega kojata sam q opunal na edna duska s piron4eta i sam q usolil dobre.I iskmam malko pove4e dopulnitelna informaciq sled kato isuhne kojata kak da q obrabotq dopulnitelno



Тема Re: obrabotka...нови [re: funky-6it]  
Автор Black WolfМодератор (ловец)
Публикувано27.04.05 10:47



Змиите са полезни животни, в България повечето са защитени видове и не бива да се убиват.

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: obrabotka na zmiiska kojaнови [re: funky-6it]  
Автор Пyшилиcт (На бай Брадър..)
Публикувано27.04.05 11:34



До колкото знам змийска кожа не се е използвала особено До колкото помня имаше разни лъкове "облечени" в змийска кожа... но иначе не знам за какво може да се използва


Обикновено ловуването е било или за храна, или по друг повод - но винаги с конкретна цел! До колкото знам се е оставяло нещо в замяна - получаваш месо, кожа, рога, кости, оставяш тютюн... примерно!

Не знам дали осоляването е добра идея тази кожа няма да се щави... поне до колкото схвашам де. Всъщност, няма месо или козина, която да се смъква, тя си е ципа, един вид.

Smoker and proud of it!


Тема Re: obrabotka na zmiiska kojaнови [re: Пyшилиcт]  
АвторRed Jim (Нерегистриран)
Публикувано27.04.05 12:13



Kak da niama meso?! Ima! Ne znam za zmia - no sigurno mnogo vnimatelno trebva da se iz4isti s noj4e ot vsiakakvi ostatatsi ot meso. Solta shte ya vkoravi. Abe mom4eto ve4e ya e sasipalo, taka 4e e kusno za saveti...



Тема Re: obrabotka na zmiiska kojaнови [re: Red Jim]  
Авторfunky-6it (Нерегистриран)
Публикувано27.04.05 12:59



Mi mai naistina sam q sasipal no kato isuhne 6e vidim kakvo 6e stane ot neq i dali vaob6te 6te stane ne6to vse pak blagodarq za informaciata
i ako vse pak namerite ne6to za obrabotka na koja ako moje mi kajete da pro4eta ne6to pove4e



Тема Re: obrabotka na zmiiska kojaнови [re: funky-6it]  
Автор Пyшилиcт (На бай Брадър..)
Публикувано27.04.05 16:37



Абе като начало можеш да я поизмиеш... пък дано не се прецака. Поне докато измислиш какво ще правиш с нея.

За обработката на кожи по принцип ли се интересуваш?

Smoker and proud of it!


Тема Re: obrabotka na zmiiska kojaнови [re: Пyшилиcт]  
Авторfunky-6it (Нерегистриран)
Публикувано27.04.05 18:15



ami po princip ako moje6 da mi dade6 info za obrabotvane na kakvato i da e koja 6te sam ti mnogo blagodaren



Тема Re: obrabotka na zmiiska kojaнови [re: funky-6it]  
Автор Kaнтaka (горски дух)
Публикувано28.04.05 10:35



Аз се интересувам как точно индианците на времето са обработвали кожите, като са нямали днешните химически препарати.

Кофти работа е това със змията... Защо я уби? Лошо те гледаше или какво?

Mitakuye oyas'in (всички са мои роднини)!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.